Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia przedmiotowe 2018/2019

MIEJSKA GALA KONKURSOWA - Podsumowanie edycji miejskiej Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


   6 czerwca 2019 r. w Domu Kultury „Koźle” w sali kina „Twierdza” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskich edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli I, II lub III miejsce. Podziękowania otrzymali również nauczyciele wyróżnionych uczniów.
Poniżej znajduje się lista nagrodzonych uczniów  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi
 

1 z 10 - finał konkursu

 W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. odbył się finał konkursu matematycznego „1 z 10”. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy w zajęli miejsca od 1 do 3 w rundach rozegranych wcześniej. Po zaciętej walce trzech uczniów weszło do ścisłego finału.
Oto najlepsi:
I miejsca    Agata Fojcik 8d
II miejsce    Tomasz Simkiewicz 7c
III miejsce    Tomasz Cież 7c


 

Gala finałowa Młodzi Przedsiębiorczy 2018


Centrum Edukacji Obywatelskiej nadesłało zdjęcie naszych uczniów z ubiegłorocznej gali finałowej projektu Młodzi Przedsiębiorczy.
Raz jeszcze sięgamy do niezapomnianych chwil ubiegłorocznej edycji programu promującego ludzi przedsiębiorczych i pomysłowych.
Naszym, dziś już absolwentom, którym przewodził Adam Wróbel, ponownie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie edukacji.
Inf. D. Szyszko
 

UROCZYSTA GALA KONKURSOWA

 

    Opolski Kurator Oświaty Michał Siek zaprosił laureatów, ich rodziców i nauczycieli na podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019.
    Uroczysta gala, podczas której wręczono zaświadczenia laureatom, a listy gratulacyjne nauczycielom i rodzicom, zorganizowana została 20 maja br. w Filharmonii Opolskiej.
    Opolski Kurator Michał Siek oraz Wojewoda Opolski Adrian Czubak podziękowali uczniom, którzy dzięki owocnej i twórczej pracy zdobyli tytuł laureata. Wyrazili uznanie wszystkim osobom uczestniczącym w organizacji, przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursów, w tym nauczycielom, którzy z zaangażowaniem pracowali nad rozwijaniem zainteresowań swoich uczniów; rodzicom, którzy stworzyli swoim dzieciom optymalne warunki do pracy.
    Wśród najlepszych w województwie opolskim byli również uczniowie naszej szkoły. Tytuły laureatów otrzymali: Katarzyna Babkin w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, Kamil Salich i Adam Dziedzic w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym oraz Alicja Kunc w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego.
    Poza tym na gali wręczono pamiątkowe mandaty poselskie dla uczestników XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły mandaty poselskie otrzymali uczniowie klasy 3C gimnazjum: Michał Wencel i Kajetan Wiśniewski.

Gratulujemy uczniom sukcesu!


 

Międzynarodowe Zawody Matematyczne "Naboj"

      Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznym Naboj. Zawody odbywają się równocześnie w kilku miastach Polski oraz w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii, Anglii. W konkursie biorą udział pięcioosobowe drużyny, których zadaniem jest rozwiązać jak najwięcej zadań w ciągu dwóch godzin.
Naszą szkołę reprezentowała we Wrocławiu drużyna w składzie:
ALEKSANDRA ZAWADKA
ADAM DZIEDZIC
KAMIL SALICH
BARTEK BORECKI
EMANUEL JURCZYSZYN
Startowali w kategorii juniorów, w której oprócz gimnazjalistów byli również uczniowie z klas pierwszych licealnych. Każda drużyna na początek otrzymuje serię sześciu zadań. Każde dobrze rozwiązane zadanie może zamienić na nowe. Wyniki na bieżąco są wyświetlane na dużych ekranach, mogą je obserwować zawodnicy, opiekunowie i kibice. Na ostatnie 15 minut wyniki są zamrożone do zakończenia zawodów. Naszym zawodnikom udało się rozwiązać 19 zadań.. To dobry wynik.

                        GRATULUJEMY


 

Miejski Turniej Matematyczny - wyniki

 

"Mistrz ortografii"


    W dniu 19 marca 2019 roku odbył się VII Powiatowy Konkurs "Mistrz ortografii" , w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: A. Falba 3g, D. Prajs 3e, D. Basa 3a. Dominika Basa zdobyła III miejsce, Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Zespół polonistów
 

Mitologiczne pojedynki

     W sobotę 23 marca 2019r. w ODK "Komes" w Kędzierzynie - Koźlu do rundy finałowej II etapu konkursu stanęło 12 zawodników ze szkół podstawowych. Ostrj rywalizacji w różnych kategoriach zadań z mitologii przyglądali się widzowie, którzy mogli się przekonać, że nasi uczniowie znają mity Greków i Rzymian.
    Wśród najlepszych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły Jan Niedziela zajął III miejsce, a Wiktoria Wojdacz V miejsce.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 

Inf. I. Hołubicka - Bęś


 

DACHL - LUBIĘ TO !

     
       15 marca w LO nr 1 im Henryka Sienkiewicza w K- Koźlu odbył się I Szkolny  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych  "DACHL- LUBIĘ TO".     Konkurs przeznaczony był dla uczniów  kl. VIII szkół podstawowych i  kl.III gimnazjum. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi oraz poszerzenie wiedzy realioznawczej, popularyzacja geografii, historii, kultury, zwyczajów krajów niemieckojęzycznych.  
W konkursie wzięło udział 17 uczniów, naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów.
Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych:

VI m zajął Kamil Salich  kl. IIId
VII m zajął Michał Melich  kl. IIId
VIII m zajął Bartosz Antonik  kl. VIIIb

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych sukcesów
Inf. E. Pakuła
 

Wyniki II etapu Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie

      
    W środę 13.03.2019r. odbył się II etap Szkolnego Turnieju Wiedzy  o Sporcie. Do tego etapu zakwalifikowały się 23 osoby z różnych klas, które w pierwszym etapie uzyskały 35 i więcej punktów. Tym razem pytania były zamknięte i obejmowały rozległą wiedzę sportową i historyczną. Małą powtórkę uczniowie mogli sobie zrobić czytając w czasie przerw informacje znajdujące się na korytarzu obok sali gimnastycznej D. Tegoroczny turniej zdominowali uczniowie klasy 3d, którzy zajęli wszystkie miejsca medalowe. Miłą niespodzianką jest uplasowanie się tuż za podium najmłodszego uczestnika turnieju, ucznia klasy 6b Jana Deneki, który pokonał kilkunastu swoich starszych kolegów.
     W II etapie można było zdobyć maksymalnie 68 punktów. W tym roku największą ilość punktów - 45 uzyskał  Kamil Salich  kl.3d, tegoroczny finalista III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjów.
Inf. B. Nowak
 

Sukces naszej szkoły w konkursie ,,Chemiczna Głowa"

   
     13 marca reprezentowaliśmy naszą szkołę na VIII Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym ,,Chemiczna Głowa" w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach.
    Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: chemików i kibiców. Wszyscy uczestnicy, drużyny chemików i drużyny kibiców, zmagali się z trudnymi zadaniami z dziedziny chemii.
    Obie drużyny zajęły wysokie miejsca w swoich kategoriach:
- drużyna chemików - II miejsce (Adam Dziedzic, Kamil Salich, Aleksandra Zawadka)
- drużyna kibiców - I miejsce (Joanna Banaszewska, Agnieszka Falba, Paulina Gołąbek, Wiktoria Liszka, Nikola Melich)
    Konkurs był dla nas świetną zabawą, a za wysokie miejsca otrzymaliśmy ciekawe i cenne nagrody.
Inf. Ucznnice klasy 3D
 

WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU WIEDZY O SPORCIE etap I

       
    Dnia 27.02.2019r.  odbył się I etap Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie. Turniej ten jest już tradycją w naszej szkole, w tym roku to 14 edycja.
W turnieju wzięły udział wszystkie klasy gimnazjum, klasy 8 i 7 oraz dwóch uczniów z klasy 6. Łącznie w konkursie wystartowało 247 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się osoby, które w I etapie uzyskały 35  i więcej punktów. Maksymalna liczba punktów, która była do zdobycia to 45, niestety nikt nie uzyskał tej ilości. Najwięcej  43 punkty uzyskał Jakub Korejba z kl.3b. Etap II turnieju odbędzie się w środę  13.03.2019r. na 3 lekcji w jadalni. Osoby, które były nieobecne i nie mogły uczestniczyć w I etapie, mogą uczestniczyć w II po uprzednim zgłoszeniu się do p. B. Nowak
Inf. B. Nowak
 

I MIEJSKI FESTIWAL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  
     2 marca w naszej szkole odbył się  I MIEJSKI FESTIWAL JĘZYKA ANGIELSKIEGO .  W zabawach z językiem angielskim uczestniczyło 25 zawodników. Były między innymi gry  i zabawy kulturoznawcze oraz słowne,  karaoke, gra w chińczyka, podchody językowe i  QR kody. W przerwie między konkurencjami uczestnicy mogli zasmakować  pysznych  wypieków w stylu brytyjskim, amerykańskim, kanadyjskim czy australijskim. Przed ogłoszeniem wyników wszyscy zostali zaproszeni na 
spektakl " O Anglikach na wesoło", który uświetnił całe wydarzenie i pokazał aktorskie talenty naszych uczniów.
 Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a najlepsi ciekawe nagrody. 

Oto wyniki:

I miejsce - Martyna Stolarek SP19
II miejsce - Julia Adamów SP19
III miejsce -  Laura Świerczek SP19
IV miejsce - Oskar Wankiewicz SP11
V miejsce - Weronika Szpakowska SP 19


Gratulujemy! 
To był bardzo udany konkurs. 
Zaglądajcie na naszą stronę! Wkrótce znów coś dla Was zorganizujemy!


Inf. D. Niedźwiecka - Banasik
 

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę”

     
    W tym roku szkolnym w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę realizowana jest kolejna edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży. Adresatami konkursu są uczniowie III klasy gimnazjalnej oraz VII i VIII szkoły podstawowej.
   Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap szkolny oraz II etap powiatowy odbywają się w formie elektronicznej w ramach strony internetowej, natomiast III etap ogólnopolski składa się z części pisemnej i zadań praktycznych.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

OLIMPIADA HISTORYCZNA


    Kamil Salich - uczeń klasy 3D w dniach 02.03.2019r. - 03.03.2019r. uczestniczył w finale, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Olimpiady Historycznej, której został finalistą.
Kamil rywalizował w Warszawie z pozostałymi zwycięzcami etapów okręgowych. Tematyką tegorocznych zmagań finalistów były wydarzenia związane z XVIII wieczną Rzeczpospolitą.
Gratulujemy Kamilowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Inf.  D. Szyszko
 

Monika i Karolina w finale konkursu " Pokaż język: I know I can "


       W tym roku  dwanaście zespołów brało  udział w wielkim finale Wojewódzkiego Konkursu Muzyczno - Językowego pod nazwą: "Pokaż Język: I know I can". Wśród finalistów były nasze uczennice Monika Ceglarska  i Karolina Pyra z klasy 3 e, które  wystąpiły na żywo w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Głównym kryterium oceny  była poprawność wymowy w języku angielskim, spójność samodzielnie napisanych zwrotek  z refrenem i myślą przewodnią konkursu: "Wiem, że potrafię" oraz wykonanie pod kątem kreatywności, interpretacji i zdolności wokalnych.

Gatulujemy naszym finalistkom i życzymy dalszych sukcesów!

Inf. Danuta Banasik
 

Wyniki III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego


Miło nam poinformować, że w eliminacjach III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego tytuł laureata zdobyła Katarzyna Babkin z klasy 8 d a finalistami zostali Agata Fojcik (8d) i Wiktor Drzewiecki (3e gimnazjum).Serdecznie gratulujemy!
inf. Danuta Banasik
 

Szlakiem Wielkich Umysłów - podsumowanie


Kliknij w powyższy tekst, aby powiększyć

 
 

PIASTOWSKIE KOLĘDOWANIE 2019

W pierwszą sobotę ferii zimowych, 26 stycznia 2019 roku w Kościele p.w. Ducha Świętego i Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła odbyła się czwarta edycja konkursu kolęd i pastorałek - Piastowskie Kolędowanie 2019 . Organizatorami byli: Wydział Oświaty i Wychowania przy Urzędzie Miasta w Kędzierzynie- Koźlu, PSP nr 9 i parafia p.w. Ducha Świętego i Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła oraz  Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie Koźlu, który zapewnił występującym profesjonalne nagłośnienie. Do konkursu przystąpiło ponad 90 wykonawców z 10 szkół, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz młodzież gimnazjalna wraz z klasami 7-8.
Naszą szkołę reprezentowali:
Czytaj więcej

Inf. A. Pawłowicz

 
 

Olimpiada Historyczna

 

     Uczniowie  PSP 19 w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów. Wszyscy startujący w etapie szkolnym (5 osób) zakwalifikowali się do I części etapu okręgowego, który polegał na wypełnieniu testu odnoszącego się do całości programu nauczania na III etapie edukacyjnym.
 Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Król – klasa 7d, Nikola Melich – klasa 3D, Paweł Mateja – klasa 3D, Kamil Salich – klasa 3D, Kajetan Wiśniewski – klasa 3C. Do części I etapu okręgowego w województwie opolskim zakwalifikowało się 18 osób, uczniowie PSP 19  stanowili najliczniejszą grupę.
 Do części II etapu okręgowego zakwalifikował się uczeń klasy 3D Kamil Salich, zwyciężając w etapie poprzednim. 8 września w gmachu Wydziału Historii Uniwersytetu Opolskiego odbył się ostatni etap Olimpiady na poziomie okręgowym, była to część ustna, która opierała się na dyskusji z komisją na określone wcześniej zagadnienia.
 Kamil Salich nie dał szans konkurencji i w zgodnej opinii komisji konkursowej zdobył I miejsce. Tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej co jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu finalisty.  W marcu Kamil będzie starał się o  uzyskanie tytułu laureata podczas finału konkursu. Gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów.

Inf. D. Szyszko
 
Więcej artykułów…