Debata panelowa w PSP 19

Dnia 06.11.2018r., w ramach kolejnego etapu Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego 100- LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, odbyła się debata panelowa pod tytułem:  „Oblicza niepodległości”. Zaprezentowane zostały 4 tematy, które dotyczyły zagadnień odnoszących się do:
-czasów PRL-u,
-Kresów Wschodnich,
-II wojny światowej - ofensywa powietrzna 15th USAAF,
-kształtowania się granic Rzeczypospolitej po I wojnie światowej oraz II wojnie światowej.

Po prezentacji wystąpień rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym chętnie wzięli udział zaproszeni goście.
Prelegentami według kolejności prezentowanych tematów byli:
Stella Drozd - uczennica klasy 3D, pan Cezary Tomczyk - nauczyciel PSP 19, pan Edward Haduch - Stowarzyszenie Blechhammer 1944, pani Marzena Serwan-Kazanowska-nauczycielka PSP 19.

W debacie wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z rejonu naszego miasta oraz uczniowie PSP 19.

Inf. D. Szyszko