Recently Added

Most Read

FESTYN „Złota jesień ze Stowarzyszeniem Razem”

There are no translations available.

Sobota 27 września była bardzo ważnym dniem dla Stowarzyszenia "RAZEM" działającego przy naszej szkole. Wtedy właśnie, wspólnie z mieszkańcami osiedla, mogliśmy bawić się na festynie Złota Jesień. Wszystkich powitała pani dyrektor Bożena Łotecka oraz prezes Stowarzyszenia – pani Teresa Dziemidowicz. Gościem specjalnym był Prezydent Tomasz Wantuła oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Król. Było moc atrakcji dla małych i dużych. Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania talentów dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Festyn rozpoczął występ klasy IV c, która zaśpiewała piosenkę „Kolorowa jesień”. Czas wypełniały radosne zabawy, takie jak skoki na dużej skakance, wspólny taniec na scenie oraz konkurencje sportowe, w których mogło wziąć udział każde dziecko. Dla milusińskich przygotowano malowanie twarzy oraz stanowiska, gdzie mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne: najmłodsi malowali domki i tworzyli kredą na chodniku kolorowe cuda. Nie brakowało również atrakcji dla młodzieży i dorosłych oraz konkursów „Jakie to warzywo?”,  „Jaka to melodia?” połączonego z karaoke a także licytacji pudeł-niespodzianek. Dzieci, młodzież i nauczyciele bawili się we wspólnym tańcu belgijka. Świetnie zaprezentowały się dziewczęta z grupy tanecznej SPIN. Występowali absolwenci – Filip Semeniuk, Alex Kiran i Karol Nowaczek, przedstawiając swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Chłopcy najwyraźniej zatęsknili za czasem spędzonym w lubianej przez uczniów „Piątce”.  Śpiewali również obecni uczniowie: Agata Bacławska, Kinga Gibaszek, Marta Bąk, Maciej Wójtowicz oraz chór szkolny. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ nauczycieli naszej szkoły, którzy przedstawili scenkę z wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Powszechny zachwyt budziły stroje i charakteryzacje postaci. Atrakcjom festynu towarzyszyły przygotowane przez członków Stowarzyszenia i nauczycieli stoiska, na których można było zakupić sadzonki roślin, kwiaty cięte oraz przetwory owocowo - warzywne. W punktach gastronomicznych królowały ciasta przygotowane przez rodziców, wata cukrowa i chleb ze smalcem. Grillowała się pyszna kiełbaska oraz gastronomiczny hit – kaszanka z kiszoną kapustą. Wszystko było najwyraźniej palce lizać, bo nawet grillowany chleb rozszedł się na pniu. Nie mogło oczywiście zabraknąć zupy z warzyw.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu – rodzicom, członkom Stowarzyszenia Razem, nauczycielom i wszystkim obecnym.
Wspaniałą atmosferę całego festynu starali się uchwycić i zatrzymać w kadrze uczniowie z szkolnego Koła Fotograficznego FLESZ. W galerii można obejrzeć  efekty mozolnej pracy moich młodych fotografów. Zobaczcie to jeszcze raz naszymi oczami…
 Już wkrótce reportaż filmowy z tego wydarzenia.
Inf. Joanna Wolak-Machnik