Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Erasmus + aktualności

Wizyta w Hiszpanii w ramach projektu "Literary heroes" z programu Erasmus Plus

  
   W dniach 21-28 października mieliśmy ponowną okazję na udział w międzynarodowym spotkaniu, tym razem w Hiszpanii, w ramach europejskiego programu Erasmus+. Naszą szkołę i Polskę  reprezentowało sześcioro uczniów: Julianna Włodarczyk (3D) Wiktoria Miazek (3D), Paulina Pietrzykowska (3D), Aleksandra Chejduk (3E), Julia Karska (3E) oraz Przemysław Żabski (3D). Towarzyszyła nam trójka nauczycieli: koordynatorka projektu- Pani Ewa Alicja Herba, Pani Angelika Adler-Palacz i Pani Dyrektor- Bożena Łotecka.
Czytaj wiecej
Inf. Julianna Włodarczyk z IIID
 

Fotorelacja z wizyty partnerów projektu "Literary heroes"


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu naszych partnerów w Polsce. Mamy nadzieję, że przywoła one miłe wspomnienia :)
Autorem prezentacji jest Ola Chejduk :)

Inf. E. A. Herba
 

Relacja z wizyty partnerów projektu" Literary heroes" w ramach programu Erasmus+

Po wizycie w Norwegii i okresie wyczekiwania nadszedł czas tygodniowej wizyty partnerów z projektu „Literary heroes” (pochodzących z Niemiec, Hiszpanii, Irlandii oraz Norwegii) w Polsce. Spotkaliśmy się z nimi w poniedziałek  8 maja w Krakowie i udaliśmy się na zwiedzanie grodu Kraka oraz kopalni soli w Wieliczce.
Czytaj więcej

Inf. E. A. Herba

 

Wspomnienia z wizyty w Norwegii w ramach programu Erasmus Plus (21-28 stycznia 2017)

 

       W ramach europejskiego programu Eramus Plus mamy okazję realizować projekt „Literary heroes”  dotyczący kreatywnego pisania w języku angielskim we współpracy ze szkołami w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii oraz Norwegii. Dzięki funduszom Unii Europejskiej mamy możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez pracę w międzynarodowym zespole. Ponadto wyjazdy są doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów partnerskich projektu. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Ewa Alicja Herba.
Od 21 do 28 stycznia, sześcioro z nas, członków kółka Erasmus Plus, czyli: Ola Chejduk (IIE), Przemek Żabski (IID), Karolina Juda (IIIB), Kasia Jankowska (IIIB), Ada Kopania (IIIB) oraz Agnieszka Pietras (IIIB) reprezentowało Polskę i naszą szkołę na wyjeździe do miasteczka Otta w Norwegii. Opiekę nad nami sprawowały  p. Ewa Alicja Herba oraz p. Angelika Adler-Palacz.
Naszą norweską przygodę rozpoczęliśmy od pobytu w stolicy Norwegii- Oslo, gdzie mieliśmy okazję poznać niemieckich oraz hiszpańskich uczniów i ich opiekunów. A następnie wspólnie zwiedziliśmy Galerię Narodową i Park Vigeland.
Do miejscowości Otta udaliśmy się wspólnie pociągiem, gdzie dołączyli do nas uczniowie z Irlandii. Niecierpliwie wyczekiwaliśmy pierwszego spotkania z norweskimi rodzinami, które ugościły nas w swoich domach w czasie naszego pobytu w Norwegii.

Czytaj więcej

Inf. E.A. Herba

 

The glossary -słownik najważniejszych wyrazów


   Jednym z elementów przygotowań do  naszego projektowego wyjazdu do szkoły w Ottcie (Norwegia) było stworzenie słowniczka pojęć czyli GLOSSARY.  Tutaj możecie go zobaczyć :) Mamy nadzieję, że Wam się spodoba i zachęci do nauki języków naszych partnerów :)
Na wyjazd zabieramy ze sobą również dwie prezentacje. Jedna dotyczy naszego regionu, miasta oraz szkoły. Druga przedstawia naszego bohatera lokalnego (oraz jego charakterystykę wraz z opisem legendy kozielskiej).
Te materiały pokażemy Wam jednak  już po naszym powrocie!
Zachęcamy do regularnego zaglądania na naszą stronę projektu ! Stay tunned!
Inf. E. A. Herba
 
Więcej artykułów…