Recently Added

Most Read

Matematyka Łączy Pokolenia


Wycieczka do Warszawy

There are no translations available.

   W środę, 14 marca, uczniowie klasy 3d i 2d udali się do Warszawy na uroczyste zakończenie programu mPotęga, który był dofinansowany przez Fundację mBanku. W ramach tego programu realizowaliśmy projekt  „Matematyka łączy pokolenia”. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż na całym świecie obchodzono dzień liczby π #rekordPi  .
    Podróż do Warszawy okazała się dosyć długa, a pogoda na miejscu również nas nie rozpieszczała. Już na samym początku, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie organizatorzy projektu przedstawili nam ciekawe dane, wykresy dotyczące projektu, a także krótki film, na którym mogliśmy zobaczyć zdjęcia z naszych zajęć.
    Po części oficjalnej, organizatorzy z uśmiechem na twarzy zaprosili nas na bulwary wiślane, gdzie czekało na nas prawdziwe wyzwanie. Wspólnie z innymi szkołami stanęliśmy nad Wisłą i podjęliśmy próbę pobicia rekordu Guinessa w długości rozwinięcia liczby π. Ściskając kartki, na których widniały liczby, czuliśmy jak chłód przeszywa naszą skórę, a ciężkie krople deszczu zsuwają się delikatnie po zmrożonych policzkach. Mimo wielu przeciwności, udało nam się wytrwać na mrozie i udowodnić, że pobicie rekordu leży w naszym zasięgu.
    Kiedy wróciliśmy do Centrum Nauki Kopernik, postanowiliśmy wykorzystać resztę czasu na zwiedzanie ekspozycji ośrodka. Bawiliśmy się świetnie, podziwiając wszystkie atrakcje, ale przede wszystkim cieszyliśmy się, że mogliśmy się śmiać z najmniejszych rzeczy, tak jak kiedyś.
    Wracając do domu, myślałam o całej wycieczce, zastanawiając się, co najbardziej zapadło mi w pamięć. Ten projekt był prawdziwą przygodą, która już na zawsze będzie przypominać mi czasy, gdy łączyła nas jedna, silna więź: Matematyka.


 

   Inf.  Julia Waligóra, 3d

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku 

Zapraszamy do Fotogalerii


 

PIKNIK MATEMATYCZNY

There are no translations available.

mFundacja i Fundacja Dobra Sieć organizują Piknik Matematyczny podsumowujący IV edycję programu edukacyjnego „mPotęga”.
Nasza szkoła brała udział w programie. Od września 2017 do grudnia 2017 uczniowie klasy 2D i 3D realizowali projekt „Matematyka łączy pokolenia” w ramach tego programu.
Dziesięcioosobowa grupa dostała zaproszenie na Piknik Matematyczny, który odbędzie się 14 marca w Warszawie. Jest to DZIEŃ LICZBY π i dlatego w ramach tego wydarzenia będzie między innymi próba bicia rekordu Guinnessa w najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby pi.
Po powrocie złożymy relację z pobytu w stolicy.
 

Jesteśmy Zwycięzcami

There are no translations available.

Zakończyła się nasza wspólna historia. Historia pełna doznań i przygód, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Czas pokazał, że dzięki współpracy i przyjaźni możemy osiągnąć wszystko. Prawdziwa siła nie leży w pojedynczych elementach, ale w całym organizmie.

     We wtorek, 19 grudnia 2017 roku, w Domu Kultury Chemik odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Matematyka łączy pokolenia”. Cieszyliśmy się, że mogliśmy spotkać się z naszymi podopiecznymi  jeszcze raz. Sala kinowa pękała w szwach i kiedy spoglądaliśmy ze sceny na widownię, czuliśmy się naprawdę szczęśliwi. Gdy gwar na widowni ucichł, wyszłyśmy na scenę i obdarzyłyśmy wszystkich promiennymi uśmiechami. Czekaliśmy na tę chwilę przez trzy miesiące, przygotowując się do swoich ról rzetelnie, aby wypaść jak najlepiej. Nasz wysiłek nie poszedł na marne, chociaż droga do sukcesu była naprawdę wyboista i trudna.
Czytaj więcej
 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

There are no translations available.

    
28 listopada 2017 grupa uczennic z klasy 3D gimnazjum odwiedziła Przedszkole nr 26 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu "Matematyka łączy pokolenia" realizowanego w naszej szkole. Przeprowadziły przystępne warsztaty matematyczne z motywem bajkowym, udowadniając, że matematyka może być ciekawa niezależnie od wieku. Zarówno dzieci z przedszkola, jak i my, bardzo przyjemnie spędziłyśmy ten czas. Mamy nadzieję, że będzie okazja powtórzyć to doświadczenie.
    Inf.Paulina Pietrzykowska

 

SPOTKANIE NA OLIMPIE

There are no translations available.


 
W czwartek, 30 listopada 2017roku, uczniowie klasy 3D przygotowali warsztaty matematyczne dla uczniów klasy 6b w ramach projektu „Matematyka łączy pokolenia”. Nasza wyobraźnia sięgnęła zenitu, gdyż postanowiliśmy urządzić młodszym kolegom prawdziwe „Igrzyska Matematyczne”! Przebraliśmy się za bogów greckich i przywitaliśmy  ich na Olimpie jak prawdziwych herosów. Na wstępie, każdy heros losował numer swojej grupy. Gdy zebraliśmy już wszystkie drużyny, rozpoczęliśmy igrzyska. Droga do zwycięstwa była długa i bardzo trudna. Półbogowie musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami. Pierwsza stacja była warsztatem Hefajstosa, gdzie uczniowie mieli za zadanie narysować tyle siatek sześcianu, ile zdołają. Nad drugą stacją czuwała Hera ze swoimi niebiańskimi tangramami. Następny był Dom Hadesa, w którym Persefona rozwiązywała kolorowe sudoku. Czwarta stacja była świątynią miłości Afrodyty, która z rozpaczy za Hefajstosem układała liczby z zapałek. Ostatnim przystankiem okazał się Partenon, gdzie wszechwiedząca Atena i tajemnicza Artemida rozwiązywały zagadki logiczne. Wszyscy herosi przeszli pierwszą próbę, ale bogowie przygotowali im jeszcze jedną niespodziankę, tym razem w Tebach. Półbogowie stanęli twarzą twarz ze Sfinksem i odpowiedzieli poprawnie na wszystkie zagadki. Igrzyska Matematyczne zakończyły się zwycięstwem herosów, a bogowie nagrodzili ich słodką ambrozją. Niech moc Zeusa będzie z Wami!
  Inf.  Julia Waligóra 3d
 
More Articles...