Recently Added

Most Read

Jesienny festyn już za nami

There are no translations available.


W sobotę 10 października 2015 r. w godz. 13.00 – 16.30, w amfiteatrze na osiedlu Piastów, odbył się Jesienny Festyn ze Stowarzyszeniem »RAZEM«, połączony z ogólnopolską akcją „Książki naszych marzeń”. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Pani Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla, a medialny – „Radio Opole”.
Przed rozpoczęciem festynu odbył się na osiedlu happening artystyczny, podczas którego uczniowie naszej szkoły promowali czytelnictwo i zachęcali mieszkańców do włączenia się do wspólnej zabawy.
Tego dnia nauczyciele Zespołu Szkół Miejskich nr 1, rodzice i społeczność szkolna po raz trzeci przygotowali dla mieszkańców osiedla szereg atrakcji. Zaproszeni goście, m.in. pan wiceprezydent Wojciech Jagiełło, czytali fragmenty znanych bajek. Nasi uczniowie pokazali swoje talenty wokalno-muzyczno-instrumentalne. Jak zawsze najmłodsi zachwycili publiczność żywiołowymi tańcami. Punktem kulminacyjnym występów artystycznych była inscenizacja „Lokomotywy” Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli.
Oprócz atrakcji scenicznych można było odpocząć przy gorącej kawie i zjeść przepyszne domowe ciasto. Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki bryczką oraz wata cukrowa. Dla wszystkich przygotowano też stoiska z roślinami ogrodowymi , domowymi przetworami i swojskim chlebem ze smalcem.
Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Nauczyciele ze Stowarzyszenia »RAZEM« pokazali tego dnia możliwość spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie i sposób na integrację lokalnego środowiska. Zebrane fundusze zostaną przekazane na realizację celów statutowych naszej organizacji, a przede wszystkim na rozwijanie talentów naszych uczniów.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączali się w organizację festynu, jak również tym, którzy byli tego dnia razem z nami, tworząc atmosferę życzliwości i dobrej zabawy.

Tekst: p. Irena Hołubicka-Bęś
p. Adrian Kłos
Zdjęcia: p. Joanna Wolak-Machnik