Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce

Dnia 18.05.2018r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Zawody  były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 07.06.2018r. w Opolu. Wśród startujących znaleźli się nasi uczniowie, którzy spisali się bardzo dobrze. Jakub Korejba z kl.2b ustanowił nowy rekord szkoły, posyłając dysk na odległość 42,83m.  Natomiast jego kolega z klasy Bartosz Wolny uzyskał bardzo dobry wynik w biegu na dystansie 100m. Odcinek ten pokonał w czasie 11,9s. Bardzo dobrze pobiegli chłopcy w sztafecie 4x100m, uzyskując czas 49,7s wyrównali ustanowiony w 2002r. rekord szkoły. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do Mistrzostw Województwa. W Opolu naszą szkołę reprezentować będzie 7 dziewcząt i 4 chłopców.

Inf. B. Nowak