Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

W dniu 11.05.2018 w Oleśnie odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Oprócz naszego zespołu, zameldowały się drużyny z Opola, Kluczborka i Olesna. Skład finałowych drużyn bardzo mocny i trzeba powiedzieć, że rozstrzygnięcia co do medali toczyły się do ostatniego spotkania. PSP 19 prowadzona przez Mateusza Sadyka w pierwszym spotkaniu uległa ekipie z Opola 4:2 i widać było że mecz ten kosztował dużo sił podopiecznego z Kędzierzyna.  Chwilę później nasza reprezentacja grała z gospodarzami turnieju finałowego - Olesno i niestety również nie zdobyła chociażby punktu. W ostatnim swoim spotkaniu, a zarazem decydującym o medalu ekipa z Kędzierzyna - Koźla grała z silną drużyną z Kluczborka. Chłopcy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali swoich rówieśników 3:0. Zwycięstwo to dało nam brązowy medal mistrzostw województwa, a trener Sadyk stał się dopiero trzecią osobą, po Janie Węgrzynie i Henryku Sadowskim, któremu udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie sportowej. Ostatnimi laty Naszej szkole udaje się meldować w ścisłym finale dość często. Ponadto udaje Nam się przywozić medale. To bardzo pozytywny akcent i na pewno dający impuls trenerom, że to co robią z kędzierzyńską młodzieżą przynosi efekty.