WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział Konkursie Fotograficznym „Miejsca pamięci narodowej i walk o niepodległość w Polsce i na świecie”.

Czym jest miejsce pamięci narodowej? To grób lub cmentarz wojenny, nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec, tablica pamiątkowa inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego.
Konkurs wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego intencją jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc, w których historia naszego Narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów. Liczymy na to, że w swoich wakacyjnych wędrówkach po Polsce lub poza jej granicami odkryjecie i udokumentujecie te miejsca.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i ostatni rocznik gimnazjalistów. Na Wasze fantastyczne prace czekamy po wakacyjnej przerwie do 24 września 2018r.
Inf. A. Kłos