Od kwietnia 2010 roku odwiedziło nas:
W tym tygodniuW tym tygodniu4059
Dziękujemy i zapraszamy ponownie

100 km na 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie –Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe „100km na 100-lecie Niepodległości Polski”. Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele- opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Skład sztafety
inf. B. Nowak