Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia przedmiotowe 2018/2019

Olimpiada Historyczna

 

     Uczniowie  PSP 19 w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów. Wszyscy startujący w etapie szkolnym (5 osób) zakwalifikowali się do I części etapu okręgowego, który polegał na wypełnieniu testu odnoszącego się do całości programu nauczania na III etapie edukacyjnym.
 Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Król – klasa 7d, Nikola Melich – klasa 3D, Paweł Mateja – klasa 3D, Kamil Salich – klasa 3D, Kajetan Wiśniewski – klasa 3C. Do części I etapu okręgowego w województwie opolskim zakwalifikowało się 18 osób, uczniowie PSP 19  stanowili najliczniejszą grupę.
 Do części II etapu okręgowego zakwalifikował się uczeń klasy 3D Kamil Salich, zwyciężając w etapie poprzednim. 8 września w gmachu Wydziału Historii Uniwersytetu Opolskiego odbył się ostatni etap Olimpiady na poziomie okręgowym, była to część ustna, która opierała się na dyskusji z komisją na określone wcześniej zagadnienia.
 Kamil Salich nie dał szans konkurencji i w zgodnej opinii komisji konkursowej zdobył I miejsce. Tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej co jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu finalisty.  W marcu Kamil będzie starał się o  uzyskanie tytułu laureata podczas finału konkursu. Gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów.

Inf. D. Szyszko
 

Konkurs fotograficzny „Wolność”Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza była organizatorem konkursu fotograficznego p.t. „Wolność”, który przeprowadzony został z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Uczennica klasy III E Marta Węsek wzięła w nim udział i zajęłą III miejsce w grupie starszej. 
Gratulujemy sukcesu!
Inf. U. Mielczarek
 

XIV Olimpiada Matematyczna Juniorów - najlepsi uczniowie