Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2013/2014

Nasi piłkarze w POLONI BYTOM !!!Piotr Ogorzałek i Marcin Czuź uczniowie klasy 3 piłkarskiej przeszli pozytywnie testy piłkarskie do klubu sportowego POLONIA BYTOM. Cała społeczność piłkarska naszej szkoły, trenerzy i grono pedagogiczne serdecznie Wam gratuluje.
 

Bieg Piastów - wyniki

W dniu 4 czerwca 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu w trakcie któregom. in. tradycyjnie odbył sie Bieg Piastów. Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji końcowej biegu.

Wyniki biegu


Inf. B. Nowak

Zapraszamy do Fotogalerii

 

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

    
W środę 30 kwietnia 2014r. grupa naszych sportowców wzięła udział w Ogólnopolskim Zlocie Gimnazjów noszących imię Polskich Olimpijczyków. Organizatorem spotkania, już po raz siódmy, było Gimnazjum w Skokach (k/Poznania). Głównym celem spotkania było wyłonienie zwycięzcy w konkursie wiedzy olimpijskiej. Oprócz konkurencji  teoretycznej uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną, uczestnicząc w sztafecie olimpijskiej. Kolejnym celem  spotkania była integracja młodzieży z różnych rejonów  Polski.
Inf. B. Nowak
 

V Otwarte Biegi Przełajowe nad Zalewem Mietkowskim

  
  15.04.2014r. przy Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim odbyły się V Otwarte Biegi Przełajowe. Biegi odbywały się  pod honorowym patronatem polskiego lekkoatlety, najmłodszego w historii złotego medalisty mistrzostw  świata  w rzucie młotem, Pawła Fajdka. Zawodnik ten był również trzecim sportowcem roku 2013 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Trasy biegów wytyczone były przy największym zbiorniku wodnym województwa dolnośląskiego – Zalewie Mietkowskim, z pięknymi widokami na Górę Ślężę. Uczestnicy nie mogli niestety korzystać z walorów pięknego terenu, gdyż warunki dyktowała pogoda. Jednak mimo bardzo złych warunków pogodowych w zawodach wystartowało około 800 zawodników. Nasi uczniowie również mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ze swoimi rówieśnikami z innych szkół i klubów. Pogoda i nowe tereny nie były dla nas sprzymierzeńcem. Najlepiej z naszych uczniów wystartował Adam Pietras z kl.3c i uplasował się na 19 miejscu.
info. B. Nowak
 

Ćwierćfinał Mistrzostw Województwa w Turnieju "Coca Cola – Cup 2014"

W dniu 28,03,2014 na boisku sportowym Orlik przy ul. 9 maja odbyły się Ćwierćfinały Mistrzostw Województwa w Turnieju Piłkarskim "Coca Cola- Cup 2014”. Na starcie stanęło pięć szkół z naszego powiatu. W pierwszym spotkaniu (grając w formule 2x12 min) nasza szkoła ograła gładko PG4 K-Koźle 5:1 (bramki zdobyli Mariusz Gałysa 2, Kamil Migdał, Wojtek Matusiewicz i Patryk Garstka po 1) w następnym meczu odnosimy kolejne zwycięstwo nad PG 1 Bierawa 3:0 ( Garstka, Ogorzałek i Marcin Czuź po 1). W trzecim naszym występie odnosimy najwyższe turniejowe zwycięstwo 9:0 !!! z Gimnazjum nr 2 z K-Koźla (bramki zdobywali : Ogorzałek 4, Matusiewicz 2, Czuź, Garstka oraz Andrzej Lelicki po 1). W meczu o pierwsze miejsce nasi chłopcy odnoszą łatwe przekonywujące zwycięstwo z Gimnazjum Komorno 5:1 (Matusiewicz 2, Czuź, Ogorzałek , Garstka po 1). Dziękuję naszym reprezentantom za godne reprezentowanie naszej szkoły, za walkę fair play w całym turnieju). Z niecierpliwością czekamy na kolejny fazę tego turnieju. Będzie to już walka o ścisły finał Mikołaj Szyszka, Kamil Migdał, Patryk Garstka, Mariusz Gałysa, Piotr Ogorzałek ,Wojciech Matusiewicz, Marcin Czuź, Łukasz Machnik, Andrzej Lelicki (w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Wojtka Gołego) Krzysiu Strużyna. (ponadto w szerokim składzie na ten turniej powołani zostali Grzegorz Sulima, Sobczuk Szymon, Piotr Starczewski oraz Mateusz Wróbel, Mateusz Zulewski, Mateusz Radko. 

Trener Jan Węgrzyn
 
Więcej artykułów…