Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

W dniu 11.05.2018 w Oleśnie odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Oprócz naszego zespołu, zameldowały się drużyny z Opola, Kluczborka i Olesna. Skład finałowych drużyn bardzo mocny i trzeba powiedzieć, że rozstrzygnięcia co do medali toczyły się do ostatniego spotkania. PSP 19 prowadzona przez Mateusza Sadyka w pierwszym spotkaniu uległa ekipie z Opola 4:2 i widać było że mecz ten kosztował dużo sił podopiecznego z Kędzierzyna.  Chwilę później nasza reprezentacja grała z gospodarzami turnieju finałowego - Olesno i niestety również nie zdobyła chociażby punktu. W ostatnim swoim spotkaniu, a zarazem decydującym o medalu ekipa z Kędzierzyna - Koźla grała z silną drużyną z Kluczborka. Chłopcy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali swoich rówieśników 3:0. Zwycięstwo to dało nam brązowy medal mistrzostw województwa, a trener Sadyk stał się dopiero trzecią osobą, po Janie Węgrzynie i Henryku Sadowskim, któremu udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie sportowej. Ostatnimi laty Naszej szkole udaje się meldować w ścisłym finale dość często. Ponadto udaje Nam się przywozić medale. To bardzo pozytywny akcent i na pewno dający impuls trenerom, że to co robią z kędzierzyńską młodzieżą przynosi efekty.
Skład reprezentantów PSP 19
Czechowicz Mateusz, Zych Dawid, Podborączyński Marek, Lewandowski Mateusz, Grabowski Marcel, Ściański Jakub, Smykla Michał, Składny Sebastian, Wencel Michał, Koneczny Michał.

Trener Sadyk Mateusz