Recently Added

Most Read

Ślubowanie klas pierwszych 20 października 2015 roku.

There are no translations available.

Dzisiejsza uroczystość była wyjątkowym wydarzeniem dla całej naszej szkolnej społeczności. Pierwszego września uczniowie klas pierwszych, przekroczyli progi Publicznego Gimnazjum nr 5, aby kontynuować tutaj swoją naukę, rozwijać zainteresowania i zdolności oraz osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i sporcie.

Swoją nauką i osiągnięciami przyczynią się do powiększenia wspólnego dorobku naszej szkoły oraz kształtowania postaw humanistycznych, bowiem "najważniejszym zadaniem kształcenia jest uczynić ludzkim każdego człowieka".
Dziś złożyli uroczystą przysięgę:

 
" MY, UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH
PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 5
UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY:
RZETELNIE WYKONYWAĆ WSZYSTKIE OBOWIĄZKI
WYNIKAJĄCE ZE STATUTU NASZEGO GIMNAZJUM,
DBAĆ O HONOR NASZEJ SZKOŁY
A SWOJĄ POSTAWĄ, NAUKĄ, PRACĄ I SPORTOWYMI OSIĄGNIĘCIAMI
ROZSŁAWIAĆ JEJ IMIĘ. "
Życzymy naszym pierwszoklasistom, oficjalnie przyjętym do grona uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5, zapału do nauki, wytrwałości  i sukcesów.
Inf. J. Wolak-Machnik