Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski

W czwartek 22 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 odbył się
Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100 – lecia Niepodległości  Polski. Wzięło w nim udział 29 uczniów ze szkół powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego:  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz uczniowie PSP nr 19: Aleksandra Zawadka, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Alexander Grin, Dawid Bakota i Paweł Nowicz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VII rund. Zwycięzcą turnieju został uczeń IILO – Mateusz Gwioździk, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej odebrał nagrodę. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 11 – Krzysztof Eliminowicz, a trzecie miejsce Paweł Cedzich z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był uczeń klasy II c PSP nr 19 – Paweł Nowicz, który zajął 19 miejsce.
                                         Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne turnieje.
                                            Ryszard Cież i ks. Michał Kowalski
Inf. R. Cież