Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2018/2019

Bieg Mikołajkowy

   
    8.12.2018r. odbyły się dwie duże imprezy: kiermasz świąteczny oraz VII Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Nie zabrakło na nich również naszych uczniów. Bieg Mikołajkowy zorganizował, jak co roku Klub Sportowy „Koziołek”. W tym roku najmłodsi uczestnicy biegali nową trasą, na terenie kozielskiego parku tuż obok I Liceum Ogólnokształcącego. Zawodnicy pobiegli dla chorego trzyletniego Szymonka Świdra. Słoneczna pogoda sprzyjała biegającym i trasy różnej długości pokonało kilkuset zawodników. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapeczką, w której startował, a kto ukończył bieg otrzymał piękny pamiątkowy medal. Zwycięzcom poszczególnych biegów nagrody wręczał Mikołaj. W tym roku naszą szkołę reprezentowali sami chłopcy, a najlepiej, tuż za podium na 4 miejscu uplasował się uczeń klasy 5b Aleksander Bazan, w tej samej kategorii 7 był Marcel Urbanowski. Wśród gimnazjalistów najwyżej na 9 miejscu sklasyfikowany został  Michał Toczek z klasy 3b, a 12 miejsce zajął Aleksander Urbanowski kl.8c.
Gratulujemy!
 
Inf. B. Nowak
 

Piłkarki halowe naszej szkoły z brązem w turnieju międzynarodowym w Kietrzu!


     W dniu 8.12. 2018 w Kietrzu podczas XIX międzynarodowego  turnieju halowej piłki nożnej, nasze dziewczęta zdobywają brązowe medale. W meczu o trzecie miejsce tego kultowego już turnieju ogrywają PSP Nowa Cerekiew 4:1 do przerwy przegrywając 0:1. Po przerwie po ostrej odprawie nasze piłkarki zdobywają cztery szybkie bramki w ciągu 3.25 minut. Gole zdobyły:  Dzialuk Julia - 3 i Kurzeja Ola - 1. Ta druga miała jeszcze w ciągu tych kilku chwil trzy sytuacje na podniesienie wyniku. Nowa Cerekiew to Mistrz powiatu Głubczyce. W meczach grupowych gdzie trafiamy na Pawłowiczki, FK Źilina i Kietrz. Dwa kolejno wygrywamy z Pawłowiczkami 7:3 przegrywamy ze słowackim klubem FK Źilina 0:4 by znowu wysoko wygrać z Kietrzem II - 9:0. W meczu półfinałowym przegrywamy 1:2 z Kietrzem I Królem strzelców całego turnieju z dziewięcioma golami zostaje Julia Dzialuk a Ola Kurzeja zostaje wybrana do Drużyny Marzeń całego tego turnieju. 
Skład PSP 19 Kędzierzyn - Koźle:
Dolibóg Magdalena, Kurzeja Aleksandra, Szewczyk Wiktoria, Banaszewska Joanna, Melich Nikola, Dzialuk Julia, Syrek Nina, Ołdak Daria, Sroka Dominika, Waśniowska Oliwia, trener Węgrzyn Jan.
Inf. J. Węgrzyn

 

Brąz Piłkarzy w prestiżowych zawodach szkolnych!!!


     Piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zostali brązowymi medalistami mistrzostw województwa w piłce nożnej halowej w ramach Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn w województwie rozegrano  w Świerczowie 06.12.2018r. Zespół prowadzony przez Jana Węgrzyna przystąpił do rozgrywek przetrzebiony kontuzjami i chorobami, ale młodzi zawodnicy z Kędzierzyna -Koźla nie zamierzali łatwo oddawać pola rywalom. W pierwszym spotkaniu PSP 19 K-Koźle bezbramkowo zremisowała z ekipą z Namysłowa aby w następnym pokonać 3:0 Kluczbork. W ostatnim spotkaniu turnieju kędzierzynianie mieli szansę  na zwycięstwo w rozgrywkach, ale warunkiem było pokonanie faworyzowanej ekipy z Opola. Mimo ambitnej gry nasi piłkarze przegrali 1:5 i ostatecznie rozgrywki skończyła na 3 miejscu. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi z osiągniętego wyniku. Mimo trudnej sytuacji kadrowej zdobyliśmy brązowy medal już po 2 pierwszych meczach, co jest bardzo dużym sukcesem szkoły, ale też motywacją do dalszych treningów. Sukces nasz zadedykowany jest wszystkim piłkarzom naszej szkoły. To nasz wielki sukces.
Kadra PSP 19 Kędzierzyn- Koźle: Artuna Michał, Składny Sebastian, Borkowski Bartek, Pietrzyk Kuba, Prus Alan, Sekuła Piotr, Koneczny Michał, Łata Łukasz, Nowicki Borys, Górzycki Aleksander, Wencel Michał, Muras Mateusz, Mankiewicz Filip, Smykla Michał, Wypich Olek, Drążkiewicz Michał, Ściański Filip. Trener Węgrzyn Jan.
Inf. J. Węgrzyn

 

Trzy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików dla uczniów naszej szkoły


    
  W dniach od 22-25 listopada 2018r zachodniopomorska Kometa Sianów była gospodarzem Mistrzostw Polski. Świetny poziom organizacyjny i nie mniej wysoki poziom sportowy sprawiły, iż każdy kolejny mecz stawał się większym widowiskiem. Niespodzianka wisiała w powietrzu podczas ćwierćfinałowego meczu gry podwójnej dziewcząt. Julia Dzialuk (PSP 19) / J. Stankiewicz (Białystok) o mały włos nie wyeliminowały turniejowej "jedynki" Dominika Gajda (PSP 19)/ M. Kowalczyk (Kometa Sianów). W pięknym stylu, wygrała para Gajda/Kowalczyk. Idąc za ciosem Dominika Gajda w grze podwójnej nie przegrała już żadnego meczu zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej Dominika Gajda awansowała do finału dzięki konsekwentnej i solidnej grze. Finał z A. Czuchrą (Bieruń) zakończył się w trzech setach wywalczonym srebrnym medalem. Medal brązowy do kolekcji dołożyła para Przemysław Gajda / Dominik Juhnke (PSP 19). Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Krzysztofa Maślanki.
Inf. J. Szynol
 

Półfinał wojewódzki dziewcząt w halowej piłce nożnej w Krapkowicach

 
Piłkarki PSP 19 Kędzierzyn - Koźle z 9 miejscem w województwie
W dniu 20.11. 2018 w Krapkowicach odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Jedynym reprezentantem naszego powiatu na tym etapie rozgrywek jest nasza PSP 19 K-Koźle. W zawodach tych brały jeszcze udział, PSP Karłowice, PSP Wołczyn oraz PSP Strzeleczki. Nasze piłkarki odniosły w tych zawodach jedno zwycięstwo, wygrały z PSP Karłowice 3:1 po dwóch celnych trafieniach Julii Dzialuk i  jednym Oli Kurzeji. Następnie dziewczęta nieznacznie przegrały z PSP Wołczyn 0:2 i PSP Strzeleczki 1:2. Jedynego gola dla naszej reprezentacji zdobyła Ola Kurzeja. Występ naszych piłkarek oceniam na bardzo przyzwoity. Im naprawdę niewiele brakowało żeby znależć się w ściśłym finale. Nasza kadra liczyła w tym dniu siedem zawodniczek, (mamy liczne kontuzje w zespole). Dodatkowo jeszcze w drugim spotkaniu nasz kapitan zespołu skręcił staw skokowy. Dziewczęta czeka jeszcze super turniej halowy w Kietrzu 08.12.18r. z udziałem m.in. drużyn z Czech i Słowacji.
Kadra PSP 19 Kędzierzyn - Koźle:
Dolibóg Magdalena, Kurzeja Ola, Dzialuk Julia, Banaszewska Joanna, Melich Nikola, Szewczyk Wiktoria, Ołdak Daria. Trener Węgrzyn Jan

Inf. J. Węgrzyn
 

Piłkarze triumfują w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej


 Piłkarze z Finałem wojewódzkim na Hali !
 
W dniu 21.11. 2018 w Skarbimierzu koło Brzegu, po dwóch szybkich przekonywujących zwycięstwach nad głównymi rywalami PSP Strzeleczki 5:2 i PSP Skarbimierz 4:2 nasi piłkarze wchodzą do finału wojewódzkiego z przytupem. I to jest piękne w tym sporcie gdyż odnosimy ten sukces po 14 latach.
W losowaniu było jak sobie wymarzyłem była tzw. turniejowa 1 -ka i właśnie ten pierwszy mecz ze Strzeleczkami i to się już zaczęło. W meczu otwarcia już w drugiej sekundzie gola dla naszej szkoły zdobywa Jakub Pietrzyk. To najszybciej zdobyta bramka jaką pamiętam w swojej karierze trenerskiej. Kuba daje nam piękne prowadzenie i wielką radość, potem dokłada jeszcze dwa gole, po jednym zdobywają Bartek Borkowski i Alan Prus. Ostatnie sześć minut przy stanie 5:0 grają już nasi rezerwowi. Ostatecznie mecz wygrywamy 5:2.
W drugim najważniejszym meczu przeciw gospodarzom PSP Skarbimierz i przepięknie dopingującej publiczności około 300 widzów - uczniów, wygrywamy 4:2, a gramy tak, jakby ta publiczność właśnie nam dodawała skrzydeł to nieprawdopodobne przeżycie. Dwa bardzo ważne gole przy stanie 1:2 zdobywa Michał Wencel, kolejne dwa dokłada niezawodny Kuba Pietrzyk i mamy awans. Było to nasze 9 zwycięstwo z rzędu w tej edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej U 15 w roku szkolnym 2018/19 i gramy dalej ...finał z udziałem 4 najlepszych szkół w tym naszej DZIEWIĘTNASTKI" odbędzie się 06.12. 2018r. w najmniejszej pod względem ilości mieszkańców gminie naszego województwa, Świerczów koło Namysłowa (3.1 tyś. mieszkańców).
 
Kadra PSP 19 Kędzierzyn - Koźle:

Artuna Michał, Prus Alan, Borkowski Bartek, Pietrzyk Jakub, Wencel Michał, Składny Sebastian, Sekuła Piotr, Górzycki Aleksander, Nowicki Borys,

Muras Mateusz, Wypich Aleksander, Mankiewicz Filip, Koneczny Michał.

 Trener Węgrzyn Jan.

Inf. J. Węgrzyn
 

Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski

     
   W czwartek 22 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 odbył się
Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100 – lecia Niepodległości  Polski. Wzięło w nim udział 29 uczniów ze szkół powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego:  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz uczniowie PSP nr 19: Aleksandra Zawadka, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Alexander Grin, Dawid Bakota i Paweł Nowicz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VII rund. Zwycięzcą turnieju został uczeń IILO – Mateusz Gwioździk, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej odebrał nagrodę. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 11 – Krzysztof Eliminowicz, a trzecie miejsce Paweł Cedzich z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był uczeń klasy II c PSP nr 19 – Paweł Nowicz, który zajął 19 miejsce.
                                         Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne turnieje.
                                            Ryszard Cież i ks. Michał Kowalski
Inf. R. Cież

 

PSP 19 Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej


W dniu 19.11.2018 w PSP 12 w Koźlu odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięło udział 7 zespołów że szkół: PSP 12, PSP 16, PSP 5, PSP 6, PSP 19, PSP 1 oraz PSP z Gościęcina. Doskonale w imprezie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły wygrywając mistrzostwa i uzyskując jednocześnie awans do Półfinału Wojewódzkiego. Półfinał odbędzie się 28.11.2018 w Brzegu.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Korejba oraz siatkarze klasy III A gimnazjum - Tomasz Gawron, Emanuel Ścieszka, Gracjan Maćkowiak, Mateusz Dao, Mateusz Fedorowicz, Bartosz Bojaryn, Kewin Brodacki, Michał Hołoga, Jakub Rosak, Piotr Jakubczyk, Dawid Jaszkiewicz, Marceli Miksiewicz, Michał Maziarz, Tomasz Wójcik. Trener: Tomasz Siemaszko.
Inf. T. Siemaszko
 

XXXI Ogólnopolskie Biegi Crossowe

        Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku obchodzona jest szczególnie uroczyście i na różne sposoby. Jednym z nich są różnego rodzaju biegi. Dnia 9.11.2018r. w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Crossowe. Na stadionie miejskim swój start i metę miało kilkanaście biegów na dystansach od 200m do 1000m w różnych kategoriach wiekowych. Biegi rozpoczęły się wspólny odśpiewaniem polskiego hymnu. Pogoda dopisała, a zawodnicy w przyjaznej atmosferze pokonywali swoje dystanse. W zawodach wystartowało kilkaset uczestników, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Biegi crossowe w Korfantowie to najstarsze Biegi Niepodległości w Polsce. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1988 roku. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat uczestniczą w tych biegach. W tym roku oprócz słonecznej  pogody dopisało nam szczęście w trudnej rywalizacji i w losowaniu nagród. Po bardzo zaciętej walce na podium stanęła nasza uczennica Aleksandra Szajda z kl.7a, połowa naszych reprezentantów uplasowała się w pierwszej dziesiątce swojego biegu, a nagrodę główną- rower wylosował również nasz uczeń Maciej Sterkowicz z kl.5b.
 Wyniki naszych zawodników
Inf. B. Nowak
 

100 km na 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

      
      Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie –Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe „100km na 100-lecie Niepodległości Polski”. Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele- opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Skład sztafety
inf. B. Nowak

 

Wojewódzkie Drużynowe Biegi Przełajowe

       
  Dnia 17.10.2018r. w Smolarni odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W tej nowej konkurencji aż 5 naszych drużyn reprezentowało w województwie powiat kędzierzyńsko-kozielski. Każda drużyna składała się z 4 zawodników. Biegi rozgrywały się na dystansach od 800 do 1600m. Start był wspólny dla całej drużyny w poszczególnych kategoriach. Miejsce na mecie, które zawodnik zajął równało się ilości punktów, jakie zdobył dla swojej drużyny. Wynik drużyny to suma punktów 4 zawodników. Drużyna, która zdobyła najmniej punktów została zwycięzcą zawodów.
Z naszych zespołów najwyżej, bo na 7 miejscu sklasyfikowana została najstarsza drużyna chłopców rocznik 2003/04. Zdobyli oni 94 punkty.
Skład drużyny

Inf. B. Nowak
 

Turniej Nadziei Olimpijskich

       
       W dniach 7-9.10.2018 w Spale odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich z udziałem Kadry Wojewódzka Opolskiego. W 10-osobowym składzie opolskiej drużyny znalazło się aż sześciu uczniów klasy III A gimnazjum w SP 19 w Kędzierzynie-Koźlu. W Turnieju wzięło udział 16 kadr wojewódzkich, w których składach zagrali najlepsi zawodnicy w kraju z rocznika 2003.
W tym doborowym towarzystwie nasi chłopcy zaprezentowali się znakomicie zajmując doskonałe drugie miejsce !!!
Gimnazjaliści z SP 19 w drodze po srebrny medal pokonali kolejno kadry województw: podlaskiego, zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
W wielkim finale ulegliśmy jedynie faworytom z województwa dolnośląskiego naszpikowanego reprezentantami Polski. Opolszczyznę reprezentowali: Tomasz Gawron, Emanuel Ścieszka, Piotr Jakubczyk, Kewin Brodacki, Arkadiusz Pągowski i Mateusz Fedorowicz. II trenerem kadry był Tomasz Siemaszko.

Inf. T. Siemaszko
 

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

    
       W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek 4 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się tradycyjnie na terenie kozielskiego parku. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 800m, a drużyna składała się z 8 zawodników. Do zmagań przystąpiły z naszego powiatu tylko dwie szkoły dziewcząt i trzy chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta okazały się lepsze, zwyciężając w pięknym stylu. Na ostatniej zmianie Nikola Melich z kl.3d dzielnie walczyła z obecną Mistrzynią Polski w biegach przez płotki- Alicją Sielską z PSP nr 12. Natomiast reprezentacja chłopców uległa kolegom z „dwunastki” i zajęła drugie miejsce. Zwycięskie zespoły wiosną będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich w Namysłowie. Po zawodach roczników 2003-2005 odbyły się biegi klas młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W tej kategorii również nasze uczennice okazały się najlepsze w powiecie.
Skład i wyniki drużyn
Inf. B. Nowak

 

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe

       
        Dnia 28.09.2018r. odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Jest to nowa konkurencja, która w tym roku po raz pierwszy pojawiła się w kalendarzu zawodów. Drużyna składa się z 4 zawodników(czek). Dziewczęta i chłopcy rocznik 2003-2005 biegają na dystansie 1600m, rocznik 2006-2007 na 1200m, a rocznik 2008 i młodsi na dystansie 800m. Start jest wspólny w poszczególnych kategoriach. Miejsce na mecie zawodnika równa się ilości punktów jakie zdobywa zawodnik dla swojej drużyny. Wynik drużyny to suma punktów 4 zawodników. Drużyna, która zdobywa najmniej punktów zostaje zwycięzcą zawodów. Jeżeli drużyna liczy mniej osób to nie może wystartować w zawodach. Jeżeli jeden z zawodników drużyny nie ukończy biegu, to otrzymuje punkty za ostatnie miejsce w zawodach. Tak, jak wszystkie zawody przełajowe tak i te odbywały się alejkami parkowymi kozielskiego parku. Start i meta znajdowały się przy „Orliku”. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Zwyciężali w swoich kategoriach wiekowych i będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się  17.10.2018r. w Smolarni.

Inf. B. Nowak
 

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

       
           We wtorek 25.09.2018r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Start i meta znajdowały się  przy kozielskim „Orliku”, a trasa biegów przebiegała ścieżkami parkowymi kozielskich plantów. Dziewczęta miały do pokonania trasę długości 1500m, a chłopcy walczyli na dystansie 2 kilometrów. Reprezentanci szkół z całego powiatu stawili się na starcie. Jak co roku wśród startujących nie zabrakło również naszych uczniów. Start    w biegach przełajowych i miejsca na podium są dla naszej szkoły tradycją. W tym roku nasze dziewczęta zwyciężyły w rocznikach: 2004 i 2003. W każdym biegu 5-ciu najlepszych zawodników awansowało do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10.10.2018r.  w Lasocicach.

Wyniki naszych uczniów
Inf. B. Nowak

 

XXV Jesienny Cross

     
        W upalny czwartek  20.09.2018r. w zdzieszowickim parku odbył się XXV Jesienny Cross, impreza biegowa której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Zdzieszowicach i  Szkoła Podstawowa nr 3.  Patronat nad imprezą objął Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Sieka. W zawodach brało udział ponad 300 zawodników z różnych zakątków województwa opolskiego. Zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych. My również skorzystaliśmy z zaproszenia i kilkunastoosobowa grupa reprezentowała szkołę i miasto. Mimo dużej konkurencji nasze dziewczęta trzykrotnie stawały na podium. Oprócz pamiątkowych dyplomów i medali zawodnicy otrzymali pamiątki i upominki wręczane przez Pana Kuratora oraz Panią Burmistrz Miasta Zdzieszowic- Sybillę Zimerman.

Wyniki naszych uczniów
Inf. B. Nowak
 

Bieg „Gaz-System na piątkę”


        W niedzielę 16.09.2018r. miłośnicy biegania spotkali się przed halą sportową „Śródmieście”. Kolejny raz odbył się tam Bieg „Gaz- System na piątkę”. Organizatorami zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Gaz-System. Jak zwykle na tego typu imprezach biegowych i tym razem odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Trasa przebiegała w terenie leśnym znajdującym się tuż przy hali i pływalni. Długość biegu uzależniona była od kategorii wiekowej. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy którzy stanęli na podium dodatkowo otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Nasi uczniowie nie zawiedli i kilkunastoosobowa grupa stawiła się na starcie. Większość reprezentacji stanowili uczniowie klas lekkoatletycznych, ale byli również inni przedstawiciele. Tradycyjnie kilkoro stawało również na podium.

Wyniki naszych reprezentantów
Inf. B. Nowak