Recently Added

Most Read

Sezon lekkoatletyczny zakończony

There are no translations available.

      
W słoneczny wtorek 6.10.2015r. piękna lekkoatletyczna arena przy ulicy Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu była świadkiem zmagań adeptów Królowej Sportu i wspaniałych chwil triumfu naszych uczniów. W tym dniu do Kędzierzyna-Koźla na „Zakończenie Sezonu LA 2015” przyjechały gimnazja z całego województwa, konkurencja była więc bardzo duża. W zawodach wystartowało 31 naszych uczniów i uczennic, którzy wywalczyli 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Pierwszy złoty krążek zawisł na szyi Kamili Wolny kl.2b, która wygrała bieg na dystansie 600m. Na tym samym dystansie Dominika Kwaśnik kl.2c zdobyła 3 miejsce. W biegu na dystansie 1000m również dwie nasze uczennice stanęły na podium. Srebrny medal wywalczyła Emilia Wiącek kl.1g, a brązowy Katarzyna Kałużny kl.1d. W skoku w dal zwyciężyła Laura Jarosz kl.2a, a Monika Klita kl.1c była druga w biegu na dystansie 100m. Dziewczęta wywalczyły jeszcze brązowy medal w sztafecie 4x100m. Chłopcy natomiast zdobyli tylko 3 medale, ale każdego koloru. Złoto wywalczył Marcin Adamów kl.3a w biegu na dystansie 600m. W tej samej konkurencji wicemistrzem został Kamil Nakielski kl.3d, a Adam Prokopczuk z kl.3b zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 1000m.
Inf. B. Nowak