Osobliwości Świata Fizyki na Uniwersytecie Śląskim

W piątek 18 września 2015 r. klasy 2e, 2b oraz nieliczna część 2c wzięły udział w wycieczce dydaktycznej na Uniwersytet Śląski w Katowicach, gdzie zaprezentowano nam w pasjonujący i humorystyczny sposób ciekawe zjawiska fizyczne. Tematami przewodnimi było:
*światło,
*nano i mikroświat,
*cząsteczki na luzie.
 Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w dziedzinie fizyki, biorąc czynny udział w doświadczeniach oraz odpowiadaniu na pytania prowadzących. Zobaczyli między innymi, jak rozczepia się światło, jak węże widzą ludzi, jakie świetlne zabezpieczenia mają banknoty. Z kolei na wykładzie o nano i mikroświecie zaprezentowano różne substancje w bardzo dużym przybliżeniu. Lekcja o cząsteczkach w bardzo przystępny sposób pokazała jak powietrze rozprzestrzenia się w różnych przedmiotach.
Niestety, lekcje skończyły się bardzo szybko. Mimo wszystko, dzień był udany, pełen wrażeń i dostarczył uczniom nowej atrakcyjnej wiedzy.
inf. Laura Sporek