Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Wspomnienia z wizyty w Norwegii w ramach programu Erasmus Plus (21-28 stycznia 2017)

 

       W ramach europejskiego programu Eramus Plus mamy okazję realizować projekt „Literary heroes”  dotyczący kreatywnego pisania w języku angielskim we współpracy ze szkołami w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii oraz Norwegii. Dzięki funduszom Unii Europejskiej mamy możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez pracę w międzynarodowym zespole. Ponadto wyjazdy są doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów partnerskich projektu. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Ewa Alicja Herba.
Od 21 do 28 stycznia, sześcioro z nas, członków kółka Erasmus Plus, czyli: Ola Chejduk (IIE), Przemek Żabski (IID), Karolina Juda (IIIB), Kasia Jankowska (IIIB), Ada Kopania (IIIB) oraz Agnieszka Pietras (IIIB) reprezentowało Polskę i naszą szkołę na wyjeździe do miasteczka Otta w Norwegii. Opiekę nad nami sprawowały  p. Ewa Alicja Herba oraz p. Angelika Adler-Palacz.
Naszą norweską przygodę rozpoczęliśmy od pobytu w stolicy Norwegii- Oslo, gdzie mieliśmy okazję poznać niemieckich oraz hiszpańskich uczniów i ich opiekunów. A następnie wspólnie zwiedziliśmy Galerię Narodową i Park Vigeland.
Do miejscowości Otta udaliśmy się wspólnie pociągiem, gdzie dołączyli do nas uczniowie z Irlandii. Niecierpliwie wyczekiwaliśmy pierwszego spotkania z norweskimi rodzinami, które ugościły nas w swoich domach w czasie naszego pobytu w Norwegii.

Czytaj więcej

Inf. E.A. Herba