CZTERY MEDALE PODCZAS OGÓLNOPOSLKICH MISTRZOSTW SZKÓŁ W BAMINTONIE

Do turnieju, który w miniony weekend obywał się w Bieruniu zgłoszono 55 drużyn z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle godnie reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.
DWA ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI zdobyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Julia Wójcik, Hanna Banaszak (MMKS) oraz Jagoda Gediga do finału dotarły mierząc się m.in. z  drużyna z Głubczyc. Złoto wywalczyły po emocjonującym finale z zawodniczkami z Bierunia. Starsze dziewczęta startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie – Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk w ślad za młodszymi koleżankami również wywalczyły złoto.
W turnieju startowały również dwie drużyny chłopców. Drużyna startująca  w Igrzyskach Dzieci  - Tomasz Cież oraz Wojciech Budny jak również reprezentanci w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie: Mikołaj Szymanowski, Dominik Juhnke oraz Przemysław Gajda wywalczyli kolejne dwa BRĄZOWE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI.
Jest to wielki sukces naszych badmintonistów biorąc pod uwagę wciąż rosnący poziom tej dyscypliny w naszym kraju. Sukces uczniów naszej szkoły jest o tyle cenniejszy, że zdobyty w walce z zawodnikami z czołówki krajowej – Głubczyce, Białystok, Suwałki ,Bieruń oraz pozostałymi, a nie wymienionymi przeze mnie.
Gratulacje dla wszystkich.
Inf. J. Szynol