Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia przedmiotowe 2017/2018

UDANY WYJAZD DO OPOLA


   
17 maja 2018 r. odbył się XVI Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Piotr Cichoń
Mikołaj Kos
Adam Wróbel
Wszyscy są uczniami klasy 3D gimnazjum.
Wyjazd był niezwykle udany, drużyna zajęła pierwsze miejsce.  Piotr był trzeci w klasyfikacji indywidualnej, Mikołaj czwarty, a Adam wypadł niewiele gorzej.
Chłopcy spisali się świetnie.GRATULUJEMY
 

KREATOR WIZERUNKU FIRMY


Troska o wysokie kompetencje pracowników, jakoś produktów i szeroki zakres usług to elementy składowe sukcesu każdej firmy. Aby jednak wszystkie te wysiłki nie poszły na marne, niezbędne są działania PR-owe. Przedsiębiorstwo musi się reklamować, aby zadbać o swoją reputację. Ciągłe kreowanie pozytywnego wizerunku nie jest sprawą prostą, dlatego zaleca się, by za kreowanie wizerunku odpowiadali profesjonaliści z agencji Public Relations.
Z uwagi na powyższe, tym bardziej cieszy nas fakt, że uczeń klasy 3G Konrad Wandrasz zajął III miejsce w konkursie ,,Zostań kreatorem wizerunku firmy”, którego głównym organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu. Przedmiotem rywalizacji było przygotowanie projektu promocyjnego dla jednej z dwóch firm działających na terenie województwa opolskiego. Pierwszą z nich była firma ,,Auto LELLEK Group”, dla której należało zaprojektować krótki film reklamowy, natomiast dla firmy ,,ANIMEX Foods” – druk reklamowy.
Konrad podjął się stworzenia plakatu, promującego markę przedsiębiorstwa ANIMEX, największej na polskim rynku firmy mięsnej, specjalizującej się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych.

Inf. A. Kłos


 

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD


      19 maja 2018 r. w Krośnicy odbył  się Finał Wojewódzki XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna PSP 19
w składzie: Mikołaj Kos i Jan Ochał z klasy 3d oraz Konrad Wandrasz z klasy 3g zajęła VII miejsce (uczestniczyło 12 najlepszych drużyn z województwa opolskiego).
Turniej składał się z czterech etapów:
1. Testu z zakresu wiedzy o ruchu drogowym,
2. Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
3. Poruszania się po miasteczku rowerowym,
4. Sprawności na rowerowym torze z przeszkodami,
Naszej drużynie  gratulujemy osiągniętego wyniku i oczekujemy lepszego w przyszłym roku.
opiekun: R. Cież

 

WYŚPIEWAJ SUKCES- PODSUMOWANIE IV SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI


      16.05 odbyła się w naszej szkole czwarta już edycja konkursu wokalnego „Wyśpiewaj sukces”. Wydarzenie jak co roku gromadzi w naszej świetlicy młodych artystów wraz z wiernymi kibicami czyli rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Dzięki tak licznej obecności podczas konkursu panuje przyjazna, miła i rodzinna atmosfera.
 Konkurs jak co roku oficjalnie otworzyła i przywitała zacnych gości Pani dyrektor Bożena Łotecka, która z radością obserwowała zmagania artystów w najmłodszej grupie wiekowej oraz wręczyła wszystkim zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Jury w składzie pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk, pani psycholog Aleksandra Białas oraz pani Weronika Rutkowska nauczyciel muzyki, po burzliwych naradach postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:


klasy I-III

1 miejsce: Adam Cichoń, Tadek Bryła, Patryk Żymełka- klasa 1c
2 miejsce: Magdalena Mincewicz, Zuzanna Ćwiklińska, Łucja Marenin- klasa 3f
3 miejsce: Adam Dziendzioł- klasa 1a

klasy IV-VI:

1 miejsce: Julia Struś- klasa 4e
2 miejsce: Hania Turczyn- klasa 4c
3 miejsce: Ola Szajda- klasa 6a

klasa VII-Gimnazjum

1 miejsce: Monika Ceglarska- klasa 2E
2 miejsce: Alicja Szajda- klasa 7a
3 miejsce: Eliza Antonik- klasa 7b

Wszystkim małym artystom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!!!!:))

Inf. W. Rutkowska
 

GALA KONKURSOWA


Podsumowanie edycji miejskiej Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
18 maja 2018 r. w Domu Kultury „Koźle” w sali kina „Twierdza” odbęło się uroczyste wręczenie nagród laureatommiejskich edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli I, II lub III miejsce. Podziękowania otrzymali również nauczyciele wyróżnionych uczniów.
 
 

V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK za nami

  
     19 maja br.  nasza szkolna drużyna pierwszej pomocy  wzięła udział w V Okręgowych  Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Opolu. Po trudnych zmaganiach w wielu konkurencjach zajęła V miejsce  pośród gimnazjów. W skład drużyny wchodzili: Sławek Antonik, Zosia Pogorzała, Natalia Baron, Agata Drąg i Karolina Węgrzyn.
Zapraszamy na zajęcia z pierwszej pomocy, które poprowadzi nasza drużyna. Odbędą się one 26 mają od godziny 10.30 pod hipermarketem Carrefour oraz 9 czerwca podczas szkolnego festynu.
 

Konkurs „Trzymaj Formę”

     
  W ramach programu „Trzymaj formę” w naszej szkole odbył się konkurs na rymowankę lub spot reklamujący zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Uczniowie dowolną techniką wykonali prace o tej tematyce. Konkurs został rozstrzygnięty 20.04.2018r. Komisja oceniająca prace miała sporo dylematów, gdyż wszystkie prace były pomysłowe i ciekawe. Technika prac była różnorodna. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas 2b i 3b gimnazjum oraz jedna uczennica z klasy 4c.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

Nasi uczniowie wzięli udział w II edycji Dyktanda Dyplomatycznegoczne

25 kwietnia w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego odbyła się II edycja Dyktanda Dyplomatycznego organizowanego przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Anita Dziendzioł (3G) oraz Paulina Pietrzykowska (3D). Tematem dyktanda była Unia Europejska, sprawdzało ono znajomość interpunkcji uczestników. Nasze uczennice poradziły sobie bardzo dobrze - Paulina Pietrzykowska zajęła 2. miejsce.
Po części konkursowej uczennice oraz p. Irena Hołubicka-Bęś miały sposobność uczestniczyć w wykładzie dotyczącym dyplomacji brytyjskiej i francuskiej w XVII i XVIII wieku. Udział w Dyktandzie Dyplomatycznym był ciekawym doświadczeniem i dał możliwość dowiedzenia się czegoś o sztuce dyplomacji.

inf. Paulina Pietrzykowska


 

"Opolskie bez tajemnic" - podsumowanie projektu


  W dniu 25.04.2018 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczysta Gala podsumowująca 3 konkursy, ogłoszone w ramach projektu "Opolskie bez tajemnic". Konkursy zostały ogłoszone przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.
W konkursie  "Mieszkam w ciekawym miejscu" ("Ich wohne an einem interessanten Ort") wzięło udział 257 uczniów powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego i strzeleckiego. Naszą szkołę reprezentowali:
Roxana Kwiecień  z klasy 7b, Karolina Zwarycz z klasy 5b, Marek Zwarycz kl. 2g (gimnazjum).
Celem konkursu było przedstawienie wybranego miejsca w okolicy zamieszkania o ciekawej historii lokalnej oraz  walorze architektonicznym, pogłębienie wiedzy na temat swojej miejscowości, przybliżenie mieszkańcom powiatu strzeleckiego i kędzierzyńsko- kozielskiego bogatej historii lokalnej regionu.
Podczas Gali odbyło się wręczenie nagród oraz otwarta została wystawa nagrodzonych prac.
Wśród zdobywców 3 pierwszych miejsc znalazła się uczennica naszej szkoły: Roxana Kwiecień która zajęła I miejsce.
Gratulacje
Inf. E. Pakuła
 

I miejsce w etapie rejonowym VI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

 
26 kwietnia 2018 roku odbył się etap rejonowy VI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla Szkół Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sławek Antonik, Zofia Pogorzała, Natalia Baron, Agata Drąg i Karolina Węgrzyn. W trakcie konkursu uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną z zakresu pierwszej pomocy.
Ostatecznie drużyna naszego gimnazjum zajęła I miejsce i będzie reprezentować Kędzierzyn – Koźle w etapie okręgowym, który odbędzie się 19 maja 2018 roku w Opolu.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu

 

Awans do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD


21 kwietnia 2018 r. w PSP nr 18 w Cisowej odbyły  się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu  Drogowym. Drużyna w składzie: Mikołaj Kos i Jan Ochał z klasy 3d oraz Konrad Wandrasz z klasy 3g zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego BRD, który odbędzie się 19 maja w Krośnicy. Naszym zawodnikom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w  etapie wojewódzkim turnieju.

Inf. R. Cież

 

Wyniki miejskiego etapu konkursu technicznego


23 kwietnia 2018 r. w PSP nr 11 w Kędzierzynie- Koźlu odbył się etap miejski konkursu technicznego. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III d - Piotr Cichoń, Mateusz Gwioździk, Mikołaj Kos, Jan Ochał i Adam Wróbel. Pierwsze dwa miejsca zajęli: Adam Wróbel i Mikołaj Kos. Gratulujemy sukcesu zwycięzcom, jednak ilość zdobytych punktów nie gwarantuje udziału w finale wojewódzkim konkursu technicznego.

opiekun: R. Cież
 

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy


   We wtorek, 17 kwietnia 2018r., w Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Azoty odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3d Julia Waligóra. Konkurs składał się z trzech części: pisemnego testu, odpowiedzi ustnej, a także wiedzy praktycznej. W efekcie końcowym Julia zajęła czwarte miejsce w kategorii gimnazjum.
Gratulujemy uzyskanego wyniku.
 

Awans do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD


9 kwietnia 2018 r. w PSP nr 18 w Cisowej odbyły  się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu  Drogowym. Drużyna w składzie: Mikołaj Kos i Jan Ochał z klasy 3d oraz Konrad Wandrasz z klasy 3g zajęła II miejsce, które gwarantuje udział w dalszym etapie zawodów na szczeblu powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego. Turniej składał się z czterech etapów:
1. Testu z zakresu wiedzy o ruchu drogowym
2. Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
3. Poruszania się po miasteczku rowerowym
4. Sprawności na rowerowym torze z przeszkodami
Naszym zawodnikom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w  etapie powiatowym oraz  awansu do finału wojewódzkiego turnieju BRD.

opiekun: R. Cież

 

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - Turniej Wiedzy Pożarniczej


W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., w budynku OSP w Sławięcicach odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 3d: Zuzanna Polak i Julia Waligóra. Konkurs składał się z trzech części: Pisemnego testu składającego się z 30 pytań, odpowiedzi ustnej, a także wiedzy praktycznej. Stres towarzyszył nam od początku, jednak udało się go przełamać. Kiedy zakończyła się część praktyczna, strażacy zaprosili nas do remizy i przedstawili wyniki konkursu. Dziewczęta wykazały się naprawdę rozległą wiedzą z zakresu pożarnictwa i zajęły wysokie miejsca w kategorii gimnazjum. Zuzanna Polak zajęła czwarte miejsce, a Julia Waligóra-trzecie. Dodatkowo, Julia będzie reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym OTWP 2018, który odbędzie się 17 kwietnia 2018r. w PSP w Azotach. W ramach konkursu mogliśmy zwiedzać remizę, a także zobaczyć pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
                                     Julia Waligóra kl.3d
 

VII Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Niemieckiego


     W piątek 06.04.2018 r. odbył się VII   Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów  szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszego miasta.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Agnieszka Falba kl. IIg,  Aleksandra Owczarz kl. IIIg,  Michał Oronowicz kl. IIIg.
Uczniowie naszej szkoły okazali się znakomitymi znawcami angielskiej i niemieckiej ortografii. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim i językiem niemieckim oraz doskonalenie umiejętności językowych w zakresie pisowni tych języków.
Wśród zdobywców trzech pierwszych miejsc znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Agnieszka Falba kl. IIg - zdobyła I miejsce
Michał Oronowicz kl. IIIg - zdobył III miejsce
Gratulujemu!
Inf. E. Pakuła
 

„MOWA OJCZYSTA POEZJĄ SERCA"

      
    W sobotę,  17 marca 2018 r.,  w naszym mieście, w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XVIII MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem: „MOWA OJCZYSTA POEZJĄ SERCA". Uczniowie z 10 szkół naszego miasta zaszczycili nas swoją bardzo liczną obecnością. Przybyli ze swoimi Nauczycielami, a niektórzy nawet z Rodzicami i Dziadkami, który również serdecznie dziękujemy.  Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali wiersze i fragmenty prozy polskich autorów w atmosferze wielkiego zainteresowania i skupienia. Interpretacja tekstów niektórych Uczestników była wręcz  wzruszająca, a wybór najpiękniej recytujących bardzo trudny.  Uczniowie z naszej szkoły spisali się wspaniale, wprost na medal! I miejsce zajęła Katarzyna Babkin z klasy 7d, która przepięknie recytowała balladę „Powrót taty” Adama Mickiewicza i fragment „Sposobu na Alcybiadesa”  Edmunda Niziurskiego. Wyróżnienia zdobyli: Patryk Uliasz z klasy 7a, recytujący bardzo dojrzale wiersz „Spójrzmy prawdzie w oczy” Stanisława Barańczaka i fragment „Szatana z 7 klasy”, Karol Krzych z klasy 6b, recytujący wiersz Marii Terlikowskiej -  Ziółko i również fragment „Szatana z 7 klasy”. Wśród najmłodszych  uczestników, w gronie wyróżnionych uczniów, znalazła się Karolina Zwarycz z klasy 5b, która recytowała wiersz „Wędrówka” Danuty Wawilow oraz wybrany fragment „Wakacji z duchami” Adama Bahdaja. Wszystkim Nagrodzonym, Wyróżnionym, a w tym Karolinie, swojej uzdolnionej artystycznie Uczennicy, jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję. Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.  Gratulujemy i dziękujemy!
                                                                                                                      
Przewodnicząca jury, T. M. Tarasek
 

Miejski Turniej Matematyczny - wyniki

 

GRATULACJE DLA NASZYCH LAUREATÓW I FINALISTÓW!

 Zakończył się etap wojewódzki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Jest to trudne zadanie. Najpierw trzeba uzyskać 75% punktów w etapie szkolnym, by dostać się do etapu miejsko-gminnego. Następnie 85% w etapie miejsko-gminnym, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego konkursu. Najlepsi, którzy zdobyli co najmniej 85% punktów w etapie wojewódzkim, zostają laureatami,    a zdobycie co najmniej 50% punktów pozwala uzyskać tytuł finalisty konkursu. Uzyskanie takiego wyniku wymaga rozległej wiedzy, logicznego myślenia i odporności na stres.

Nasi laureaci to:
Paulina Pietrzykowska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Emilia Piątek - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Karolina Cichoń - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Agnieszka Falba - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Finalistami zostali:
Jagoda Murawska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Piotr Cichoń – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Filip Bandrowski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Jarosław Wiktorek - finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Paulina Pietrzykowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego
Sara Wróbel – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego
Julia Waligóra - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Laureaci konkursów są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i otrzymują z tej części 100% oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej.
Finaliści otrzymują dodatkowo 10 punktów do  rekrutacji.
Gratulujemy i cieszymy się z Waszych sukcesów.

Inf. M. Szczecińska
 

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny


  Dnia 17 marca 2018r. w Domu Kultury "Komes" odbył się XIX Miejski Konkurs Ortograficzny. Rywalizowało w nim siedmioro uczniów szkoły podstawowej oraz pięcioro gimnazjalistów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pisownią wielką i małą literą oraz nazwami mieszkańców miast. W trakcie konkursu mogli także dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat rzeki Wisły. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Paulina Pietrzykowska (3D) oraz Anita Dziendzioł (3G). Obie świetnie sobie poradziły i zajęły ex aequo pierwsze miejsce.
inf. Paulina Pietrzykowska
 

I miejsce naszych uczniów w konkursie "Chemiczna Głowa"

Dnia 13 marca 2018r. uczniowie klasy 3D wraz z p. Bożeną Kotulską pojechali do Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach na VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczny "Chemiczna Głowa". Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z trzech uczniów - Emilia Piątek, Mateusz Gołąbek oraz Piotr Cichoń, który indywidualnie zajął 3. miejsce. Przeprowadzono również część konkursową dla tzw. "kibiców", w której brało udział pięcioro naszych uczniów - Mikołaj Kos, Przemek Żabski, Paulina Pietrzykowska, Agnieszka Kucała i Julia Waligóra. Zajęli oni wspólnie I miejsce.
Oprócz uczestniczenia w konkursie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół nr 3 oraz obejrzenia specjalnego pokazu klasy mundurowej.
Organizatorzy dobrze się spisali i konkurs ten z pewnością będzie dobrze wspominany.

inf. Paulina Pietrzykowska


 
Więcej artykułów…