Recently Added

Most Read

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP

There are no translations available.


Czym jest ?
 
ePUAP czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej jest platformą, na której za pomocą określonych podstawowych elementów (usług wspólnych platformy), instytucje publiczne udostępniają usługi oparte na elektronicznych kanałach komunikacji ze swoim otoczeniem (w szczególności przedsiębiorcami i obywatelami, ale również z innymi instytucjami publicznymi) poprzez pojedynczy punkt dostępowy w Internecie.
 
Celem ePUAP jest stworzenie jednolitego, bezpiecznego i w pełni zgodnego z obowiązującym prawem, elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych przez administrację publiczną dla obywateli.
 
Instrukcje dotyczące obsługi platformy ePUAP :
 
Instrukcja zakładania konta »
Instrukcja korzystania z certyfikatu »
Instrukcja użytkownika - Profil Zaufany »
 
Profil zaufany
 
Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji – to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym.
 
Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne (np. wnoszenie podań, odwołań, skarg) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Jak uzyskać profil zaufany? »
 
Opis wykorzystania profilu zaufanego do załatwienia sprawy »
 
Punkt rejestracyjny na terenie Powiatu Kędzierzyn-Koźle
 
Obywatele mogą potwierdzić Profil Zaufany w:
  • Urząd Skarbowy w Kędzierzynie-Koźlu, ul. P. Skargi 1
 
Powiat Kędzierzyn-Koźle

Pismo do urzędu