Dzień Australijski

14 czerwca nasi młodsi uczniowie poznawali najmniejszy kontynent  świata. Jak James Cook odkrywali nieznane. Mogli usiąść z Aborygenami pod ich świętą górą ULURU i przy dźwiękach  instrumentu didgeridoo odszyfrowywać swoje imiona z alfabetu aborygeńskiego.

Uśmiechnięci miłośnicy  surfingu z  Bondi Beach zapraszali do Great Barrier Reef – przepięknej australijskiej rafy koralowej. Tam nasi milusińscy „tworzyli” mieszkańców rafy.
Zabawy kreatywne, wycinanki z Sydney Opera, alfabet Aborygenów, niezwykle smaczne australijskie przysmaki, koala, emu, kangur  i kakadu  zerkające z parawanu, dźwięki didgeridoo, rafa koralowa i jej mieszkańcy, boomerangi, skok kangura z przeszkodami, to  była gratka dla mniejszych i większych!
Sami zobaczcie :-)
Do wspólnej zabawy zaprosili  uczniowie III  klas językowych gimnazjum.

Inf. D.Banasik