Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2017/2018

Ogólnopolski Turniej w Andrychowie


Zakończył się sezon halowy dla siatkarek i siatkarzy klasy II A gimnazjum. Zwieńczeniem długich zmagań był  udział w IV Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Andrychów w dniu 13.06.2018.  Chłopcy spisali się bardzo dobrze i zajęli w turnieju pierwsze miejsce . Nasze dziewczyny uplasowały się dziś tuż za podium, ale gdyby nie 2 kontuzje w pierwszym spotkaniu to byłoby dużo lepiej. Najlepszy siatkarzem w drużynie z Kędzierzyna został wybrany Piotr Jakubczyk a siatkarką Agnieszka Strzelec.
Inf. T. Siemaszko
 

INNE PASJE NASZYCH SPORTOWCÓW

    
Uczennica naszej szkoły z klasy 2b LA Aleksandra Gurnacz oprócz lekkoatletyki ma jeszcze drugą swoją pasję – konie. Ola uprawia jeździectwo    w Ludowym Klubie Jeździeckim „Lewada”. W dniach 30.04. - 02.05.2018r. brała udział w Ogólnopolskich i Regionalnych Zawodach Ujeżdżania. Dosiadając konia BOLIVIA Ola na tych zawodach zajęła I miejsce. Obecnie startuje w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Facimiechu. Uczennica jest najmłodszą reprezentantką naszego regionu.
    Druga lekkoatletka Laura Świerczek kl.4b poszła w ślady Oli i również jeździ na koniach. Startując 5.05.2018r. na Zawodach Ujeżdżania w Zakrzowie zajęła VI miejsce.

Inf. B. Nowak
 

VIII BIEG KOZIOŁKÓW

     
W niedzielę  27.05.2018r. w piękny słoneczny dzień  wokół  kozielskiej starówki  po raz kolejny odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach  ” VIII Biegu Koziołków” pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla. W biegach na starcie stanęło blisko 370 zawodników. Startowały dzieci w różnym wieku, począwszy od kilkulatków , a skończywszy na gimnazjalistach. W tym roku naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowali najmłodsi lekkoatleci i piłkarze, uczniowie klasy 4b. Rywalizacja w bardzo upalny dzień nie należy do najprostszych. Skwar płynący z nieba nie przeszkadzał jednak naszym reprezentantkom i po zaciętej walce dwie nasze uczennice stanęły na podium. Bieg w swojej kategorii wiekowej wygrała Laura Świerczek , a trzecia była Wiktoria Rajchel, obie uczennice z klasy 4b. Tuż za podium uplasował się ich klasowy kolega Michał Pyra. Bieg uliczkami kozielskiego rynku  zaliczyli jeszcze:
Aleksandra Dzedzej   kl.4b
Łukasz Gucwiński       kl.4d
 Marcel Urbanowski  kl.4b
Krzysztof Świerczek   kl.1b
inf. B. Nowak


 

Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce

    
  Dnia 18.05.2018r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Zawody  były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 07.06.2018r. w Opolu. Wśród startujących znaleźli się nasi uczniowie, którzy spisali się bardzo dobrze. Jakub Korejba z kl.2b ustanowił nowy rekord szkoły, posyłając dysk na odległość 42,83m.  Natomiast jego kolega z klasy Bartosz Wolny uzyskał bardzo dobry wynik w biegu na dystansie 100m. Odcinek ten pokonał w czasie 11,9s. Bardzo dobrze pobiegli chłopcy w sztafecie 4x100m, uzyskując czas 49,7s wyrównali ustanowiony w 2002r. rekord szkoły. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do Mistrzostw Województwa. W Opolu naszą szkołę reprezentować będzie 7 dziewcząt i 4 chłopców.

Inf. B. Nowak
 

Lekkoatleci rozpoczęli sezon

      
      W poniedziałek  07.05.2018r. w Kędzierzynie – Koźlu na stadionie „Kuźniczka” odbył się Miting Lekkoatletyczny „Rozpoczęcie Sezonu LA 2018”. W zawodach wystartowali zawodnicy z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało 14 dziewcząt i 14 chłopców. Mieliśmy reprezentantów prawie w każdej konkurencji, którzy wielokrotnie stawali na podium. Godnie nas reprezentując dziewczęta zdobyły 7, a chłopcy 4 krążki różnego koloru.
Złotymi medalistami zostali:
Agnieszka Strzempek kl.3d –rzut dyskiem 0,75kg 28,68m i 1 kg 22,95m
Marek Podborączyński kl.3b- bieg na dystansie 1000m 3.06,89
Srebrne medale zdobyli:
Katarzyna Bomba kl.3b – rzut dyskiem 1 kg 15,56m
Michał Smykla kl.2c – bieg na dystansie 1000m 3.10,59
Sztafeta 4x100m Ważowski Daniel kl.2d, Korejba Jakub kl.2b, Toczek Michał kl.2b, Wolny Bartosz kl.2b z czasem 51,67s
Na ostatnim stopniu podium stanęli:
Oliwia Kuchta kl.2b – rzut dyskiem 0,75kg 25,38m
Nikola Melich kl.2d – bieg na dystansie 600m 2.00,87
Katarzyna Bomba kl.3b – pchniecie kulą 8,91m
Sztafeta 4x100m Wojdacz Wiktoria kl.2b, Banaszewska Paulina kl.2d, Melich Nikola kl.2d, Wiktorek Zofia kl.2b z czasem 58,59s

   Trener Beata Nowak
 

WIELKI SUKCES BADMINTONISTÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19 W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU NA MISTRZOSTWACH ZE ZNICZEM OLIMPIJSKIM W TLE


W dniach 11-13 maja 2018r. w Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ceremonii otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Zawadka. W poczcie sztandarowym wystąpiła m.in. zawodniczka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 – Zuzanna Jankowska. Po znakomitej grze w całym turnieju, w wielkim finale gry pojedynczej  mogliśmy oglądać reprezentanta Kędzierzyna-Koźle – Mikołaja Szymanowskiego.
Po wyrównanej grze z Mikołajem  Piórkowskim udało się wywalczyć tytuł wicemistrza Polski! 
Trener PSP 19 – Krzysztof Maślanka podkreślając rangę sukcesu, wskazuje na fakt, iż na podium w grze pojedynczej na III miejscu stanął również Karol Budny, który w półfinale uległ niepokonanemu do końca Mikołajowi Piórkowskiemu. Trzeci medal – również brązowy wywalczył Karol Budny w grze podwójnej z Szymonem Maciągiem. Dzięki znakomitej postawie wymienionych medalistów, jak również Zuzanny Jankowskiej – V miejsce w grze mieszanej z Mikołajem Szymanowskim oraz Julii Prokopczuk – V miejsce w grze podwójnej z Weroniką Niklas oraz Filipowi Prajs Beninca Uks Feniks Kędzierzyn-Koźle zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej klubów w badmintonie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Wielkopolska 2018. Wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych naszej szkoły.
Jesteśmy dumni, serdecznie gratulujemy.
  Inf. J. Szynol
   

  Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

    
    W dniu 11.05.2018 w Oleśnie odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Oprócz naszego zespołu, zameldowały się drużyny z Opola, Kluczborka i Olesna. Skład finałowych drużyn bardzo mocny i trzeba powiedzieć, że rozstrzygnięcia co do medali toczyły się do ostatniego spotkania. PSP 19 prowadzona przez Mateusza Sadyka w pierwszym spotkaniu uległa ekipie z Opola 4:2 i widać było że mecz ten kosztował dużo sił podopiecznego z Kędzierzyna.  Chwilę później nasza reprezentacja grała z gospodarzami turnieju finałowego - Olesno i niestety również nie zdobyła chociażby punktu. W ostatnim swoim spotkaniu, a zarazem decydującym o medalu ekipa z Kędzierzyna - Koźla grała z silną drużyną z Kluczborka. Chłopcy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali swoich rówieśników 3:0. Zwycięstwo to dało nam brązowy medal mistrzostw województwa, a trener Sadyk stał się dopiero trzecią osobą, po Janie Węgrzynie i Henryku Sadowskim, któremu udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie sportowej. Ostatnimi laty Naszej szkole udaje się meldować w ścisłym finale dość często. Ponadto udaje Nam się przywozić medale. To bardzo pozytywny akcent i na pewno dający impuls trenerom, że to co robią z kędzierzyńską młodzieżą przynosi efekty.
  Skład reprezentantów PSP 19
  Czechowicz Mateusz, Zych Dawid, Podborączyński Marek, Lewandowski Mateusz, Grabowski Marcel, Ściański Jakub, Smykla Michał, Składny Sebastian, Wencel Michał, Koneczny Michał.

  Trener Sadyk Mateusz

   

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej


  25.04.2018 odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców rocznika 2002-2004. Nasza szkoła była organizatorem tych zawodów i po raz kolejny sprostała organizacyjnie w przygotowaniu takiej imprezy. W zgodnej opinii opiekunów drużyn panowała wspaniała sportowa atmosfera, wysoki poziom sędziowania i wspaniała muzyka.
  Do półfinału w naszym mieście zakwalifikowały się drużyny z Bogdanowic, Olesna, Głogówka
  i oczywiście Nasza reprezentacja szkoły prowadzona przez Mateusza Sadyka. Kadra składała się
  z chłopców uczęszczających do klas drugich i trzecich piłkarskich, którzy pilnie uczą się swojego "fachu" pod okiem trenerów Jana Węgrzyna i Mateusza Sadyka.
  Czytaj więcej
  Inf. M. Sadyk
   

  INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O PUCHAR STAROSTY miasta Kędzierzyn – Koźle


     W dniu 14 kwietnia 2018r. odbył się  w  Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie – Koźlu INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O PUCHAR STAROSTY miasta Kędzierzyn – Koźle. Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród osób niepełnosprawnych oraz uczczenie 100- lecia odzyskania niepodległości Polski.  Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim (kojarzeniowym) na dystansie 9 rund z tempem gry – 15 minut dla każdego zawodnika. W kategorii najlepsza juniorka zwyciężyła Emilia Piątek,  a najlepszym juniorem został Adam Wróbel – oboje z klasy III d. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam na kolejny turniej szachowy, który odbędzie się 26 maja w  Pawłowiczkach z okazji święta herbowego gmin .

   Inf.  Ryszard Cież

   

  Finały powiatowe w piłce nożnej chłopców rocznika 2002-2004

     
  13.04.2018, a więc 13-go w piątek, zostały rozegrane finały powiatowe w piłce nożnej chłopców (rocznik 2002-2004). Zawody odbyły się na boiski szkolnym PSP nr 19 i oprócz naszej reprezentacji, w gronie najlepszych z powiatu zameldowały się ekipy z PSP nr 18 (Cisowa), PG Pawłowiczki i SP Stare Koźle (tzw. Bierawa).
  Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Zwycięzca organizuje jeden z 4 półfinałów wojewódzkich, natomiast druga drużyna jedzie gdzieś w województwo. Spotkania trwały 2x12 minut.
  Nasza reprezentacja spisała się świetnie i wygrała wszystkie swoje spotkanie dzięki czemu 25.04.2018 będziemy organizatorem półfinału wojewódzkiego.
  Chłopcy grali naprawdę solidnie choć w pierwszym meczu musieli się sporo namęczyć by pokonać swoich rówieśników z Pawłowiczek. Wynik końcowy 4:2.
  W kolejnym meczu graliśmy z PSP nr 18 i pewnie wygraliśmy 9:0! Z bardzo dobrej strony pokazali się zmiennicy.
  Ostatni mecz to już tzw."gra o pietruszkę", ale i w tym spotkaniu dominowaliśmy. Rywal bronił się bardzo mądrze stąd też skromne zwycięstwo 1:0 z SP Stare Koźle.
  Dziękujemy za wspaniały doping, który prowadzili uczniowie klasy 3B ;-)

  Skład drużyny PSP nr 19:
  Czechowicz Mateusz, Zych Dawid, Podborączyński Marek, Grabowski Marcel, Lewandowski Mateusz, Smykla Michał, Składny Sebastian, Wencel Michał, Pietrzyk Jakub i Koneczny Michał.
  Trener Sadyk Mateusz
   

  MIstrzostwa Miasta w Piłce Nożnej

  W dniu 09.04.2018r. na boisku piłkarskim przy naszej szkole odbyły się mistrzostwa miasta w piłce nożnej chłopców z rocznika 2002-2004. Do turnieju zgłosiły się  niestety TYLKO 3 szkoły z naszego miasta.
  Wyniki Mistrzostw Miasta Kędzierzyn - Koźle w Piłce Nożnej Chłopców U 16 - kategoria starsza.
  Data: 9.04. 2018
  Czas gry 2 x  12 minut (czas minimalny*)
  PSP 19 K-Koźle - PSP 18 K-Koźle 5:0
  PSP  19 Kędzierzyn - Kożle - PSP 6 K-Koźle  10:0 !
  PSP 18 K-Koźle - PSP 6 K-Koźle 3:1 (0:1)
  Kolejność :
  1. miejsce PSP 19 KĘDZIERZYN - KOŹLE
  2. miejsce PSP 18 K-Koźle
  3 miejsce PSP 6 K-Koźle
  Kadra PSP 19 K-Koźle
  Czechowicz Mateusz, Zych Dawid, Podborączyński Marek, Lewandowski Mateusz, Grabowski Marcelo, Koneczny Michał, Składny Sebastian, Petrzyk Jakubek, Smykla Michał, Wencel Michał. Trener Sadyk Mateusz. Kolejny etap zawodów - Mistrzostwa Powiatu już w piątek 13 -go.

  Inf. M. Sadyk

   

  Złoto SP 19 na Ogólnopolskim Turnieju w Kielcach

       
           W dniach 16-18.03.2018 reprezentująca SP 19 drużyna klasy II A gimnazjum brała udział w VII Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar DMKS "Plas" Kielce. Impreza była bardzo mocno obsadzona i wzięło w niej udział 10 zespołów z różnych regionów kraju, w tym sześć drużyn kategorii młodzik, które już zapewniły sobie w tym sezonie tytuły Mistrzów Wojewódzkich. Były to zespoły: z Mazowsza - Metro Warszawa, z Małopolski "Sparta" AGH Kraków, z Łódzkiego - Lechia Tomaszów, z Podkarpacia - AKS "Resovia" Rzeszów, ze Świętokrzyskiego "Plas" Kielce oraz my jako świeżo upieczony Mistrz Opolszczyzny. W tym doborowym towarzystwie przy głośnym i żywiołowym dopingu licznej grupy naszych rodziców, którzy przyjechali do Kielc nasz zespół spisał się znakomicie zdobywając złote medale ! Pokonaliśmy kolejno: gospodarzy 2:0, Metro Warszawa 2:0, Lechię Tomaszów 2:1, "Sparte" Kraków 2:1 i na koniec w wyśmienitym stylu Resovię Rzeszów 2:0 (25-7,25-10) !!!
  Nagrodę najbardziej wartościowego gracza turnieju MVP otrzymał nasz kapitan Tomasz Gawron a statuetkę dla najlepszego atakującego Mateusz Fedorowicz.
  Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Emanuel Ścieszka, Mateusz Fedorowicz, Arkadiusz Pągowski, Marceli Miksiewicz, Kewin Brodacki, Bartosz Bojaryn, Tomasz Wójcik, Jakub Rosak, Dawid Jaszkiewicz, Michał Maziarz, Bartosz Madejski i Michał Hołoga. Trenerem zespołu jest Tomasz Siemaszko.
  Inf. T. Siemaszko
   

  Mistrzowie Polski w Badmintonie Drużynowym. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 najlepsi w Polsce


          Duma dla szkoły, duma dla całego województwa. Dwie drużyny- chłopców i dziewcząt wywalczyły dwa złote medale na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (do lat 15) w Białymstoku 16-18 marca 2018r. Bezkonkurencyjni, to jedyne słowo, którym można określić naszych uczniów. Zuzanna Jankowska, Julia Prokopczuk i Julia Dzialuk w finale pokonały 3:0 drużynę z Białegostoku. Drużyna chłopców w składzie: Karol Budny, Mikołaj Szymanowski i Paweł Dolibóg nie pozostawiła złudzeń drużynie z Suwałk również wygrywając 3:0. W gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Zuzanna Jankowska oraz Karol Budny. Wielkie brawa dla uczniów klas sportowych i mistrzostwa sportowego z Naszej szkoły.

  Inf. J. Szynol
   

  Zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 Wicemistrzami Polski w Badmintonie Drużynowo


         Drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące województwo opolskie na Igrzyskach Dzieci w Badmintonie Drużynowo, które odbyły się w Białymstoku po znakomitych grach wywalczyli dwa srebrne medale! Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Wójcik-, Malwina Gediga oraz Hanna Banaszak. Chłopcy: Dominik Juhnke, Przemysław Gajda. Igor Jasek. Na uwagę zasługuje fakt, że w gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Julia Wójcik oraz Dominik Juhnke. Gratulacje dla Naszych medalistów z klas sportowych oraz mistrzostwa sportowego.

  Inf. J. Szynol
   

  VII Otwarty Wielkanocny Turniej Szachowy Reńska Wieś -2018

   
  W dniu 17 marca 2018r. odbył się turniej szachowy w Reńskiej Wsi. Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim (kojarzeniowym) na dystansie 9 rund z tempem gry – 15 minut dla każdego zawodnika. Wzięło w nim udział 48 zawodników z województwa opolskiego  i śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Jan Ochał (22 miejsce – 5 punktów) i Mateusz Gwioździk (31 miejsce – 4 punkty)
  inf. R. Cież
   

  Powołanie do turnieju piłkarskiego API CUP 2018


  Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Filip Chadała otrzymał powołanie od Opolskiego Związku Piłki Nożnej do uczestnictwa w turnieju piłkarskim API CUP 2018 w Zakopanem.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów!


   

  Puchar przechodni-zawody w Raciborzu

    
  W piątek 23.02.2018 nasze dwie reprezentacje w piłce nożnej udały się do Raciborza na coroczny turniej o Puchar Przechodni. W zeszłym roku kadra „A” prowadzona przez trenera Węgrzyna wygrała ten puchar. W tegorocznej odsłonie kadra „A” prowadzona była przez trenera Sadyka, a kadra „B” przez trenera Węgrzyna. W skład pierwszej kadry wchodzili uczniowie klasy 3B oraz wyróżniający się Michał Smykla z klasy 2C. Kadra „B” to uczniowie klasy 2C i trzeba tu zaznaczyć, że był to najmłodszy zespół turnieju.
  Czytaj więcej
  Inf. M. Sadyk

   

  I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Magiczny Skoczek” za nami


  W środę 14 lutego 2018 odbył się w PSP nr  19  I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Magiczny Skoczek”. Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół  powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz  uczniowie Naszej Szkoły: Piotr Cichoń, Filip Bandrowski, Emilia Piątek, Filip Kołakowski, Aleksandra Owczarz, Filip Daroszewski, Dawid Bakota, Aleksander Grin, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Adam Wróbel i Jan Ochał. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VI rund. Zwycięzcą  turnieju został uczeń klasy III d gimnazjum – Piotr Cichoń, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej otrzymał dyplom i statuetkę „Magicznego Skoczka”. Drugie miejsce zajął uczeń ZSTiO – Paweł Romanowicz, a trzecie miejsce Filip Bandrowski z klasy III d gimnazjum. Najmłodszym zawodnikiem był uczeń klasy VI b – Dawid Bakota, który zajął szóste miejsce.
  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
                                      Sędzia turnieju: Ryszard Cież   

  Piłkarskie Zakończenie Starego Roku ...22.12. 2017


      Piłkarze naszej szkoły znakomicie zakończyli  rok 2017, wygrywając  2 -gi mecz z rzędu z LUKS UJAZD. Dziś klasa 2 piłkarska na naszym boisku pokonała LUKS UJAZD 7:2 !  Wcześniej w kategorii U 13 klasa 7 piłkarska również pokonała ten klub 5:3! Przeciwnik ten został dobrany nieprzypadkowo, jest to ekipa  z najwyższej półki w naszym województwie, grająca w niej w najwyższej lidze. Ich trener Tomasz  Kiela, ma wobec swoich zawodników bardzo duże wymagania.  Mecz toczony był na dystansie 3x20 minut. Od samego początku to nasi zawodnicy nadawali rytm w tej grze. Bardzo dobre spotkanie w naszym zespole rozegrał duet bramkarzy Termin - Chadała, wspierany dobrym blokiem defensywnym, gdzie całą grę na sobie skupiał  Michał Wencel. Gole dla naszej szkoły zdobywali  kapitan zespołu Michał Smykla aż 4 ! 2-ie dodał Sebastian Składny i 1 Alan Prus. Dziękuję Wam chłopcy za zaangażowanie i wolę walki w każdym meczu, trzeba pamiętać zawsze o pewnych ważnych cechach sportowca, walka do końca o każdy centymetr boiska, szacunek dla przeciwnika. Każdy przeciwnik i mecz jest dla Nas ważny. To jest całe piękno futbolu. Przypomnę że w tym roku  zdobyliśmy historyczne 2 srebrne medale w wojewódzwie, przegraliśmy w walce o złoto w obu przypadkach bramkami. Jest to znakokomite osiągnięcie dodając jeszcze 6 miejsce dziewcząt  i  9 miejsce chłopców w Polsce !
  Sursum corda !
  Kadra PSP 19 :
  Termim Jakub, Chadała Filip, Wencel Michał ,Drążkiewicz Michał , Drążkiewicz Michał, Borkowski Bartłomiej, Smykla Michał - kapitan zespołu, Składny Sebastian.

  Inf. Trener Węgrzyn Jan

   

  Mecz towarzyski 19.12. 2017 godzina 17.00 PSP 19 K-Koźle - Kadra C" - LUKS UJAZD 5:3


  Bramki dla naszego zespołu zdobyli :
  Tryndoch Miłosz 2 w 16 i 31 minucie, Krukeberg Szymon 2 w 43 i 74 minucie oraz Ściański Filip w 76 minucie spotkania. naszą szkołe reprezentowała w tym meczu klasa 7 piłkarska wzmocniona Filipem Chadała z kl. 2 gimnazjum. Jednak jest on z rocznika 2004 i spełniał wymagania dotyczące wieku. Filip Chadała  rozegrał bardzo dobre spotkanie broniąc kilka piłek w sytuacjach wręcz beznadziejnych. M.in z 78 minucie uderzenie sam na sam z 4 metrów !!! Kolejne dobre spotkanie zaliczył Miłosz Tryndoch nasz obrońca zdobył w tym meczu 2 bramki. Był jednocześnie silnym punktem zespołu w obronie. Kolejny mecz tym razem rocznikiem starszym  na pożegnanie starego roku rozegra klasa 2 piłkarska, już w ten piątek 22.12. 2017
  Kadra PSP 19
  Chadała Filip, Krukeberg Szymon, Zbylut Kacper, Wypich Aleksander, Ściański Filip, Dronia Sebastian, Herbowski Dawid, Wikarek Paweł, Muras Mateusz, Tryndoch Miłosz. Trener Węgrzyn Jan
  Inf. J. Węgrzyn
   

  VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy


          09.12.2017r. Klub Sportowy „Koziołek” zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy biegali dla chorego Szymonka Świdra. W tym roku trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od przedszkolaków do gimnazjalistów oraz wytrawni biegacze.
  Czytaj więcej
  Inf. B. Nowak
   
  Więcej artykułów…