Recently Added

Most Read

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

There are no translations available.

Dnia 28 października 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, którym przewodniczyła Komisja Wyborcza w składzie: przewodniczący - Krzysztof Antonik, członkowie: Katarzyna Botulińska, Kamil Nakielski i Miłosz Ryzner.
W wyborach kandydowało 14 uczniów naszego gimnazjum. Niektórzy z nich przeprowadzili kampanie wyborcze, by zwiększyć poziom poparcia i przedstawić swój program.
Dzięki temu mogli zrozumieć prawa świata polityki i wczuć się w nastrój minionych wyborów parlamentarnych. Głosowanie odbywało się na naradach klasowych lub indywidualnie na przerwach od godz. 8.00 do godz. 14.00. Głos oddało wówczas nieco ponad 400 uczniów szkoły, w skutek czego frekwencja wyniosła 85,8%.
Po zakończeniu swojego urzędowania Komisja Wyborcza udała się na przeliczanie ilości głosów oddanych na poszczególnych kandydatów. Po zestawieniu wyników wszystkich kandydatów ustaliła, iż z liczną przewagą głosów, nowym Radnym Młodzieżowej Rady Miasta będzie Marek Kampa (kl. 3D). Gratulujemy i mamy nadzieję, że godnie będzie on reprezentował naszą szkołę.
Inf.K.Botulińska