WIELKI SUKCES BADMINTONISTÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19 W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU NA MISTRZOSTWACH ZE ZNICZEM OLIMPIJSKIM W TLE

W dniach 11-13 maja 2018r. w Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ceremonii otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Zawadka. W poczcie sztandarowym wystąpiła m.in. zawodniczka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 – Zuzanna Jankowska. Po znakomitej grze w całym turnieju, w wielkim finale gry pojedynczej  mogliśmy oglądać reprezentanta Kędzierzyna-Koźle – Mikołaja Szymanowskiego.
Po wyrównanej grze z Mikołajem  Piórkowskim udało się wywalczyć tytuł wicemistrza Polski!
Trener PSP 19 – Krzysztof Maślanka podkreślając rangę sukcesu, wskazuje na fakt, iż na podium w grze pojedynczej na III miejscu stanął również Karol Budny, który w półfinale uległ niepokonanemu do końca Mikołajowi Piórkowskiemu. Trzeci medal – również brązowy wywalczył Karol Budny w grze podwójnej z Szymonem Maciągiem. Dzięki znakomitej postawie wymienionych medalistów, jak również Zuzanny Jankowskiej – V miejsce w grze mieszanej z Mikołajem Szymanowskim oraz Julii Prokopczuk – V miejsce w grze podwójnej z Weroniką Niklas oraz Filipowi Prajs Beninca Uks Feniks Kędzierzyn-Koźle zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej klubów w badmintonie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Wielkopolska 2018. Wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych naszej szkoły.
Jesteśmy dumni, serdecznie gratulujemy.
    Inf. J. Szynol