Brąz Piłkarzy w prestiżowych zawodach szkolnych!!!

Piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zostali brązowymi medalistami mistrzostw województwa w piłce nożnej halowej w ramach Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn w województwie rozegrano  w Świerczowie 06.12.2018r. Zespół prowadzony przez Jana Węgrzyna przystąpił do rozgrywek przetrzebiony kontuzjami i chorobami, ale młodzi zawodnicy z Kędzierzyna -Koźla nie zamierzali łatwo oddawać pola rywalom. W pierwszym spotkaniu PSP 19 K-Koźle bezbramkowo zremisowała z ekipą z Namysłowa aby w następnym pokonać 3:0 Kluczbork. W ostatnim spotkaniu turnieju kędzierzynianie mieli szansę  na zwycięstwo w rozgrywkach, ale warunkiem było pokonanie faworyzowanej ekipy z Opola. Mimo ambitnej gry nasi piłkarze przegrali 1:5 i ostatecznie rozgrywki skończyła na 3 miejscu. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi z osiągniętego wyniku. Mimo trudnej sytuacji kadrowej zdobyliśmy brązowy medal już po 2 pierwszych meczach, co jest bardzo dużym sukcesem szkoły, ale też motywacją do dalszych treningów. Sukces nasz zadedykowany jest wszystkim piłkarzom naszej szkoły. To nasz wielki sukces.
Kadra PSP 19 Kędzierzyn- Koźle: Artuna Michał, Składny Sebastian, Borkowski Bartek, Pietrzyk Kuba, Prus Alan, Sekuła Piotr, Koneczny Michał, Łata Łukasz, Nowicki Borys, Górzycki Aleksander, Wencel Michał, Muras Mateusz, Mankiewicz Filip, Smykla Michał, Wypich Olek, Drążkiewicz Michał, Ściański Filip. Trener Węgrzyn Jan.
Inf. J. Węgrzyn