Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2017/2018

Finały powiatowe w piłce nożnej chłopców rocznika 2002-2004

   
13.04.2018, a więc 13-go w piątek, zostały rozegrane finały powiatowe w piłce nożnej chłopców (rocznik 2002-2004). Zawody odbyły się na boiski szkolnym PSP nr 19 i oprócz naszej reprezentacji, w gronie najlepszych z powiatu zameldowały się ekipy z PSP nr 18 (Cisowa), PG Pawłowiczki i SP Stare Koźle (tzw. Bierawa).
Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Zwycięzca organizuje jeden z 4 półfinałów wojewódzkich, natomiast druga drużyna jedzie gdzieś w województwo. Spotkania trwały 2x12 minut.
Nasza reprezentacja spisała się świetnie i wygrała wszystkie swoje spotkanie dzięki czemu 25.04.2018 będziemy organizatorem półfinału wojewódzkiego.
Chłopcy grali naprawdę solidnie choć w pierwszym meczu musieli się sporo namęczyć by pokonać swoich rówieśników z Pawłowiczek. Wynik końcowy 4:2.
W kolejnym meczu graliśmy z PSP nr 18 i pewnie wygraliśmy 9:0! Z bardzo dobrej strony pokazali się zmiennicy.
Ostatni mecz to już tzw."gra o pietruszkę", ale i w tym spotkaniu dominowaliśmy. Rywal bronił się bardzo mądrze stąd też skromne zwycięstwo 1:0 z SP Stare Koźle.
Dziękujemy za wspaniały doping, który prowadzili uczniowie klasy 3B ;-)

Skład drużyny PSP nr 19:
Czechowicz Mateusz, Zych Dawid, Podborączyński Marek, Grabowski Marcel, Lewandowski Mateusz, Smykla Michał, Składny Sebastian, Wencel Michał, Pietrzyk Jakub i Koneczny Michał.
Trener Sadyk Mateusz
 

MIstrzostwa Miasta w Piłce Nożnej

W dniu 09.04.2018r. na boisku piłkarskim przy naszej szkole odbyły się mistrzostwa miasta w piłce nożnej chłopców z rocznika 2002-2004. Do turnieju zgłosiły się  niestety TYLKO 3 szkoły z naszego miasta.
Wyniki Mistrzostw Miasta Kędzierzyn - Koźle w Piłce Nożnej Chłopców U 16 - kategoria starsza.
Data: 9.04. 2018
Czas gry 2 x  12 minut (czas minimalny*)
PSP 19 K-Koźle - PSP 18 K-Koźle 5:0
PSP  19 Kędzierzyn - Kożle - PSP 6 K-Koźle  10:0 !
PSP 18 K-Koźle - PSP 6 K-Koźle 3:1 (0:1)
Kolejność :
1. miejsce PSP 19 KĘDZIERZYN - KOŹLE
2. miejsce PSP 18 K-Koźle
3 miejsce PSP 6 K-Koźle
Kadra PSP 19 K-Koźle
Czechowicz Mateusz, Zych Dawid, Podborączyński Marek, Lewandowski Mateusz, Grabowski Marcelo, Koneczny Michał, Składny Sebastian, Petrzyk Jakubek, Smykla Michał, Wencel Michał. Trener Sadyk Mateusz. Kolejny etap zawodów - Mistrzostwa Powiatu już w piątek 13 -go.

Inf. M. Sadyk

 

Złoto SP 19 na Ogólnopolskim Turnieju w Kielcach

     
         W dniach 16-18.03.2018 reprezentująca SP 19 drużyna klasy II A gimnazjum brała udział w VII Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar DMKS "Plas" Kielce. Impreza była bardzo mocno obsadzona i wzięło w niej udział 10 zespołów z różnych regionów kraju, w tym sześć drużyn kategorii młodzik, które już zapewniły sobie w tym sezonie tytuły Mistrzów Wojewódzkich. Były to zespoły: z Mazowsza - Metro Warszawa, z Małopolski "Sparta" AGH Kraków, z Łódzkiego - Lechia Tomaszów, z Podkarpacia - AKS "Resovia" Rzeszów, ze Świętokrzyskiego "Plas" Kielce oraz my jako świeżo upieczony Mistrz Opolszczyzny. W tym doborowym towarzystwie przy głośnym i żywiołowym dopingu licznej grupy naszych rodziców, którzy przyjechali do Kielc nasz zespół spisał się znakomicie zdobywając złote medale ! Pokonaliśmy kolejno: gospodarzy 2:0, Metro Warszawa 2:0, Lechię Tomaszów 2:1, "Sparte" Kraków 2:1 i na koniec w wyśmienitym stylu Resovię Rzeszów 2:0 (25-7,25-10) !!!
Nagrodę najbardziej wartościowego gracza turnieju MVP otrzymał nasz kapitan Tomasz Gawron a statuetkę dla najlepszego atakującego Mateusz Fedorowicz.
Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Emanuel Ścieszka, Mateusz Fedorowicz, Arkadiusz Pągowski, Marceli Miksiewicz, Kewin Brodacki, Bartosz Bojaryn, Tomasz Wójcik, Jakub Rosak, Dawid Jaszkiewicz, Michał Maziarz, Bartosz Madejski i Michał Hołoga. Trenerem zespołu jest Tomasz Siemaszko.
Inf. T. Siemaszko
 

Mistrzowie Polski w Badmintonie Drużynowym. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 najlepsi w Polsce


        Duma dla szkoły, duma dla całego województwa. Dwie drużyny- chłopców i dziewcząt wywalczyły dwa złote medale na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (do lat 15) w Białymstoku 16-18 marca 2018r. Bezkonkurencyjni, to jedyne słowo, którym można określić naszych uczniów. Zuzanna Jankowska, Julia Prokopczuk i Julia Dzialuk w finale pokonały 3:0 drużynę z Białegostoku. Drużyna chłopców w składzie: Karol Budny, Mikołaj Szymanowski i Paweł Dolibóg nie pozostawiła złudzeń drużynie z Suwałk również wygrywając 3:0. W gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Zuzanna Jankowska oraz Karol Budny. Wielkie brawa dla uczniów klas sportowych i mistrzostwa sportowego z Naszej szkoły.

Inf. J. Szynol
 

Zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 Wicemistrzami Polski w Badmintonie Drużynowo


       Drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące województwo opolskie na Igrzyskach Dzieci w Badmintonie Drużynowo, które odbyły się w Białymstoku po znakomitych grach wywalczyli dwa srebrne medale! Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Wójcik-, Malwina Gediga oraz Hanna Banaszak. Chłopcy: Dominik Juhnke, Przemysław Gajda. Igor Jasek. Na uwagę zasługuje fakt, że w gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Julia Wójcik oraz Dominik Juhnke. Gratulacje dla Naszych medalistów z klas sportowych oraz mistrzostwa sportowego.

Inf. J. Szynol
 

VII Otwarty Wielkanocny Turniej Szachowy Reńska Wieś -2018

 
W dniu 17 marca 2018r. odbył się turniej szachowy w Reńskiej Wsi. Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim (kojarzeniowym) na dystansie 9 rund z tempem gry – 15 minut dla każdego zawodnika. Wzięło w nim udział 48 zawodników z województwa opolskiego  i śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Jan Ochał (22 miejsce – 5 punktów) i Mateusz Gwioździk (31 miejsce – 4 punkty)
inf. R. Cież
 

Powołanie do turnieju piłkarskiego API CUP 2018


Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Filip Chadała otrzymał powołanie od Opolskiego Związku Piłki Nożnej do uczestnictwa w turnieju piłkarskim API CUP 2018 w Zakopanem.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!


 

Puchar przechodni-zawody w Raciborzu

  
W piątek 23.02.2018 nasze dwie reprezentacje w piłce nożnej udały się do Raciborza na coroczny turniej o Puchar Przechodni. W zeszłym roku kadra „A” prowadzona przez trenera Węgrzyna wygrała ten puchar. W tegorocznej odsłonie kadra „A” prowadzona była przez trenera Sadyka, a kadra „B” przez trenera Węgrzyna. W skład pierwszej kadry wchodzili uczniowie klasy 3B oraz wyróżniający się Michał Smykla z klasy 2C. Kadra „B” to uczniowie klasy 2C i trzeba tu zaznaczyć, że był to najmłodszy zespół turnieju.
Czytaj więcej
Inf. M. Sadyk

 

I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Magiczny Skoczek” za nami


W środę 14 lutego 2018 odbył się w PSP nr  19  I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Magiczny Skoczek”. Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół  powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz  uczniowie Naszej Szkoły: Piotr Cichoń, Filip Bandrowski, Emilia Piątek, Filip Kołakowski, Aleksandra Owczarz, Filip Daroszewski, Dawid Bakota, Aleksander Grin, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Adam Wróbel i Jan Ochał. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VI rund. Zwycięzcą  turnieju został uczeń klasy III d gimnazjum – Piotr Cichoń, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej otrzymał dyplom i statuetkę „Magicznego Skoczka”. Drugie miejsce zajął uczeń ZSTiO – Paweł Romanowicz, a trzecie miejsce Filip Bandrowski z klasy III d gimnazjum. Najmłodszym zawodnikiem był uczeń klasy VI b – Dawid Bakota, który zajął szóste miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
                                    Sędzia turnieju: Ryszard Cież 

Piłkarskie Zakończenie Starego Roku ...22.12. 2017


    Piłkarze naszej szkoły znakomicie zakończyli  rok 2017, wygrywając  2 -gi mecz z rzędu z LUKS UJAZD. Dziś klasa 2 piłkarska na naszym boisku pokonała LUKS UJAZD 7:2 !  Wcześniej w kategorii U 13 klasa 7 piłkarska również pokonała ten klub 5:3! Przeciwnik ten został dobrany nieprzypadkowo, jest to ekipa  z najwyższej półki w naszym województwie, grająca w niej w najwyższej lidze. Ich trener Tomasz  Kiela, ma wobec swoich zawodników bardzo duże wymagania.  Mecz toczony był na dystansie 3x20 minut. Od samego początku to nasi zawodnicy nadawali rytm w tej grze. Bardzo dobre spotkanie w naszym zespole rozegrał duet bramkarzy Termin - Chadała, wspierany dobrym blokiem defensywnym, gdzie całą grę na sobie skupiał  Michał Wencel. Gole dla naszej szkoły zdobywali  kapitan zespołu Michał Smykla aż 4 ! 2-ie dodał Sebastian Składny i 1 Alan Prus. Dziękuję Wam chłopcy za zaangażowanie i wolę walki w każdym meczu, trzeba pamiętać zawsze o pewnych ważnych cechach sportowca, walka do końca o każdy centymetr boiska, szacunek dla przeciwnika. Każdy przeciwnik i mecz jest dla Nas ważny. To jest całe piękno futbolu. Przypomnę że w tym roku  zdobyliśmy historyczne 2 srebrne medale w wojewódzwie, przegraliśmy w walce o złoto w obu przypadkach bramkami. Jest to znakokomite osiągnięcie dodając jeszcze 6 miejsce dziewcząt  i  9 miejsce chłopców w Polsce !
Sursum corda !
Kadra PSP 19 :
Termim Jakub, Chadała Filip, Wencel Michał ,Drążkiewicz Michał , Drążkiewicz Michał, Borkowski Bartłomiej, Smykla Michał - kapitan zespołu, Składny Sebastian.

Inf. Trener Węgrzyn Jan

 

Mecz towarzyski 19.12. 2017 godzina 17.00 PSP 19 K-Koźle - Kadra C" - LUKS UJAZD 5:3


Bramki dla naszego zespołu zdobyli :
Tryndoch Miłosz 2 w 16 i 31 minucie, Krukeberg Szymon 2 w 43 i 74 minucie oraz Ściański Filip w 76 minucie spotkania. naszą szkołe reprezentowała w tym meczu klasa 7 piłkarska wzmocniona Filipem Chadała z kl. 2 gimnazjum. Jednak jest on z rocznika 2004 i spełniał wymagania dotyczące wieku. Filip Chadała  rozegrał bardzo dobre spotkanie broniąc kilka piłek w sytuacjach wręcz beznadziejnych. M.in z 78 minucie uderzenie sam na sam z 4 metrów !!! Kolejne dobre spotkanie zaliczył Miłosz Tryndoch nasz obrońca zdobył w tym meczu 2 bramki. Był jednocześnie silnym punktem zespołu w obronie. Kolejny mecz tym razem rocznikiem starszym  na pożegnanie starego roku rozegra klasa 2 piłkarska, już w ten piątek 22.12. 2017
Kadra PSP 19
Chadała Filip, Krukeberg Szymon, Zbylut Kacper, Wypich Aleksander, Ściański Filip, Dronia Sebastian, Herbowski Dawid, Wikarek Paweł, Muras Mateusz, Tryndoch Miłosz. Trener Węgrzyn Jan
Inf. J. Węgrzyn
 

VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy


        09.12.2017r. Klub Sportowy „Koziołek” zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy biegali dla chorego Szymonka Świdra. W tym roku trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od przedszkolaków do gimnazjalistów oraz wytrawni biegacze.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

Srebrne medale siatkarzy z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Dreźnie


Drużyna gimnazjalistów z klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 z Kędzierzyna-Koźla wzięła udział w XVI Międzynarodowym Turnieju „Striezel Cup”, który odbył się w dniach 1-3 grudnia w Dreźnie. W zawodach wzięło udział 16 zespołów z Niemiec, Polski, Szwajcarii i Austrii. Kędzierzynianie spisali się w imprezie znakomicie. Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej, gdzie pokonaliśmy siatkarzy z : TSV Grafing, Schleswig Holstein, Berliner TSC, SC Gymnasium Leonhard Basel nasi zawodnicy stoczyli bardzo zaciętą i obfitującą w spektakularne zagrania walkę z rywalami z niemieckiego Dachau.
Czytaj więcej
Inf. T. Siemaszko
 

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego


29 listopada w Nysie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2016/2017. W kategorii szkół podstawowych spośród stu trzydziestu trzech szkół, drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 z Kędzierzyna-Koźla i jest to jeden z najlepszych wyników ostatnich lat. Natomiast wśród gimnazjów najlepsze okazały się Publiczne Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna-Koźla -już po raz 16 oraz  ex aequo – Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu.

Czytaj więcej

Inf. w. Bernat
 

Srebro siatkarzy PSP 19 na Międzynarodowym Turnieju „WOLA CUP” w Warszawie

 

W dniach 17-19 listopada w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej siatkówki młodzików WOLA – CUP 2017. Impreza ta to jeden z najbardziej znanych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie. Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku i dotychczas startowały na Woli drużyny z 61 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostało wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

Czytaj więcej

Inf. T. Siemaszko

 

Piłkarki nożne na hali z miejscami 9-12 w województwie


W dniu 14.11. 2017 w Brzegu odbył się półfinał naszego województwa w piłce halowej Futsal. Nasze piłkarki zajęły w nim 3 miejsce. Odnosząc jeden remis z PG Głuchołazy 3:3 i dwie porażki 0:7 z PG 1 Brzeg i 0:4 z PG1 Krapkowice. Dzięki temu startowi nasze dziewczęta zdobywają 3 punkty do klasyfikacji na najlepiej usportowione gimnazjum w województwie.
PSP 19 K-Koźle z oddziałami gimnazjalnymi grała w składzie:
Kuchta Oliwia, Szewczyk Wiktoria, Klita Monika, Kurzeja Ola, Stanisławska Daria - kapitan zespołu, Dolibóg Magdalena, Podlesińska Kamila, Walicka Weronika, Dzialuk Kulia, Wojdacz Wiktoria. Trener Węgrzyn Jan.
Inf. J. Węgrzyn

 

XXX Ogólnopolskie Biegi Crossowe

     
   Dnia 10.11.2017r. w Korfantowie odbyły się XXX Ogólnopolskie Biegi Crossowe z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Na stadionie miejskim swój  start i metę miało 20 biegów na dystansach od 200m do 1000m. w różnych kategoriach wiekowych. W biegach wystartowało kilkaset zawodników z różnych szkół. Zawody w Korfantowie to najstarsze Biegi Niepodległości w Polsce. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat uczestniczą w tych biegach. W tym roku uplasowali się na następujących pozycjach
Inf. B. Nowak

 

Igrzyska młodzieży w piłce nożnej halowej


     9.10.2017r. nasza reprezentacja chłopców w piłce nożnej rozpoczęła zmagania w Igrzyskach młodzieży w piłce nożnej halowej. W PSP 12 odbyły się zmagania na szczeblu miejskim. Reprezentanci naszej szkoły wygrali wszystkie swoje spotkania, pewnie awansując do następnego etapu – powiatowego.
Na początek zmagań mierzymy się z gospodarzami PSP 12 i po bramkach Zycha, Lewandowskiego, Podborączyńskiego i Smykli wygrywam 4:1. W kolejnym spotkaniu pokonujemy PSP 18 aż 8:0 a łupem bramkowym podzielili się: Zych 2x, Podborączyński 2x, Lewandowski, Grabowski, Smykla, Składny. Trzecie spotkanie kończy się wynikiem 6:1 z PSP 6 ( Smykla 2x, Lewandowski 2x, Składny, Grabowski). Na zakończenie zmagań w miejskim turnieju gromimy PSP 5 10:2 ( Zych 5x, Składny 3x, Lewandowski 2x). Następny etap odbędzie się 20.11.2017 na hali w Cisku. Trzymamy kciuki za naszą reprezentacje.
Skład drużyny:
Mateusz Czechowicz, Jakub Termin – bramkarze
Dawid Zych, Marek Podborączyński, Marcel Grabowski, Mateusz Lewandowski, Jakub Ściański, Sebastian Składny, Michał Smykla, Łukasz Łata.
Trener – Mateusz Sadyk
Inf. M. Sadyk

 

Piłkarki nożne, kolejny raz z awansem do 1/2 finału wojewódzkiego!


      W dniu 06.11. 2017 na hali w PSP 18 K-Koźle, odbyły się finały powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego w piłce halowej dziewcząt. Nasze piłkarki nożne w tym turnieju odniosły 3 zwycięstwa, 1 raz zanotowały remis. Do rywalizacji o 1 premiowane miejsce w półfinale wojewódzkim stanęło 6 ekip. Zawodniczki z PSP Polska Cerekiew, PSP Bierawa, PSP 6 K-Koźle, PSP 18 K-Koźle, PSP Pawłowiczki i nasza PSP19 K-Koźle. Wyjechaliśmy na te zawody w mocno osłabionym składzie, bez 3 podstawowych zawodniczek.
Czytaj więcej
Inf. Jan Węgrzyn

 

Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    
      W czwartek 12.10.2017r. po raz drugi w Namysłowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w  Sztafetowych  Biegach  Przełajowych. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. Start i meta biegu znajdowały się na stadionie miejskim, a trasa przebiegała po ścieżkach parkowych. Zespoły walczyły o tytuł Mistrza Województwa i awans do finału krajowego. Uczniowie szkół podstawowych i dziewczęta z gimnazjum startowali na dystansie 800m, natomiast chłopcy ze szkół gimnazjalnych i uczniowie  reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne biegali na dystansie 1200m. Każda drużyna składała się z 8 zawodników, a w każdej kategorii startowało kilkanaście zespołów. Nasze dziewczęta wywalczyły 7 pozycję, a chłopcy zajęli 10 miejsce.
Inf. B. Nowak
 

Piłka Nożna z sukcesem na początku roku szkolnego 2017/2018


    W dniu 11.10. 2017 na naszym boisku szkolnym,  odbył się II Festiwal Piłkarski chłopców klas 7 szkół podstawowych o Puchar Dyrektora PSP 19. Na starcie stanęło 5 ekip  reprezentujących szkoły podstawowe w Krapkowic, Walc, Strzelec Opolskich, Kietrza i naszej PSP19 K-Koźle. W tej imprezie startowali chłopcy z rocznika 2004  tzw.  U 13. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu jak i w innych rozpoczyna swoje mecze w najmocniejszym na ten czas składzie. W bramce z Szymonem Krupeberg w obronie z Miłoszem Tryndoch, Michałem Konecznym oraz Mateuszem Murasem. Na rozegraniu w pomocy z Filipem Ściańskim i Sebastianem Dronia. W pierwszym i drugim meczu gramy na remis. Kolejno z drużyną z Walc i Strzelec Opolskich padły wyniki  1:1 Ten drugi remis  jest o tyle bolesny gdyż ustawił nam jak się póżniej okazało końcową kolejność.
Czytaj więcej
Inf. J. Węgrzyn
 
Więcej artykułów…