Dzień Wiosny - powitanie

There are no translations available.

Witamy wiosnę!

21 marca- niezaprzeczalny fakt, że mamy (przynajmniej kalendarzową) wiosnę. Dzisiaj w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu uczniowie zaproponowali inne niż zwykle (czyli obowiązkowe wagary) powitanie tej pory roku.

Odbyły się konkursy, gry i zabawy logiczne, kurs makijażu, projekcje filmów w wersji anglojęzycznej i turnieje sportowe. A oto jak w tych różnych konkurencjach zaprezentowaliśmy się. Na trzeciej lekcji odwiedziliśmy grupę uczniów pod opieką  pani T. Tarasek, która  przepowiadała przyszłość z daty urodzenia. Każdemu znakowi zodiaku został przypisany kwiat. W gry planszowe graliśmy pod okiem pani B. Paryło. Były to m. in. Rummikub, Twister, Bitwa Morska, Chińczyk, karty. Kolejnym punktem naszej wycieczki była sala C-16. Tutaj pani I. Nurzyńska uczyła robić na drutach. Uczestnicy tego szybkiego kursu wydziergali niezłe rzeczy! Potem postanowiłyśmy trochę „pogłówkować i rozwiązywałyśmy zagadki logiczne razem z panią A. Wysoczan. Uczniom bardzo się podobało. Następną niespodzianką były  filmy o tematyce religijnej. Uczniowie byli najbardziej zadowoleni z czekoladowego poczęstunku, który przygotował ksiądz Michał. Niesamowitą furorę zrobiło ozdabianie babeczek i biszkoptów. Pomysł ten powstał z inicjatywy pani A. Knapik-Król, która okazała się w tej dziedzinie fachowcem z dyplomem. W pracowni chemicznej były prowadzone eksperymenty (chemiczne oczywiście!). było dużo dymu i efektów świetlnych. Nad wszystkim czuwała pani B. Kotulska. Mimo że nauczyciele nie są zwolennikami makijażu u dziewcząt w szkole, postanowili w dniu dzisiejszym „przymknąć oko”. Pani Urszula Janicka-Pecio zorganizowała konkurs na najbardziej oryginalny make-up. Dopełnienie makijażu stanowił ekspresowy kurs malowania paznokci, który dla chętnych prowadziła pani Joanna Wolak –Machnik. Było naprawdę niebanalnie.Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli dzisiaj wyjątkowo pozytywnie nastawieni. Spodobała im się taka forma witania wiosny: każdy znalazł coś dla siebie. Niech żałują Ci, którzy poszli na wagary. My też pójdziemy, ale po lekcjach. W końcu wiosna dopiero się zaczęła.

Zapraszamy do Fotogalerii

Tekst i zdjęcia