Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA BOISK SPORTOWYCH


W dniu 7 września 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie kompleksu sportowego. Na ten moment czekaliśmy długo, o czym przypomniała dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 pani Bożena Łotecka.
By uczcić wraz z nami to ważne wydarzenie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Prezydent Miasta p. Sabina Nowosielska. Towarzyszył jej  p. Wojciech Jagiełło – Zastępca Prezydenta ds. Oświatowych i Społeczno – Gospodarczych oraz  p. Bożena Jankowska – kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania.
Swoją obecnością zaszczyciła nas  dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania p. Alina Janik. Nie zabrakło również księdza prałata Edwarda Bogaczewicza, który jest zawsze z nami w ważnych dla szkoły chwilach. Wśród zaproszonych gości byli także wieloletni nauczyciele: p. Jan Bułkowski i wicedyrektor do spraw sportu p. Lucjan Krakowczyk. Mieliśmy zaszczyt gościć Przewodniczącego Rady Rodziców p. Jacka Króla, p. Katarzynę Dysarz, p. Adama Kernera - wykonawcę inwestycji oraz dyrektorów szkół.
Pomimo chłodu na uroczystości było gorąco. Po hymnie i okolicznościowych wystąpieniach p. Prezydent i dyrektora ZSM nr 1 przedstawiciele uczniów i trenerów złożyli przyrzeczenie o uczciwej rywalizacji dla chwały sportu i honoru naszej szkoły. Następnie zostały przecięte wstęgi, balony poszybowały w górę, a ksiądz Proboszcz przystąpił do poświęcenia boisk.
Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu młodszych i starszych uczniów. Dziękujemy orkiestrze Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej za uświetnienie całości uroczystości.
Inf. M. Mielczarek