Z dumą i radością informuję, że uczniowie naszego gimnazjum zdali międzynarodowy egzamin języka francuskiego DELF:

Oraz nasz absolwent, uczeń LO II, Krzysztof Antonik, na poziomie B1

GRATULUJĘ SERDECZNIE !

Inf. Elżbieta Kobiałka

NASZE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2016/ 2017

Mija kolejny rok szkolny, a więc i czas na  résumé. Dzisiaj, 21.06.  2017r. odbył się apel podsumowujący pracę uczniów gimnazjum w bieżącym roku szkolnym. Opiekunowie grup wiekowych przedstawili informacje o wynikach poszczególnych klas. Mogliśmy nagrodzić brawami wielu uczniów , którzy osiągnęli bardzo wysokie średnie. Następnie odbyła się najprzyjemniejsza chwila: wręczenie dyplomów, nagród i słodkich upominków za udział i wysokie miejsca w  konkursach, zawodach sportowych, za aktywną pracę w wolontariacie, samorządzie uczniowskim , za działalność artystyczną i społeczną młodzieży, za udział w przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych. Uczniom szczególnie wyróżniającym się zostały przyznane stypendia. Na zakończenie apelu klasa, która wykazała się  swoją nauką, pracą i  działalnością społeczną  na rzecz szkoły i środowiska w bieżącym roku szkolnym,  została uhonorowana  Pucharem Dyrektora Szkoły.  W tym roku na to wyróżnienie zasłużyła klasa 3G. Gratulujemy! To był udany rok. Czekamy na upragnione wakacje.
Inf.  Laura Sporek kl. 3 E

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,, Małe Krajobrazy Słowa” rozstrzygnięta

8 czerwca 2017r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w uroczystej Gali wręczenia nagród w XXII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Literackiego ,, Małe Krajobrazy Słowa”  Konkurs został  ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu pod hasłem "Patrzę, czuję, piszę".
Przedmiotem wydarzenia była proza i poezja, w której kandydaci powinni uwzględnić tematykę własnego otoczenia. Wśród 88 utworów, które wpłynęły do oceny i analizy- znalazły się trzy  prace naszych uczniów. Ich ciężkie zmagania opłaciły się, ponieważ Ania Kubny z klasy 6A zajęła III miejsce  w grupie wiekowej do lat 12 , w kategorii: proza za opowiadanie ,, Zagadki dla Ani i Marcina”, Laura Sporek z klasy 3E została wyróżniona w kategorii: poezja w grupie wiekowej 13-15 lat  za utwory,, Wyobraźnia” i „Paradoks”, natomiast Paweł Piasecki ,również z klasy 3E, w grupie wiekowej 16-18 lat, w kategorii: proza został nagrodzony wysokim II miejscem za opowiadanie,, Belfer”.
Gratulujemy serdecznie wysokich wyników i życzymy dalszej pomyślności w kształtowaniu przynależności do kultury literackiej.
                                                          red. Kinga Gołąbek, Weronika Małota, Agnieszka Pyrsz , kl.3E

Dziewczęta tuż za podium

Dnia 26.05.2017r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w LA. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas mistrzostw przeprowadzono następujące konkurencje: bieg na 100 m, 300 m, 80mppł, 100mppł, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem i sztafetę 4x100m. Drużyna składała się z 15 zawodników.  Jeden zawodnik mógł brać udział w jednej konkurencji i sztafecie. Każdy wynik przeliczany był na punkty według tabel wielobojowych. 12 najlepszych wyników było zsumowane, a uzyskany rezultat dawał dane miejsce w rankingu.  W zawodach udział brały reprezentacje gimnazjów z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewcząt i chłopców. O prawdziwym pechu mogą powiedzieć nasze dziewczęta, gdyż podczas biegu rozstawnego zgubiły pałeczkę sztafetową i tym samym utraciły ok. 50 punktów. W konsekwencji uplasowały się tuż za podium na 4 miejscu, zdobywając 1160 punktów. Do brązowego medalu zabrakło im zaledwie 36 małych punktów. Chłopcy natomiast zajęli 7 miejsce, zdobywając 1063 punkty.