Recently Added

Most Read

„BIAŁO-CZERWONO. OBOWIĄZKOWO!”

There are no translations available.


Pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej szkole 98. rocznicę odzyskania przez nasz kraj utraconej wolności. Aby upamiętnić Narodowe Święto Niepodległości, zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których wykonaliśmy dekoracje w barwach narodowych. Biało-czerwone kokardy, kwiaty, liście i łańcuchy oraz dumne orły, ozdobiły patriotyczne drzewko na szkolnym korytarzu.
W przeddzień 11 listopada, swoją obecnością na uroczystej akademii zaszczycili nas zaproszeni przedstawiciele Związku Sybiraków oraz ks. prałat Edward Bogaczewicz, proboszcz naszej parafii. Dla naszych szacownych Gości przygotowaliśmy okolicznościowe kotyliony, a z pomocą dyrekcji i naszych opiekunek pani Anety Knapik-Król i Marii Mielczarek -  słodki poczęstunek. Z przejęciem poprosiliśmy zaproszonych Państwa
o wyrażenie myśli o tym, z czym kojarzy się słowo wolność i patriotyzm. Biało-czerwone liście z sentencjami, ozdobiły nasze patriotyczne drzewo.
Ten podniosły dzień w życiu naszej szkolnej społeczności zaliczamy
do wyjątkowo udanych. Mogliśmy bowiem uczestniczyć w żywej lekcji historii i uczyć się miłości do Ojczyzny, od Tych, którzy wiele dla Niej poświęcili.

Tekst: Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego PG5
Zdjęcia: p. Adrian Kłos

Zaprasamy do Fotogalerii