Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Aktualności

Egzaminy poprawkowe

 

Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce

    
    We wtorek 4 czerwca 2019r. na stadionie lekkoatletycznym w Opolu odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w LA. W zawodach uczestniczyć mogli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów w różnych konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych. W każdej konkurencji rywalizowali więc ze sobą najlepsi sportowcy z całego województwa. Jak co roku, na stadionie w Opolu startowali również nasi uczniowie, którzy tradycyjnie wrócili z medalami. W zawodach startowało 5 naszych reprezentantów w 7 konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się nasz wielokrotny rekordzista szkoły Jakub Korejba kl.3b, który zdobył wice mistrzostwo w rzucie dyskiem i był trzeci w pchnięciu kulą. Tuż za podium, bo na 4 miejscu uplasowała się koleżanka klasowa Jakuba-Oliwia Kuchta.
WYNIKI
Inf. B. Nowak
 

Wojewódzka Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

  
    W środę 29.05.2019r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyła się Wojewódzka Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas mistrzostw przeprowadzono różne  konkurencje lekkoatletyczne, począwszy od biegów, poprzez skoki do rzutów. Na końcu odbyły się biegi rozstawne 4x100m. Drużyna składała się z uczniów rocznika 2003-2005. Zespół liczył maksymalnie 16 zawodników.  Jeden zawodnik mógł brać udział w jednej konkurencji i sztafecie. Każdy wynik przeliczany był na punkty według tabel wielobojowych. 12 najlepszych wyników było zsumowane, a uzyskany rezultat dawał dane miejsce w rankingu. Pogoda sprzyjała uczestnikom zawodów w rywalizacji, a duże zaangażowanie zawodników wpływało na osiąganie dobrych rezultatów w różnych konkurencjach. Bardzo dobrze spisał się nasz uczeń Jakub Korejba z klasy 3b, który  uzyskał bardzo dobry wynik w rzucie dyskiem 55,85m i w odstępie zaledwie tygodnia  poprawił swój rekord szkoły. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta mimo okrojonego składu wywalczyły brązowy medal. Chłopcy natomiast uplasowali się tuż za podium zajmując 4 miejsce. Skład reprezentacji wraz z osiągniętymi rezultatami: 
WYNIKI
Inf. B. Nowak
 

MIEJSKA GALA KONKURSOWA - Podsumowanie edycji miejskiej Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


   6 czerwca 2019 r. w Domu Kultury „Koźle” w sali kina „Twierdza” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskich edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli I, II lub III miejsce. Podziękowania otrzymali również nauczyciele wyróżnionych uczniów.
Poniżej znajduje się lista nagrodzonych uczniów  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi
 

Gala finałowa Młodzi Przedsiębiorczy 2018


Centrum Edukacji Obywatelskiej nadesłało zdjęcie naszych uczniów z ubiegłorocznej gali finałowej projektu Młodzi Przedsiębiorczy.
Raz jeszcze sięgamy do niezapomnianych chwil ubiegłorocznej edycji programu promującego ludzi przedsiębiorczych i pomysłowych.
Naszym, dziś już absolwentom, którym przewodził Adam Wróbel, ponownie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie edukacji.
Inf. D. Szyszko
 

1 z 10 - finał konkursu

 W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. odbył się finał konkursu matematycznego „1 z 10”. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy w zajęli miejsca od 1 do 3 w rundach rozegranych wcześniej. Po zaciętej walce trzech uczniów weszło do ścisłego finału.
Oto najlepsi:
I miejsca    Agata Fojcik 8d
II miejsce    Tomasz Simkiewicz 7c
III miejsce    Tomasz Cież 7c


 

Skrócone lekcje

 

Apele podsumowujące