Turniej Nadziei Olimpijskich

W dniach 7-9.10.2018 w Spale odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich z udziałem Kadry Wojewódzka Opolskiego. W 10-osobowym składzie opolskiej drużyny znalazło się aż sześciu uczniów klasy III A gimnazjum w SP 19 w Kędzierzynie-Koźlu. W Turnieju wzięło udział 16 kadr wojewódzkich, w których składach zagrali najlepsi zawodnicy w kraju z rocznika 2003.
W tym doborowym towarzystwie nasi chłopcy zaprezentowali się znakomicie zajmując doskonałe drugie miejsce !!!
Gimnazjaliści z SP 19 w drodze po srebrny medal pokonali kolejno kadry województw: podlaskiego, zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
W wielkim finale ulegliśmy jedynie faworytom z województwa dolnośląskiego naszpikowanego reprezentantami Polski. Opolszczyznę reprezentowali: Tomasz Gawron, Emanuel Ścieszka, Piotr Jakubczyk, Kewin Brodacki, Arkadiusz Pągowski i Mateusz Fedorowicz. II trenerem kadry był Tomasz Siemaszko.

Inf. T. Siemaszko