Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2018/2019

Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce

    
    We wtorek 4 czerwca 2019r. na stadionie lekkoatletycznym w Opolu odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w LA. W zawodach uczestniczyć mogli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów w różnych konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych. W każdej konkurencji rywalizowali więc ze sobą najlepsi sportowcy z całego województwa. Jak co roku, na stadionie w Opolu startowali również nasi uczniowie, którzy tradycyjnie wrócili z medalami. W zawodach startowało 5 naszych reprezentantów w 7 konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się nasz wielokrotny rekordzista szkoły Jakub Korejba kl.3b, który zdobył wice mistrzostwo w rzucie dyskiem i był trzeci w pchnięciu kulą. Tuż za podium, bo na 4 miejscu uplasowała się koleżanka klasowa Jakuba-Oliwia Kuchta.
WYNIKI
Inf. B. Nowak
 

Wojewódzka Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

  
    W środę 29.05.2019r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyła się Wojewódzka Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas mistrzostw przeprowadzono różne  konkurencje lekkoatletyczne, począwszy od biegów, poprzez skoki do rzutów. Na końcu odbyły się biegi rozstawne 4x100m. Drużyna składała się z uczniów rocznika 2003-2005. Zespół liczył maksymalnie 16 zawodników.  Jeden zawodnik mógł brać udział w jednej konkurencji i sztafecie. Każdy wynik przeliczany był na punkty według tabel wielobojowych. 12 najlepszych wyników było zsumowane, a uzyskany rezultat dawał dane miejsce w rankingu. Pogoda sprzyjała uczestnikom zawodów w rywalizacji, a duże zaangażowanie zawodników wpływało na osiąganie dobrych rezultatów w różnych konkurencjach. Bardzo dobrze spisał się nasz uczeń Jakub Korejba z klasy 3b, który  uzyskał bardzo dobry wynik w rzucie dyskiem 55,85m i w odstępie zaledwie tygodnia  poprawił swój rekord szkoły. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta mimo okrojonego składu wywalczyły brązowy medal. Chłopcy natomiast uplasowali się tuż za podium zajmując 4 miejsce. Skład reprezentacji wraz z osiągniętymi rezultatami: 
WYNIKI
Inf. B. Nowak
 

Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA

     
     Dnia 24.05.2019r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Startowali uczniowie powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego z  klas 7, 8 i 3 gimnazjalnych. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 04.06.2019r. w Opolu. Wśród startujących tradycyjnie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Bardzo dobrze spisał się Jakub Korejba z kl.3b, który  ustanowił dwa nowe rekordy szkoły. W rzucie dyskiem poprawił swój własny rekord, posyłając dysk na odległość 54,61m, a w pchnięciu kulą poprawił 13-letni już rekord Alana Morkis i pchnął kulę na odległość 12,51m. Bardzo dobry wynik uzyskał również obecnie najszybszy uczeń naszej szkoły-Bartosz Wolny, także uczeń klasy 3b. Bartek w biegu na dystansie 100m uzyskał czas 11,9s. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do zawodów wojewódzkich. Do Opola na finał wojewódzki pojadą nasze 3 dziewczyny i 4 chłopców.
  
Wyniki naszych uczniów
Inf. B. Nowak
 

CZTERY MEDALE PODCZAS OGÓLNOPOSLKICH MISTRZOSTW SZKÓŁ W BAMINTONIE

                          
      Do turnieju, który w miniony weekend obywał się w Bieruniu zgłoszono 55 drużyn z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle godnie reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.
DWA ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI zdobyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Julia Wójcik, Hanna Banaszak (MMKS) oraz Jagoda Gediga do finału dotarły mierząc się m.in. z  drużyna z Głubczyc. Złoto wywalczyły po emocjonującym finale z zawodniczkami z Bierunia. Starsze dziewczęta startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie – Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk w ślad za młodszymi koleżankami również wywalczyły złoto.
W turnieju startowały również dwie drużyny chłopców. Drużyna startująca  w Igrzyskach Dzieci  - Tomasz Cież oraz Wojciech Budny jak również reprezentanci w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie: Mikołaj Szymanowski, Dominik Juhnke oraz Przemysław Gajda wywalczyli kolejne dwa BRĄZOWE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI.
Jest to wielki sukces naszych badmintonistów biorąc pod uwagę wciąż rosnący poziom tej dyscypliny w naszym kraju. Sukces uczniów naszej szkoły jest o tyle cenniejszy, że zdobyty w walce z zawodnikami z czołówki krajowej – Głubczyce, Białystok, Suwałki ,Bieruń oraz pozostałymi, a nie wymienionymi przeze mnie.
Gratulacje dla wszystkich.
Inf. J. Szynol
 

Grad bramek w Mistrzostwach Miasta i Gminy w Piłce Nożnej Chłopców U 16

     
     W dniu 26.03. 2019r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Zawody te rozgrywane były na dystansie czasowym 2x12 minut. Nasi piłkarze w pierwszym swoim meczu rozgromili PSP 1 K-Koźle 12:0! Sześć bramek w tym spotkaniu zdobył nasz bombardier Kuba Pietrzyk - cztery Michał Smykla i Alan Prus po dwie. Grad bramek  w Mistrzostwach Miasta i Gminy w Piłce Nożnej Chłopców U 16
     W drugim naszym meczu ogrywamy łatwo i szybko PSP 12 K-Koźle 10:0 łupem bramkowym podzielili się: Michał Smykla i Kuba Pietrzyk (po cztery bramki), oraz Sebastian Składny oraz Michał Wencel (po jednej bramce), by w ostatnim meczu zasłużenie 1:0 pokonać PSP9 K-Koźle po celnym trafieniu Sebastiana Składnego.  Moi piłkarze rozegrali szereg meczy przygotowawczych do tych zawodów i tak kolejno grali:
1. PSP 19 K-Koźle (U16) – KS Fortuna Głogówek (jun. starsi U 19 )   6:6  (3:3)
2. PSP 19 K-Koźle (U15) – KS Fortuna Głogówek (trampkarze U 15) 9:1  (5:0)
3. PSP 19 K-Koźle (U16) – LZS Zimna Wódka (kl. B seniorzy ! ) 9:7 (4:2)!
4. PSP 19 K-Koźle (U16) – LZS Stare Koźle (kl. B seniorzy ! ) 7:1 (2:1)
Zawody o Mistrzostwo Powiatu zostaną rozegrane 04.04. 2019r. również na naszym boisku. Przypomnę że ta reprezentacja już się mocno zaznaczyła w bieżącym roku szkolnym, zdobywając w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej III miejsce w województwie.

Kadra PSP 19 Kędzierzyn – Koźle:
Mankiewicz Filip, Składny Sebastian, Wencel Michał, Borkowski Bartek, Prus Alan, Smykla Michał, Pietrzyk Kuba, Górzycki Olek, Drążkiewicz Michał, Łata Łukasz, trener Węgrzyn Jan.
Inf. J. Węgrzyn
 

Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż


     W poniedziałek  11.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż, dodatkowo dla roczników 2003-2005 rozegrany został również konkurs pchnięcia kulą. W zawodach mogły brać udział drużyny czteroosobowe, a na wynik drużynowy składały się trzy najlepsze wyniki indywidualne. Punktacja w skoku wzwyż prowadzona była drużynowo i indywidualnie, a w pchnięciu kulą tylko indywidualnie.
     Naszą szkołę w skoku wzwyż reprezentowały dziewczęta w rocznikach 2003-2008 oraz chłopcy rocznik 2003-2005.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

Srebrne dziewczyny z PSP 19


Drugiego marca w Opolu odbył się finał wojewódzki młodziczek, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań naszych młodych adeptek siatkówki z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. Droga do Finału była bardzo długa ponieważ trzeba było przejść przez 4 etapy rozgrywek w których wystartowało dwanaście zespołów z województwa. W samy finałe spotkały się aż trzy zespoły z Opola i nasze uczennice ,które reprezentują klub  MMKS Keszierzyn- Koźle. Dziewczęta odniosły dwa zwycięstwa na Opolanką II I III po 2:0 I uległy 0:2 w meczu o złoty medal z Opolanką I. Tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski młodziczek. To olbrzymi sukces tym bardziej ,że w podstawowej szóstce grają cztery dziewczynki z młodszego rocznika czyli klasy siódmej. Nagrody indywidualne z naszej drużyny otrzymały Maja Bobińska dla najlepszej rozgrywającej i Nikola Niemiec dla najlepszej atakującej turnieju finałowego.Oprócz tych wyróżnień powołania do kadry wojewódzkiej otrzymały. Maja Bobińska, Natalia Prus, Dominika Chadała, Natalia Błachut, Anna Wiktorek, Aleksandra Szajda i Aleksandra Geaidy. Trenerami zespołu są Danuta Wiktorek i Miłosz Majka.
Inf. M. Majka
 

Piłkarze gromią swoich rywali!


     Piłkarze naszej szkoły rozegrali w ostatnim tygodniu pierwszego semestru dwa mecze towarzyskie z zespołami klubowymi. W dniu 22.01.2019r. doszło do pierwszego meczu klasy ósmej piłkarskiej z LUKS Ujazd. Zespół ten na co dzień występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego województwa w swoim roczniku. Mecz był toczony na dystansie 2 x 35 minut, nasi piłkarze wygrali go w przepięknym stylu aż 9:1! Łupem bramkowym podzielili się: Aleksander Wypich,  Sebastian Dronia i Filip Ściański po dwie bramki, Pascal Gendera, Miłosz Tryndoch, Patryk Mateja po jednej.
Czytaj więcej
Inf. J. Węgrzyn
 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

     
    12 grudnia w auli I LO im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbył się rejonowy etap XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż. W olimpiadzie brało udział 26 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Reprezentacje szkół wyłonione zostały po przeprowadzeniu konkursów szkolnych. W naszej szkole największą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia wykazały się trzy uczennice, które reprezentowały nas w rejonie.
Natalia Błachut kl.7a
Roxana Kwiecień kl.8b
Martyna Stano kl.7d
Test składał się z 30 pytań, za każdą poprawną odpowiedź był 1 punkt. Maksymalna ilość punktów, która była  do zdobycia to 30. Najlepiej z naszych uczennic wypadła Martyna Stano, która uzyskała 14 punktów. Tym wynikiem uplasowała się na 5 miejscu. Pozostałe nasze dziewczęta zdobyły po 9 punktów. Do olimpiady uczennice przygotowała pani Karolina Pietrzyk, opiekun szkolnego koła PCK.
  Inf. B. Nowak

   

  Akcja „100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”


       Nasza społeczność szkolna znowu spisała się na medal. Tym razem sport zjednoczył uczniów, którzy godnie uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach programu „Trzymaj Formę” w akcji „100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” wzięło udział 27 klas. Uczniowie każdej klasy biorącej udział w akcji ubrani na biało-czerwono pokonali w sumie 2700 kółek, co jest równe 540 kilometrów. Ich pomysłowość i kreatywność w pokonywaniu trasy i eksponowaniu barw narodowych była imponująca. Jedni biegali, inni maszerowali, a jeszcze inni spacerowali. Sędziami byli wychowawcy klas, którzy po pokonaniu przez klasę wymaganej ilości okrążeń bieżni  sfotografowali swoich wychowanków.
  Czytaj więcej

  Inf. B. Nowak
   

  Bieg Mikołajkowy

     
      8.12.2018r. odbyły się dwie duże imprezy: kiermasz świąteczny oraz VII Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Nie zabrakło na nich również naszych uczniów. Bieg Mikołajkowy zorganizował, jak co roku Klub Sportowy „Koziołek”. W tym roku najmłodsi uczestnicy biegali nową trasą, na terenie kozielskiego parku tuż obok I Liceum Ogólnokształcącego. Zawodnicy pobiegli dla chorego trzyletniego Szymonka Świdra. Słoneczna pogoda sprzyjała biegającym i trasy różnej długości pokonało kilkuset zawodników. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapeczką, w której startował, a kto ukończył bieg otrzymał piękny pamiątkowy medal. Zwycięzcom poszczególnych biegów nagrody wręczał Mikołaj. W tym roku naszą szkołę reprezentowali sami chłopcy, a najlepiej, tuż za podium na 4 miejscu uplasował się uczeń klasy 5b Aleksander Bazan, w tej samej kategorii 7 był Marcel Urbanowski. Wśród gimnazjalistów najwyżej na 9 miejscu sklasyfikowany został  Michał Toczek z klasy 3b, a 12 miejsce zajął Aleksander Urbanowski kl.8c.
  Gratulujemy!
   
  Inf. B. Nowak
   

  Piłkarki halowe naszej szkoły z brązem w turnieju międzynarodowym w Kietrzu!


       W dniu 8.12. 2018 w Kietrzu podczas XIX międzynarodowego  turnieju halowej piłki nożnej, nasze dziewczęta zdobywają brązowe medale. W meczu o trzecie miejsce tego kultowego już turnieju ogrywają PSP Nowa Cerekiew 4:1 do przerwy przegrywając 0:1. Po przerwie po ostrej odprawie nasze piłkarki zdobywają cztery szybkie bramki w ciągu 3.25 minut. Gole zdobyły:  Dzialuk Julia - 3 i Kurzeja Ola - 1. Ta druga miała jeszcze w ciągu tych kilku chwil trzy sytuacje na podniesienie wyniku. Nowa Cerekiew to Mistrz powiatu Głubczyce. W meczach grupowych gdzie trafiamy na Pawłowiczki, FK Źilina i Kietrz. Dwa kolejno wygrywamy z Pawłowiczkami 7:3 przegrywamy ze słowackim klubem FK Źilina 0:4 by znowu wysoko wygrać z Kietrzem II - 9:0. W meczu półfinałowym przegrywamy 1:2 z Kietrzem I Królem strzelców całego turnieju z dziewięcioma golami zostaje Julia Dzialuk a Ola Kurzeja zostaje wybrana do Drużyny Marzeń całego tego turnieju. 
  Skład PSP 19 Kędzierzyn - Koźle:
  Dolibóg Magdalena, Kurzeja Aleksandra, Szewczyk Wiktoria, Banaszewska Joanna, Melich Nikola, Dzialuk Julia, Syrek Nina, Ołdak Daria, Sroka Dominika, Waśniowska Oliwia, trener Węgrzyn Jan.
  Inf. J. Węgrzyn

   

  Brąz Piłkarzy w prestiżowych zawodach szkolnych!!!


       Piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zostali brązowymi medalistami mistrzostw województwa w piłce nożnej halowej w ramach Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn w województwie rozegrano  w Świerczowie 06.12.2018r. Zespół prowadzony przez Jana Węgrzyna przystąpił do rozgrywek przetrzebiony kontuzjami i chorobami, ale młodzi zawodnicy z Kędzierzyna -Koźla nie zamierzali łatwo oddawać pola rywalom. W pierwszym spotkaniu PSP 19 K-Koźle bezbramkowo zremisowała z ekipą z Namysłowa aby w następnym pokonać 3:0 Kluczbork. W ostatnim spotkaniu turnieju kędzierzynianie mieli szansę  na zwycięstwo w rozgrywkach, ale warunkiem było pokonanie faworyzowanej ekipy z Opola. Mimo ambitnej gry nasi piłkarze przegrali 1:5 i ostatecznie rozgrywki skończyła na 3 miejscu. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi z osiągniętego wyniku. Mimo trudnej sytuacji kadrowej zdobyliśmy brązowy medal już po 2 pierwszych meczach, co jest bardzo dużym sukcesem szkoły, ale też motywacją do dalszych treningów. Sukces nasz zadedykowany jest wszystkim piłkarzom naszej szkoły. To nasz wielki sukces.
  Kadra PSP 19 Kędzierzyn- Koźle: Artuna Michał, Składny Sebastian, Borkowski Bartek, Pietrzyk Kuba, Prus Alan, Sekuła Piotr, Koneczny Michał, Łata Łukasz, Nowicki Borys, Górzycki Aleksander, Wencel Michał, Muras Mateusz, Mankiewicz Filip, Smykla Michał, Wypich Olek, Drążkiewicz Michał, Ściański Filip. Trener Węgrzyn Jan.
  Inf. J. Węgrzyn

   

  Trzy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików dla uczniów naszej szkoły


      
    W dniach od 22-25 listopada 2018r zachodniopomorska Kometa Sianów była gospodarzem Mistrzostw Polski. Świetny poziom organizacyjny i nie mniej wysoki poziom sportowy sprawiły, iż każdy kolejny mecz stawał się większym widowiskiem. Niespodzianka wisiała w powietrzu podczas ćwierćfinałowego meczu gry podwójnej dziewcząt. Julia Dzialuk (PSP 19) / J. Stankiewicz (Białystok) o mały włos nie wyeliminowały turniejowej "jedynki" Dominika Gajda (PSP 19)/ M. Kowalczyk (Kometa Sianów). W pięknym stylu, wygrała para Gajda/Kowalczyk. Idąc za ciosem Dominika Gajda w grze podwójnej nie przegrała już żadnego meczu zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej Dominika Gajda awansowała do finału dzięki konsekwentnej i solidnej grze. Finał z A. Czuchrą (Bieruń) zakończył się w trzech setach wywalczonym srebrnym medalem. Medal brązowy do kolekcji dołożyła para Przemysław Gajda / Dominik Juhnke (PSP 19). Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Krzysztofa Maślanki.
  Inf. J. Szynol
   

  Półfinał wojewódzki dziewcząt w halowej piłce nożnej w Krapkowicach

   
  Piłkarki PSP 19 Kędzierzyn - Koźle z 9 miejscem w województwie
  W dniu 20.11. 2018 w Krapkowicach odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Jedynym reprezentantem naszego powiatu na tym etapie rozgrywek jest nasza PSP 19 K-Koźle. W zawodach tych brały jeszcze udział, PSP Karłowice, PSP Wołczyn oraz PSP Strzeleczki. Nasze piłkarki odniosły w tych zawodach jedno zwycięstwo, wygrały z PSP Karłowice 3:1 po dwóch celnych trafieniach Julii Dzialuk i  jednym Oli Kurzeji. Następnie dziewczęta nieznacznie przegrały z PSP Wołczyn 0:2 i PSP Strzeleczki 1:2. Jedynego gola dla naszej reprezentacji zdobyła Ola Kurzeja. Występ naszych piłkarek oceniam na bardzo przyzwoity. Im naprawdę niewiele brakowało żeby znależć się w ściśłym finale. Nasza kadra liczyła w tym dniu siedem zawodniczek, (mamy liczne kontuzje w zespole). Dodatkowo jeszcze w drugim spotkaniu nasz kapitan zespołu skręcił staw skokowy. Dziewczęta czeka jeszcze super turniej halowy w Kietrzu 08.12.18r. z udziałem m.in. drużyn z Czech i Słowacji.
  Kadra PSP 19 Kędzierzyn - Koźle:
  Dolibóg Magdalena, Kurzeja Ola, Dzialuk Julia, Banaszewska Joanna, Melich Nikola, Szewczyk Wiktoria, Ołdak Daria. Trener Węgrzyn Jan

  Inf. J. Węgrzyn
   

  Piłkarze triumfują w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej


   Piłkarze z Finałem wojewódzkim na Hali !
   
  W dniu 21.11. 2018 w Skarbimierzu koło Brzegu, po dwóch szybkich przekonywujących zwycięstwach nad głównymi rywalami PSP Strzeleczki 5:2 i PSP Skarbimierz 4:2 nasi piłkarze wchodzą do finału wojewódzkiego z przytupem. I to jest piękne w tym sporcie gdyż odnosimy ten sukces po 14 latach.
  W losowaniu było jak sobie wymarzyłem była tzw. turniejowa 1 -ka i właśnie ten pierwszy mecz ze Strzeleczkami i to się już zaczęło. W meczu otwarcia już w drugiej sekundzie gola dla naszej szkoły zdobywa Jakub Pietrzyk. To najszybciej zdobyta bramka jaką pamiętam w swojej karierze trenerskiej. Kuba daje nam piękne prowadzenie i wielką radość, potem dokłada jeszcze dwa gole, po jednym zdobywają Bartek Borkowski i Alan Prus. Ostatnie sześć minut przy stanie 5:0 grają już nasi rezerwowi. Ostatecznie mecz wygrywamy 5:2.
  W drugim najważniejszym meczu przeciw gospodarzom PSP Skarbimierz i przepięknie dopingującej publiczności około 300 widzów - uczniów, wygrywamy 4:2, a gramy tak, jakby ta publiczność właśnie nam dodawała skrzydeł to nieprawdopodobne przeżycie. Dwa bardzo ważne gole przy stanie 1:2 zdobywa Michał Wencel, kolejne dwa dokłada niezawodny Kuba Pietrzyk i mamy awans. Było to nasze 9 zwycięstwo z rzędu w tej edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej U 15 w roku szkolnym 2018/19 i gramy dalej ...finał z udziałem 4 najlepszych szkół w tym naszej DZIEWIĘTNASTKI" odbędzie się 06.12. 2018r. w najmniejszej pod względem ilości mieszkańców gminie naszego województwa, Świerczów koło Namysłowa (3.1 tyś. mieszkańców).
   
  Kadra PSP 19 Kędzierzyn - Koźle:

  Artuna Michał, Prus Alan, Borkowski Bartek, Pietrzyk Jakub, Wencel Michał, Składny Sebastian, Sekuła Piotr, Górzycki Aleksander, Nowicki Borys,

  Muras Mateusz, Wypich Aleksander, Mankiewicz Filip, Koneczny Michał.

   Trener Węgrzyn Jan.

  Inf. J. Węgrzyn
   

  Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski

       
     W czwartek 22 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 odbył się
  Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100 – lecia Niepodległości  Polski. Wzięło w nim udział 29 uczniów ze szkół powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego:  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz uczniowie PSP nr 19: Aleksandra Zawadka, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Alexander Grin, Dawid Bakota i Paweł Nowicz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VII rund. Zwycięzcą turnieju został uczeń IILO – Mateusz Gwioździk, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej odebrał nagrodę. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 11 – Krzysztof Eliminowicz, a trzecie miejsce Paweł Cedzich z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był uczeń klasy II c PSP nr 19 – Paweł Nowicz, który zajął 19 miejsce.
                                           Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne turnieje.
                                              Ryszard Cież i ks. Michał Kowalski
  Inf. R. Cież

   

  PSP 19 Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej


  W dniu 19.11.2018 w PSP 12 w Koźlu odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 7 zespołów że szkół: PSP 12, PSP 16, PSP 5, PSP 6, PSP 19, PSP 1 oraz PSP z Gościęcina. Doskonale w imprezie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły wygrywając mistrzostwa i uzyskując jednocześnie awans do Półfinału Wojewódzkiego. Półfinał odbędzie się 28.11.2018 w Brzegu.
  Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Korejba oraz siatkarze klasy III A gimnazjum - Tomasz Gawron, Emanuel Ścieszka, Gracjan Maćkowiak, Mateusz Dao, Mateusz Fedorowicz, Bartosz Bojaryn, Kewin Brodacki, Michał Hołoga, Jakub Rosak, Piotr Jakubczyk, Dawid Jaszkiewicz, Marceli Miksiewicz, Michał Maziarz, Tomasz Wójcik. Trener: Tomasz Siemaszko.
  Inf. T. Siemaszko
   

  XXXI Ogólnopolskie Biegi Crossowe

          Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku obchodzona jest szczególnie uroczyście i na różne sposoby. Jednym z nich są różnego rodzaju biegi. Dnia 9.11.2018r. w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Crossowe. Na stadionie miejskim swój start i metę miało kilkanaście biegów na dystansach od 200m do 1000m w różnych kategoriach wiekowych. Biegi rozpoczęły się wspólny odśpiewaniem polskiego hymnu. Pogoda dopisała, a zawodnicy w przyjaznej atmosferze pokonywali swoje dystanse. W zawodach wystartowało kilkaset uczestników, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Biegi crossowe w Korfantowie to najstarsze Biegi Niepodległości w Polsce. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1988 roku. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat uczestniczą w tych biegach. W tym roku oprócz słonecznej  pogody dopisało nam szczęście w trudnej rywalizacji i w losowaniu nagród. Po bardzo zaciętej walce na podium stanęła nasza uczennica Aleksandra Szajda z kl.7a, połowa naszych reprezentantów uplasowała się w pierwszej dziesiątce swojego biegu, a nagrodę główną- rower wylosował również nasz uczeń Maciej Sterkowicz z kl.5b.
   Wyniki naszych zawodników
  Inf. B. Nowak
   

  100 km na 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

        
        Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie –Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe „100km na 100-lecie Niepodległości Polski”. Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele- opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
  Skład sztafety
  inf. B. Nowak

   

  Wojewódzkie Drużynowe Biegi Przełajowe

         
    Dnia 17.10.2018r. w Smolarni odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W tej nowej konkurencji aż 5 naszych drużyn reprezentowało w województwie powiat kędzierzyńsko-kozielski. Każda drużyna składała się z 4 zawodników. Biegi rozgrywały się na dystansach od 800 do 1600m. Start był wspólny dla całej drużyny w poszczególnych kategoriach. Miejsce na mecie, które zawodnik zajął równało się ilości punktów, jakie zdobył dla swojej drużyny. Wynik drużyny to suma punktów 4 zawodników. Drużyna, która zdobyła najmniej punktów została zwycięzcą zawodów.
  Z naszych zespołów najwyżej, bo na 7 miejscu sklasyfikowana została najstarsza drużyna chłopców rocznik 2003/04. Zdobyli oni 94 punkty.
  Skład drużyny

  Inf. B. Nowak
   
  Więcej artykułów…