Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia przedmiotowe 2017/2018

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy


   We wtorek, 17 kwietnia 2018r., w Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Azoty odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3d Julia Waligóra. Konkurs składał się z trzech części: pisemnego testu, odpowiedzi ustnej, a także wiedzy praktycznej. W efekcie końcowym Julia zajęła czwarte miejsce w kategorii gimnazjum.
Gratulujemy uzyskanego wyniku.
 

Awans do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD


9 kwietnia 2018 r. w PSP nr 18 w Cisowej odbyły  się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu  Drogowym. Drużyna w składzie: Mikołaj Kos i Jan Ochał z klasy 3d oraz Konrad Wandrasz z klasy 3g zajęła II miejsce, które gwarantuje udział w dalszym etapie zawodów na szczeblu powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego. Turniej składał się z czterech etapów:
1. Testu z zakresu wiedzy o ruchu drogowym
2. Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
3. Poruszania się po miasteczku rowerowym
4. Sprawności na rowerowym torze z przeszkodami
Naszym zawodnikom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w  etapie powiatowym oraz  awansu do finału wojewódzkiego turnieju BRD.

opiekun: R. Cież

 

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - Turniej Wiedzy Pożarniczej


W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., w budynku OSP w Sławięcicach odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 3d: Zuzanna Polak i Julia Waligóra. Konkurs składał się z trzech części: Pisemnego testu składającego się z 30 pytań, odpowiedzi ustnej, a także wiedzy praktycznej. Stres towarzyszył nam od początku, jednak udało się go przełamać. Kiedy zakończyła się część praktyczna, strażacy zaprosili nas do remizy i przedstawili wyniki konkursu. Dziewczęta wykazały się naprawdę rozległą wiedzą z zakresu pożarnictwa i zajęły wysokie miejsca w kategorii gimnazjum. Zuzanna Polak zajęła czwarte miejsce, a Julia Waligóra-trzecie. Dodatkowo, Julia będzie reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym OTWP 2018, który odbędzie się 17 kwietnia 2018r. w PSP w Azotach. W ramach konkursu mogliśmy zwiedzać remizę, a także zobaczyć pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
                                     Julia Waligóra kl.3d
 

VII Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Niemieckiego


     W piątek 06.04.2018 r. odbył się VII   Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów  szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszego miasta.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Agnieszka Falba kl. IIg,  Aleksandra Owczarz kl. IIIg,  Michał Oronowicz kl. IIIg.
Uczniowie naszej szkoły okazali się znakomitymi znawcami angielskiej i niemieckiej ortografii. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim i językiem niemieckim oraz doskonalenie umiejętności językowych w zakresie pisowni tych języków.
Wśród zdobywców trzech pierwszych miejsc znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Agnieszka Falba kl. IIg - zdobyła I miejsce
Michał Oronowicz kl. IIIg - zdobył III miejsce
Gratulujemu!
Inf. E. Pakuła
 

„MOWA OJCZYSTA POEZJĄ SERCA"

      
    W sobotę,  17 marca 2018 r.,  w naszym mieście, w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XVIII MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem: „MOWA OJCZYSTA POEZJĄ SERCA". Uczniowie z 10 szkół naszego miasta zaszczycili nas swoją bardzo liczną obecnością. Przybyli ze swoimi Nauczycielami, a niektórzy nawet z Rodzicami i Dziadkami, który również serdecznie dziękujemy.  Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali wiersze i fragmenty prozy polskich autorów w atmosferze wielkiego zainteresowania i skupienia. Interpretacja tekstów niektórych Uczestników była wręcz  wzruszająca, a wybór najpiękniej recytujących bardzo trudny.  Uczniowie z naszej szkoły spisali się wspaniale, wprost na medal! I miejsce zajęła Katarzyna Babkin z klasy 7d, która przepięknie recytowała balladę „Powrót taty” Adama Mickiewicza i fragment „Sposobu na Alcybiadesa”  Edmunda Niziurskiego. Wyróżnienia zdobyli: Patryk Uliasz z klasy 7a, recytujący bardzo dojrzale wiersz „Spójrzmy prawdzie w oczy” Stanisława Barańczaka i fragment „Szatana z 7 klasy”, Karol Krzych z klasy 6b, recytujący wiersz Marii Terlikowskiej -  Ziółko i również fragment „Szatana z 7 klasy”. Wśród najmłodszych  uczestników, w gronie wyróżnionych uczniów, znalazła się Karolina Zwarycz z klasy 5b, która recytowała wiersz „Wędrówka” Danuty Wawilow oraz wybrany fragment „Wakacji z duchami” Adama Bahdaja. Wszystkim Nagrodzonym, Wyróżnionym, a w tym Karolinie, swojej uzdolnionej artystycznie Uczennicy, jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję. Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.  Gratulujemy i dziękujemy!
                                                                                                                      
Przewodnicząca jury, T. M. Tarasek
 

Miejski Turniej Matematyczny - wyniki

 

GRATULACJE DLA NASZYCH LAUREATÓW I FINALISTÓW!

 Zakończył się etap wojewódzki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Jest to trudne zadanie. Najpierw trzeba uzyskać 75% punktów w etapie szkolnym, by dostać się do etapu miejsko-gminnego. Następnie 85% w etapie miejsko-gminnym, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego konkursu. Najlepsi, którzy zdobyli co najmniej 85% punktów w etapie wojewódzkim, zostają laureatami,    a zdobycie co najmniej 50% punktów pozwala uzyskać tytuł finalisty konkursu. Uzyskanie takiego wyniku wymaga rozległej wiedzy, logicznego myślenia i odporności na stres.

Nasi laureaci to:
Paulina Pietrzykowska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Emilia Piątek - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Karolina Cichoń - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Agnieszka Falba - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Finalistami zostali:
Jagoda Murawska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Piotr Cichoń – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Filip Bandrowski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Jarosław Wiktorek - finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Paulina Pietrzykowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego
Sara Wróbel – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego
Julia Waligóra - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Laureaci konkursów są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i otrzymują z tej części 100% oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej.
Finaliści otrzymują dodatkowo 10 punktów do  rekrutacji.
Gratulujemy i cieszymy się z Waszych sukcesów.

Inf. M. Szczecińska
 

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny


  Dnia 17 marca 2018r. w Domu Kultury "Komes" odbył się XIX Miejski Konkurs Ortograficzny. Rywalizowało w nim siedmioro uczniów szkoły podstawowej oraz pięcioro gimnazjalistów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pisownią wielką i małą literą oraz nazwami mieszkańców miast. W trakcie konkursu mogli także dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat rzeki Wisły. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Paulina Pietrzykowska (3D) oraz Anita Dziendzioł (3G). Obie świetnie sobie poradziły i zajęły ex aequo pierwsze miejsce.
inf. Paulina Pietrzykowska
 

I miejsce naszych uczniów w konkursie "Chemiczna Głowa"

Dnia 13 marca 2018r. uczniowie klasy 3D wraz z p. Bożeną Kotulską pojechali do Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach na VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczny "Chemiczna Głowa". Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z trzech uczniów - Emilia Piątek, Mateusz Gołąbek oraz Piotr Cichoń, który indywidualnie zajął 3. miejsce. Przeprowadzono również część konkursową dla tzw. "kibiców", w której brało udział pięcioro naszych uczniów - Mikołaj Kos, Przemek Żabski, Paulina Pietrzykowska, Agnieszka Kucała i Julia Waligóra. Zajęli oni wspólnie I miejsce.
Oprócz uczestniczenia w konkursie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół nr 3 oraz obejrzenia specjalnego pokazu klasy mundurowej.
Organizatorzy dobrze się spisali i konkurs ten z pewnością będzie dobrze wspominany.

inf. Paulina Pietrzykowska


 

Reprezentacja naszej szkoły na Miejskim Turnieju Matematycznym

 

Nasi dotychczasowi finaliści

Olimpijskie laury rozdane! Przez wiele miesięcy przygotowywaliśmy się do tego momentu i teraz wiemy, że ciężka praca i trud przyniosły nam wiele sukcesów. Wśród wszystkich uczniów naszej szkoły, tylko garstce z nich udało się dokonać niemożliwego i stanąć na najwyższym podium wiedzy. Czas płynął nieubłaganie, myśli wirowały tylko wokół konkursu, a oczy śledziły każdą literę zamieszczoną w książce. Byliśmy zmęczeni, pełni obaw, że coś może pójść nie tak, ale wierzyliśmy, że nawet jeśli nie zostaniemy laureatami, to już na zawsze będziemy zwycięzcami. Kiedy nadszedł dzień próby, wszystkie obawy zniknęły, a na ich miejscu pojawił się głęboki spokój.
Zajęliśmy wyznaczone miejsca, chwyciliśmy zręcznie pisadła i zagłębiliśmy się w arkusz testu, który spoczywał pod naszymi palcami jak otwarta księga. Zdaliśmy ten egzamin i nadszedł czas, aby przedstawić Wam naszych olimpijczyków:
Język angielski - Paulina Pietrzykowska(finalistka)
Język francuski - Sara Wróbel(finalistka), Paulina Pietrzykowska(finalistka)
Język polski - Paulina Pietrzykowska(laureatka), Julia Waligóra(finalistka).
Gratuluję wszystkim odniesionych sukcesów i mam nadzieję, że kiedyś znowu zawalczymy o zwycięstwo, może nie w konkursach, ale w prawdziwym życiu. 

Tekst Julia Waligóra


 

"Dyktando w języku angielskim i niemieckim"


W dniu 22.02 2018 r odbył się konkurs "Dyktando w języku angielskim i niemieckim" . Brali w nim udział uczniowie klas II-III gimnazjum.
Uczniowie rozwiązywali test pisemny z języka angielskiego i niemieckiego polegający na uzupełnianiu luk w tekście oraz na wpisywaniu brakujących liter.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce Oronowicz Michał kl. IIIg,
II miejsce Owczarz Aleksandra  kl. IIIg,
III miejsce Falba Agnieszka  kl. IIg.

Uczniowie ci zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu "Międzyszkolnego Dwujęzycznego Konkursu Ortograficznego" dla klas gimnazjalnych.
Gratulujemy sukcesu!
Inf. E. Pakuła
 

Wyniki konkursu plastyczno – fotograficznego „Telefon komórkowy a bezpieczeństwo na drogach”.


(kliknij w powyższy tekst, aby powiększyć)

Inf. U. Mielczarek
 

II etap wojewódzkiego konkursu polonistycznego

29 stycznia 2018 roku, w naszej szkole odbył się drugi etap wojewódzkiego konkursu polonistycznego. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic, które w poprzednim etapie musiały uzyskać co najmniej 75%. Kiedy uczniowie zajęli wyznaczone miejsca, rozpoczęła się prawdziwa batalia. Ciemny atrament pokrywał miękkie kartki z zaskakującą szybkością, a palce przesuwały się delikatnie po każdym słowie. Pytania dotyczyły nie tylko gramatyki, ale również wielu lektur i utworów, które należało poprawnie zinterpretować. Czas mijał nieubłaganie, a przed uczniami została ostatnia część konkursu-praca pisemna. Wszyscy walczyli z upływającymi minutami, dłonie ściskały mocno pióra, a puls buzował jak oszalały. Po dwóch godzinach, uczniowie oddali prace konkursowe. Pozostało jedynie czekać na ostateczne wyniki i mieć nadzieję, że uda się przejść dalej. Kiedy wyniki zostały ogłoszone, okazało się, że do finału przeszły dwie uczennice naszej szkoły:
Paulina Pietrzykowska i Julia Waligóra z klasy 3d. Dziewczyny uzyskały minimum 85%. Teraz należy się skupić i dobrze przygotować do kolejnego starcia, które odbędzie się już 2 marca w Opolu. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i mam nadzieję, że będziecie trzymać za nas kciuki!

                                                                                      Tekst Julia Waligóra kl. 3d


 

Miejski Konkurs kolęd i Pastorałek "Piastowskie Kolędowanie"


03.02.2018 r w Kościele Parafialnym na Osiedlu Piastów odbył się Miejski Konkurs kolęd i Pastorałek "Piastowskie Kolędowanie". Reprezentanci naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca:

Stella Ndyea, Amelia Adamów, Julia Adamów- klasa V- I MIEJSCE w kategorii klas IV-VI.

Sara Wróbel- Klasa 3E- NAGRODA GRAND PRIX- w kategorii wiekowej 13-18 lat

Monika Ceglarska- klasa 2E- II MIEJSCE- w kategorii wiekowej 13-18 lat.
GRATULUJEMY WOKALNYCH SUKCESÓW!!!
Inf. W. Rutkowska
 

GRATULACJE!!!


Mam wielką przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły Paulina Pietrzykowska i Sara Wróbel zakwalifikowały się do etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego.

III etap konkursu odbędzie się 19 lutego 2018r.
w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu o godz.10.00.
Gratuluję i trzymam kciuki!

Inf. B. Miśków

 
 

XIII Olimpiada Matematyczna JuniorówOpublikowano listę osób zakwalifikowanych do zawodów drugiego stopnia
 XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, które odbędą się we Wrocławiu.

W tym roku dwóch uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do kolejnego etapu
PIOTR CICHOŃ
MATEUSZ GOŁĄBEK

obaj z klasy 3D
GRATULUJEMY
 

Wyniki potyczek językowych w klasach VII z języka angielskiego

 

Olimpiada Historyczna

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w dniu 02.12.2017r. uczestniczyli w okręgowym etapie Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towrzystwo Historyczne.
Byli to następujący uczniowie: Kamil Salich 2D, Martyna Pabiasz 3A, Piotr Kaszubski 3D, Filip Kołakowski 3C. Dwie osoby zakwalifikowały się do 2 etapu okręgowego, który odbędzie się 09.12.2017r. w Opolu w gmachu Uniwersytetu Opolskiego na wydziale Historii. Wszystkim uczniom gratulujemy, trzymamy kciuki za Kamila Salicha i Piotra Kaszubskiego, którzy walczą o wyjazd do Warszawy i udział w etapie centralnym.

Inf. D. Szyszko
 

VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

     
2 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej  w Kędzierzynie-Koźlu , odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Uczeń Adam Wróbel zajął w nim 7 miejsce (startowało 20 drużyn). Był to debiut, a zarazem sukces, który mamy nadzieje zaowocuje w następnej edycji turnieju. Adamowi gratulujemy wyniku, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku. 
Inf. R. Cież

 

VII Potyczki z Techniką w ZSTiO

28 listopada 2017r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, odbyła się VII edycja turnieju wiedzy technicznej „Potyczki z Techniką”. Nasza Szkoła (w niepełnym składzie) zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniowie: Adam Wróbel i Piotr Cichoń, rozwiązywali zadania teoretyczne (test wiedzy technicznej) jak i praktyczne z różnych dziedzin techniki: elektrotechniki, języka obcego zawodowego, mechatroniki, elektroniki i mechaniki. Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundowali: Politechnika Opolska, Starostwo Powiatowe, Jokey PlastiK i TP-Elbud. Za rok zapraszam pozostałych uczniów, obecnych klas siódmych  i drugich  gimnazjum, do wzięcia udziału w tym turnieju.

Inf. R. Cież
 
Więcej artykułów…