Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia przedmiotowe 2017/2018

Jesteśmy Zwycięzcami

Zakończyła się nasza wspólna historia. Historia pełna doznań i przygód, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Czas pokazał, że dzięki współpracy i przyjaźni możemy osiągnąć wszystko. Prawdziwa siła nie leży w pojedynczych elementach, ale w całym organizmie.

     We wtorek, 19 grudnia 2017 roku, w Domu Kultury Chemik odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Matematyka łączy pokolenia”. Cieszyliśmy się, że mogliśmy spotkać się z naszymi podopiecznymi  jeszcze raz. Sala kinowa pękała w szwach i kiedy spoglądaliśmy ze sceny na widownię, czuliśmy się naprawdę szczęśliwi. Gdy gwar na widowni ucichł, wyszłyśmy na scenę i obdarzyłyśmy wszystkich promiennymi uśmiechami. Czekaliśmy na tę chwilę przez trzy miesiące, przygotowując się do swoich ról rzetelnie, aby wypaść jak najlepiej. Nasz wysiłek nie poszedł na marne, chociaż droga do sukcesu była naprawdę wyboista i trudna.
Czytaj więcej
 

XIII Olimpiada Matematyczna JuniorówOpublikowano listę osób zakwalifikowanych do zawodów drugiego stopnia
 XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, które odbędą się we Wrocławiu.

W tym roku dwóch uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do kolejnego etapu
PIOTR CICHOŃ
MATEUSZ GOŁĄBEK

obaj z klasy 3D
GRATULUJEMY
 

Wyniki potyczek językowych w klasach VII z języka angielskiego

 

Olimpiada Historyczna

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w dniu 02.12.2017r. uczestniczyli w okręgowym etapie Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towrzystwo Historyczne.
Byli to następujący uczniowie: Kamil Salich 2D, Martyna Pabiasz 3A, Piotr Kaszubski 3D, Filip Kołakowski 3C. Dwie osoby zakwalifikowały się do 2 etapu okręgowego, który odbędzie się 09.12.2017r. w Opolu w gmachu Uniwersytetu Opolskiego na wydziale Historii. Wszystkim uczniom gratulujemy, trzymamy kciuki za Kamila Salicha i Piotra Kaszubskiego, którzy walczą o wyjazd do Warszawy i udział w etapie centralnym.

Inf. D. Szyszko
 

VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

     
2 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej  w Kędzierzynie-Koźlu , odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Uczeń Adam Wróbel zajął w nim 7 miejsce (startowało 20 drużyn). Był to debiut, a zarazem sukces, który mamy nadzieje zaowocuje w następnej edycji turnieju. Adamowi gratulujemy wyniku, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku. 
Inf. R. Cież

 

VII Potyczki z Techniką w ZSTiO

28 listopada 2017r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, odbyła się VII edycja turnieju wiedzy technicznej „Potyczki z Techniką”. Nasza Szkoła (w niepełnym składzie) zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniowie: Adam Wróbel i Piotr Cichoń, rozwiązywali zadania teoretyczne (test wiedzy technicznej) jak i praktyczne z różnych dziedzin techniki: elektrotechniki, języka obcego zawodowego, mechatroniki, elektroniki i mechaniki. Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundowali: Politechnika Opolska, Starostwo Powiatowe, Jokey PlastiK i TP-Elbud. Za rok zapraszam pozostałych uczniów, obecnych klas siódmych  i drugich  gimnazjum, do wzięcia udziału w tym turnieju.

Inf. R. Cież
 

„PIEŚNIĄ MALOWANE” WYNIKI KONKURSU


Inf. W. Rutkowska
 

Konkurs Informatyczny "Bóbr" - wstępne wyniki

Znane są już wstępne wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".
Najlepszymi w naszej szkole okazali się:
Emanuel Jurczyszyn zdobył 100 pkt,
Adam Wróbel zdobył 85 pkt,
Kamil Salich zdobył 77,5 pkt,
Aleksandra Zawadka zdobyła 48,75 pkt.
Każdy uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 120 punktów.

Gratulujemy uzyskanego wyniku!

 

Szachy drużynowo - jesteśmy mistrzami powiatu!

W dniu 20 listopada  w SP nr 6 odbyły się zawody drużynowe  w szachach dla gimnazjalistów. Nasza drużyna w składzie: Emilia Piątek, Piotr Cichoń, Filip Bandrowski i Filip Kołakowski zdobyła I miejsce w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i będzie reprezentowała naszą szkołę w półfinale wojewódzkim w przyszłym tygodniu w Opolu. Serdecznie gratulujemy dalszego awansu i czekamy na finał.  

Inf. R. Cież
 

Wyniki etapu szkolnego Międzypowiatowego Konkursu Rowerowego - „Czas na rower”


13 listopada odbyły się eliminacje szkolne konkursu  „Czas na rower” w ramach projektu edukacyjno- informacyjnego pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Do następnego etapu (półfinału), który odbędzie się w lutym w Sławięcicach, zakwalifikowali się: Mikołaj Kos (3D) i Konrad Wandrasz (3G). Serdecznie gratulujemy dalszego awansu.                              

  Opiekunowie
  Magdalena Neumann - Krupowies
Ryszard Cież


 

NAGRODY W KONKURSIE „ODRĄ MALOWANE” WRĘCZONE!


W piątek 22.09.2017 r. mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy pokonkursowej pt. „Odrą malowane”. 
Konkurs pod takim tytułem odbył się w czerwcu, a organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kozielskiej. Uczestnicy konkursu w swoich pracach skupili się na nadodrzańskim pejzażu i w wielu technikach ukazali jego piękno.
Spośród niemal 100 prac w dwóch grupach wiekowych wyłoniono zwycięzców:

I nagrodę otrzymała uczennica klasy 3D – Emilia Piątek
II nagrodę otrzymała Zuzanna Goluch – obecnie już absolwentka naszego gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kozielskiej „Baszty” gdzie trwa wystawa.

Inf. M. Serwan-Kazanowska