Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Pływacy aktywnie spędzają sobotę – spływ kajakowy


26 września pływacy z obecnej i byłej III a postanowili aktywnie pożegnać lato i przywitać jesień Wzięli udział w  spływie kajakowym  "Kędzierzyńską pętlą kajakową". Spływ zaczął się na kozielskiej wyspie, na przystani "Szkwał". Potem Odrą płynęliśmy do kozielskiego portu. Dalej Kanałem Gliwickim dotarliśmy do śluzy Kłodnica - jednej z największych w Polsce. W miejscu gdzie rzeka Kłodnica przepływa pod Kanałem Gliwickim zaliczyliśmy pierwszą przenoskę kajaków ciepłą herbatkę i "posiłek regeneracyjny". Bardzo za tą niespodziankę dziękujemy panu Jackowi.
Po przeniesieniu płynęliśmy najładniejszym i najbardziej malowniczym odcinkiem spływu - rzeką Kłodnicą. Na wysokości Castoramy, koło wodospadu czekała na nas druga przenoska. Potem już prosto dopłynęliśmy do Odry i do przystani "Szkwał". W jednym z zakoli Kłodnicy widzieliśmy bobra, który wcale się nas nie bał tylko podpływał do kajaków i bronił swojego terytorium.
     Po zakończeniu spływu czekało na nas ognisko, kiełbaski oraz niezastąpiona herbatka pana Jacka. Myślę, że spływ był udany i mimo padającego na początku deszczu i braku słońca wszyscy miło spędzili sobotni dzień.
inf. E. Deneka