Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2010/2011

Zlot Gimnazjów


W dniach 2-3 czerwca 2011roku w miejscowości Skoki koło Poznaniem odbył się IX Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków i IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. Po raz pierwszy obie te imprezy odbyły się w jednym miejscu równocześnie.
 

Piłka nożna mieszana


W dniu 9 i 14 kwietnia 2011 roku w Turnieju o Puchar Kuśmierczyka, mieszana drużyna naszego gimnazjum wygrała sześć meczy z rzędu.
W etapie miejskim nasze gimnazjum w pojedynku z Gimnazjum nr 2 wygrało 8:1 i z Gimnazjum nr 9 6:4. Na etapie powiatowym nasze gimnazjum spotkało się z Gimnazjum Polska Cerekiew wygrywając 6:3, a następnie z Gimnazjum nr 9 wygrywając 6:5. W półfinale nasza drużyna zmierzyła się z Gimnazjum Długomiłowice wygrywając 8:4. Na najwyższym szczeblu Turnieju nasze gimnazjum ponownie spotkało się z dużyną Gimnazjum Polska Cerekiew wygrywając 10:4. W składzie naszej drużyny zagrali: Adamus Bartosz, Baczyński Szymon, Blaucik Artur, Da'o Karol, Kowalczyk Olaf, Matjas Patrycja, Nadolny Łukasz, Piwońska Dominika, Zbroiński Kacper. Trenerem drużyny jest Jan Węgrzyn.

 

Turniej piłki nożnej Coca ColaCup


Wdniu 11.04.2011 roku odbyła się  XII edycja Turnieju Piłkarskiego Coca- Cola Cup.  Drużyna naszego gimnazjum  w pierwszej  rundzie strzeliła najwięcej bramek bo aż 23. Weszliśmy szturmem do drugiej rundy  rozgrywek wojewódzkich pokonując kolejno  Gimnazjum nr 2 Kędzierzyn-Koźle (8:0), a  następnie Gimnazjum nr 10 Kędzierzyn-Koźle (13:1) i Gimnazjum nr 1 Kędzierzyn-Koźle (2:1). Królem strzelców został nasz zawodnik Bartosz Adamus strzelając 14 goli. W skład naszej drużyny wchodzą: Adamus Bartosz, Baczyński Szymon, Blaucik Artur, Blaucik Mateusz, Da'o Karol, Dudek Mateusz, Grudziński Kamil, Kornaś Otto, Mirowski Mateusz, Nadolny Łukasz, Marek Szmigiel, Zbroiński Kacper. Trenerem drużyny jest Jan Węgrzyn.
 

Turniej piłki nożnej


Reprezentacja naszego gimnazjum  wygrała Turniej o Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej i awansowała do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
W pierwszym meczu wygraliśmy z Gimnazjum Pawłowiczki (4:1), następnie wysoko pokonaliśmy Gimnazjum Bierawa (12:3). W ostatnim meczu pokonaliśmy Gimnazjum nr 1 z Kędzierzyna- Koźla (2:1). 9 maja 2011 roku walczymy w Półfinale w Nysie.
 
Skład drużyny naszego gimnazjum:
 Adamus Bartosz, Baczyński Szymon, Blaucik Artur, Blaucik Mateusz, Da'o Karol, Dudek Mateusz, Grudziński Kamil, Kornaś Otto, Mirowski Mateusz, Nadolny Łukasz, Marek Szmigiel, Zbroiński Kacper. Trenerem drużyny jest Jan Węgrzyn

 

Nasi piłkarze w Polskich klubach

 

Trzech uczniów naszego gimnazjum z rocznika 1995 trafiło do klubów piłkarskich:
Garbas Michał  i Czopek Oskar KS GÓRNIK ZABRZE,  Adamus Bartosz KS GWAREK ZABRZE.

Trenerem uczniów jest  Jan Węgrzyn.
 

Biegi przełajowe


W dniu 08.04.2011r. odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, nasze zespoły dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce.

Gratulujemy!
 

Halowe Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Tenisie Ziemnym

W dniach 20-21.12.2010 w K-Koźlu odbyły się Halowe Mistrzostwa Opolszczyzny w Tenisie chłopców i dziewcząt do lat 14-tu i 16-tu.


   Dobrze zaprezentowali się w nich uczniowie naszego gimnazjum. Medale zdobyli:

   Do 14-tu lat                               Chłopcy                                           Dziewczęta
                                  
    I m.  Złoty                                -                                              Sara  Irek        Ib

   II m. Srebrny                             -                                            Żak  Agnieszka  Ib

  III m. Brązowy             Kucharski  Grzegorz  Ib                    Dąbrowska  Sabina  Ib
                                        Semeniuk  Filip        Ib                   Niesobska  Agnieszka  Ib

 Do 16-tu lat

    I m. Złoty                    Stypułkowski  Karol  IIIb                                    -

   II m. Srebrny                           -                                              Krasiński  Vanessa  IIIb

  III m.  Brązowy            Tokarski  Maciej     IIIb                        Macała  Ola    IIIb

 

Lekkoatletyka - sztafeta szwedzka

SZTAFETA SZWEDZKA
Dziewczęta: 2 m:                                               Chłopcy 2 m:
1.    Matjas Patrycja kl.3b                       1. Kornaś Otto kl.3d
2.    Kordek Ada   kl.3b                           2. Kowalczyk Olaf kl.3d
3.    Sternal Magdalena kl.2c                  3. Pulkowski Bartosz kl.2c
4.    Giet Magdalena kl.1e                      4. Skorupa Bartosz kl.2e
5.    Rez.Czarnowska Marlena kl.2c      5. Rez. Leśnik Grzegorz kl.2c

 

Piłka nożna - Wołczyn 2010

III miejsce w Półfinale Wojewódzkim

•    Adamus Bartosz III D
•    Da’O Karol III D
•    Kowalczyk Olaf III D
•    Kornaś Otto III D
•    Zbroiński Kacper II A
•    Blaucik Mateusz
•    Blaucik Artur
•    Szmigiel Marek
•    Nadolny Łukasz
•    Baczyński Szymon
•    Grudziński Kamil
•    Dudek Mateusz

 

Koszykówka

 II miejsce zawody powiatowe

•    Zbroiński Kacper II A
•    Wojnarowski Adam III E
•    Kowalczyk Olaf III D
•    Kornaś Otto III D
•    Argasiński Łukasz II D
•    Ertel Tomasz III E
•    Gawełczyk Patryk II F
•    Pazurek Sebastian II D
•    Horoszkiewicz Marcel III F
•    Adamus Bartosz III D
•    Da’O Karol III D
 

Piłka ręczna

IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim

•    Gawełczyk Patryk II F
•    Goroszkiewicz Marcel III F
•    Pulkowski Bartosz III C
•    Zieliński Oskar II C
•    Bodzioch Adam II C
•    Zawadzki Filip III A
•    Strumiłło Piotr III C
•    Adamus Bartosz III D
•    Da’O Karol III D
•    Blaucik Mateusz I D
•    Szmigiel Marek III D

 

Turniej Wiedzy o Sporcie


W dniu 02.02.2011 odbył się Turniej Wiedzy o Sporcie.

Wyniki turnieju.

 
 

Biegi przełajowe


13 października 2010roku  w Lasocicach odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe najlepiej wypadła na nich Magdalena Giet z klasy 1e, która zajęła 6 miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów



 
 

Zakończenie sezonu


 8 października 2010 roku zakończyliśmy sezon lekkoatletyczny.
Oto nasze wyniki



 
 

Biegi przełajowe

 

Pierwsze medale


11 września 2010 roku nasze drużyny w składzie: Marlena Czarnowska, Magdalena Giet,  Adriana Kordek, Patrycja Matjas, Magdalena Sternal , oraz  Otto Kornaś,  Olaf Kowalczyk, Grzegorz Leśnik, Bartosz Pulkowski oraz  Bartosz Skorupa, zajęłli drugie miejsca w Biegach Rozstawnych w Sztafecie Szwedzkiej. w Opolu . Drużynom i trenerowi pani Beacie Nowak gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

 
 

Osiągnięcia sportowe 2009/2010

Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne
•    Jeremiasz Mazurek złoty medal – rzut oszczepem
•    Joanna Mazur złoty medal – rzut dyskiem
 Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada w Biegu na Orientację Drużynowo Chłopców - III miejsce
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada  „Olimpiada Wiedzy o Sporcie” - II miejsce
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada w Piłce Siatkowej chłopców -
II miejsce

 Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada w Piłce Siatkowej dziewcząt
- III miejsce
Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej Młodzików - I miejsce Bartosz Bernat, Piort Stogniew- VII miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Dwubój Nowoczesny - III miejsce drużyna dziewcząt –I miejsce indywidualnie- Daria Rasińska
•    II miejsce drużyna chłopców,Sławomir Wilkowski Przemysław Adamczyk
•    III miejsce drużyna chłopców Przemysław Waćkowski Jędrzej Janyk
•    I miejsce indywidualnie Przemysław Adamczyk
Mistrzostwa Polski Juniorów -15 lat
•    IV miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Sztafety Pływackie
I miejsce sztafeta chłopców
II miejsce sztafeta dziewcząt
 
Wojewódzkie Biegi na Orientację w Strzelcach Opolskich: Oskar Zieliński klasa 1c - brązowym medal, zespołowo chłopcy - III miejsce w województwie.
Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w LA w Opolu: Joanna Mazur klasa 3c – rzut dyskiem 26,87m - złoty medal, Jeremiasz Mazurek klasa 3 c – rzut    oszczepem 46,92m - złoty medal
 
Wojewódzkie Współzawodnictwo Sportowe - I miejsce
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Agnieszka Ignacy 1500 m – I miejsce; Sabina Szydłowska 1500 m - II miejsce
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada Drużynowe Mistrzostwa
w Badmintonie Dziewcząt
- III miejsce
  Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada Drużynowe Mistrzostwa
w Badmintonie Chłopców
- IV miejsce
 Powiatowe Zawody w Piłce Koszykowej Chłopców – I miejsce
III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek” – I miejsce dziewcząt i chłopców
Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa LA
w kategorii dziewcząt
– II miejsce
- Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Gimnazjada - tenis ziemny Nicola Krasiński – I
miejsce Michał Nowak – I miejsce