Różne formy aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach wychowania fizycznego mają  możliwość poznawania różnych  dyscyplin sportowych. Oprócz lekkoatletyki, gimnastyki i gier zespołowych w planie pracy ujęte są też sporty zimowe. W tym roku zima również pozwoliła nam korzystać ze swoich atrakcji. W pierwszym tygodniu po feriach  grupa lekkoatletów z klasy 3b  ruszyła więc na podbój miejskiego lodowiska.  Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli. Lekkoatleci mieli szansę poznania i opanowania nowej dyscypliny sportu , aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania się na lodzie. Lekcja przebiegała w  sympatycznej atmosferze, bez tłoku i wszystkim dopisywał dobry humor. Były gry i zabawy, wzloty i upadki nowicjuszy, a także mogliśmy podziwiać kunszt zaawansowanych łyżwiarzy, którzy doskonalili swoje umiejętności na lodzie. Dzięki tym zajęciom uczniowie doskonalili kolejną dyscyplinę sportową – jazdę na łyżwach, która oprócz wytrzymałości kształtuje takie cechy jak: koordynacja ruchowa, równowaga, orientacja w przestrzeni, a także dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.

Inf. B. Nowak