Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2012/2013

Pożegnalne mecze naszych piłkarzy…


Ostatnie cztery mecze towarzyskie w barwach naszej szkoły,  rozegrali  uczniowie  z klasy trzeciejj piłkarskiej.
Grając zawsze systemem 2x35min na boisku "Orlik” w K-Koźlu podejmowali kolejno zespoły :
17.06.2013 Jedenastkę” K-Koźle  zwyciężając 10:6
19.06.2013 Służbę  Zdrowia  z K-Koźla  pokonując 11:7
20.06.2013 2 klasę piłkarską 16:5
21.06.2013 z "COSMOS” K-Koźle przegrywając  5 :9  (Zespół "Cosmos” to najlepszy team  od paru lat na krótkich boiskach w naszym powiecie. Zespół ten podchodzi do każdego spotkania niezwykle poważnie szanując każdego przeciwnika) . Dziękuje Wam wszystkim całej 14-tce zawodników  za te trzy lata ciężkiej pracy.  Za dobre i godne reprezentowanie naszej szkoły w wielu Turniejach i meczach.
Trener: Jan Węgrzyn

 

Pływacy Mistrzami Województwa w Dwuboju Nowoczesnym


11 czerwca 2013r. w Zdzieszowicach odbyły się  Mistrzostwa Województwa w Dwuboju Nowoczesnym. Uczniowie opolskich gimnazjów musieli przepłynąć 100 m stylem dowolnym i przebiec 1000 m.  Nasze gimnazjum reprezentowali triathlonistka Maga Giet  (klasa III e) oraz pływacy Maja Mielczarek, Kasia Samson, Marta Nowak, Paweł Zawadka (klasa I a), Dawid Kuleszyński (klasa II b), Jakub Skorulski, Remik Grudziecki (klasa III a).
Doskonała kondycja i wola walki pozwoliła naszym reprezentantom osiągnąć wspaniałe rezultaty. W klasyfikacji drużynowej Mistrzami Województwa w Dwuboju Nowoczesnym zostali Remigiusz Grudziecki i Jakub Skorulski. Brązowy medal zdobyli Dawid Kuleszyński i Paweł Zawadka. Świetnie spisały się także drużyny dziewcząt. Wicemistrzyniami województwa zostały Maja Mielczarek i Marta Nowak, a tuż za podium na czwartym miejscu rywalizację zakończyły Kasia Samson i Magda Giet.
W klasyfikacji indywidualnej chłopców na wszystkich trzech stopniach podium stanęli nasi uczniowie. Pierwsze miejsce zdobył Remik Grudziecki, drugie Dawid Kuleszyński, a na trzeciej pozycji uplasował się Kuba Skorulski. Wśród dziewcząt brylowała, zdobywając złoty medal, Majka Mielczarek, natomiast  Magda Giet  była czwarta.

GRATULUJEMY!

 

MITYNG LA z okazji Dnia Chemika


W dniu 6.06.2013r. w godzinach popołudniowych na stadionie „Kuźniczka” odbył się  Mityng LA z okazji Dnia Chemika. Na tych zawodach naszą szkołę reprezentowało tylko czworo uczniów. W biegu na dystansie 1000m 1 miejsce zajęła Maja Mileczarek  kl.1a (3.41,89), na tym samym dystansie na 3 pozycji uplasował się Przemysław Cyran kl.1b (3.38,94). Dziewczęta zdobyły również dwa 2 miejsca. Magdalena Giet kl.3e w biegu na dystansie 800m (2.31,65) i Natalia Kordek  kl.1f w skoku wzwyż (140cm). Natalia startowała także w biegu na dystansie 100m zajmując 9 lokatę.

 

II BIEG PRZEŁAJOWY PIASTÓW

 

Dnia 7.06.2013r. w lesie przy naszej szkole odbył się II Bieg Przełajowy Piastów. W biegu wystartowało 336 uczestników: 217 uczniów z gimnazjum i 100 ze szkoły podstawowej oraz  6 osób dorosłych. W tym roku liczba startujących powiększyła się o 55 osób. Najliczniejszymi klasami, które uczestniczyły w biegu były: klasa 1b (27 uczniów) z gimnazjum i 5a (24 uczniów) ze szkoły podstawowej. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistek uzyskała Magdalena Giet  kl.3e -2.30,43, a najlepszy gimnazjalista to Mateusz Augustyn  kl.2b -2.09,58. W szkole podstawowej najlepszym biegaczem okazał się Marcin Adamów kl.6b – 2.22,38, a  najlepszą biegaczką Liwia Sołdańska kl.5a – 2.57,79.

Wyniki

Zapraszamy do Fotogalerii

 

MEDALIŚCI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA-REKORDZISTAMI SZKOŁY


    Dnia 4.06.2013r. w Opolu odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowała 7-osobowa grupa zawodników. Po nieudanym starcie w ubiegłym roku, gdzie nasi reprezentanci na zawodach wojewódzkich uplasowali się tuż za podium i nie zdobyli żadnego medalu, w tym roku wróciliśmy z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem. Mistrzynią województwa w skoku wzwyż została Natalia Kordek z klasy 1f, która uzyskała wynik 152cm, jest to również nowy rekord szkoły w tej konkurencji. Tegoroczny mistrz województwa w rzucie dyskiem Mateusz Gibaszek kl.3d również poprawił rekord naszej szkoły w swojej konkurencji. Mateusz uzyskał wynik 50,16m. Srebrną medalistką mistrzostw w biegu na dystansie 1000m  została uczennica klasy 3e Magdalena Giet, uzyskując wynik 3.17,76. Magdzie nie udało się poprawić rekordu szkoły, ale uzyskany rezultat jest jej rekordem życiowym na tym dystansie. W biegach sprinterskich na dystansie 100m na piątym miejscu uplasowali się: Alicja Gomuła kl.1b i Patryk Kościelny kl.3c. W skoku wzwyż i biegu na dystansie 300m reprezentowała nas Daria Chmielowiec z klasy 2c, a w biegu na dystansie 300mppł. startowała Jessica Wilpert z kl.2a.Dziewczętom nie udało się zdobyć medalu, ale sam start na zawodach wojewódzkich jest już dużym osiągnięciem.


 

Brąz Remika na Otwartych Mistrzostwach Małopolski w PływaniuW dniach 31 maja i 1 czerwca 2013r. zawodnicy z naszego gimnazjum kolejny raz odwiedzili Oświęcim. W cyklu przygotowań do Letnich Mistrzostw Polski przyszedł czas na start w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Pływaniu. Zawodnicy ścigali się na basenie 50 metrowym  w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej – 14-15 lat i starszej – 16 lat i starsi.
W zawodach wzięli udział Marta Nowak, Dariusz Franczyk, Konrad Karbownik, Mateusz Pałka, Bartosz Młynarczyk i Paweł Zawadka (klasa I a) oraz Remigiusz Grudziecki (klasa III a).
Najlepszy występ zaliczył Remik Grudziecki. Na bardzo trudnym i wymagającym dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył III miejsce i tym samym zdobył brązowy medal.

GRATULACJE


 


 

Marta i Majka medalistkami Grand Prix Małopolski w Pływaniu 
Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Małopolski w Pływaniu odbyły się w Oświęcimiu w dniu 19 maja. Na IV, ostatnią już rundę tych stojących na wysokim poziomie zawodów zjechali się zawodnicy z Małopolski, Opolszczyzny, Górnego i Dolnego Śląska.
Naszą szkołę reprezentowali Jakub Skorulski (klasa III a), Dawid Kuleszyński (klasa II b) oraz Katarzyna Samson, Maja Mielczarek, Marta Nowak, Daniel Sotel, Bartosz Młynarczyk, Konrad Karbownik, Filip Juda i Dariusz Franczyk(klasa I a).
Tym razem najlepiej zaprezentowały się nasze pływaczki. Marta na podium stawała dwa razy. Zdobyła dwa srebrne medale na dystansach 100 m stylem klasycznym i 400 m stylem zmiennym. Majka Mielczarek na dystansie 200 m stylem klasycznym wywalczyła trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

   

  "Koziołki 2013"


  17 maja w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęło się święto pływania. Przez dwa dni na krytej pływalni rywalizowali ze sobą młodzi adepci tego sportu z trzech krajów w VI Międzynarodowych Pływackich Mistrzostwach Kędzierzyna-Koźla „Koziołki 2013”. Jak zwykle impreza była bardzo mocno obsadzona. Na starcie pojawiło się ponad 500  zawodników z  całej Polski, a także z Niemiec i Słowacji. Największą niespodzianką zawodów była obecność największej polskiej pływaczki, wielokrotnej mistrzyni i rekordzistki Polski, Europy i świata – Otylii Jędrzejczak.
   

  Krok do medalu


       Dnia 24.05.2013r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w LA. Dziewczęca reprezentacja naszego gimnazjum uplasowała się tuż za podium na 4 miejscu, zdobywając 1106 punktów. Do brązowego medalu zabrakło nam zaledwie 12 małych punktów. Mimo wszystko jest to duży sukces naszych uczennic, gdyż nasza reprezentacja składała się w większości z uczennic klasy pierwszej, a pozostałe szkoły w swoich składach miały  uczennice klas trzecich. W przyszłym roku medal powinien być  w naszym zasięgu.
       Trochę gorsze, bo 5 miejsce zajęli nasi chłopcy, zdobywając 1254 punkty. Natomiast w punktacji indywidualnej najlepszy wynik zawodów uzyskał Mateusz Gibaszek z klasy 3d w rzucie dyskiem. Jego wynik to 49,52m, a uzyskane punkty to 188 na 200 możliwych.


   

  SREBRNE DZIEWCZYNY, SREBRNI CHŁOPCY


  Dnia 21.05.2013r. w Zdzieszowicach odbył się Wojewódzki Bieg na Orientację. Oba nasze zespoły stanęły na drugim stopniu podium, dziewczęta i chłopcy zdobyli srebrne medale. Skład reprezentacji i indywidualne miejsca:

   

  DZIEWCZĘTA

   

  Kategoria K14Gim                                                 Kategoria K16Gim

  4m  Agata Jankowska  kl.1a                          5m  Natalia Czapla  kl.3a

  6m  Anna Nowak  kl.1f                                  6m  Maja Mętel   kl.2a

  7m  Natalia Kordek  kl.1f                               8m  Aleksandra Gręzel  kl.2c

  9m  Karolina Czekała  kl.1b                          12m  Alicja Stefaniak  kl.2c

  Katarzyna Lech  kl.1b                                  13m  Daria Chmielowiec  kl.2c

   

  CHŁOPCY

   

  Kategoria  M14Gim                                                Kategoria M16Gim

   

  5m  Kajetan Malczewski  kl.1b                        2m  Mateusz Augustyn  kl.2b

  Przemysław Cyran  kl.1b                                6m  Paweł Bieganowski  kl.3c

  Szymon Adler  kl.1b                                       9m  Patryk Kościelny  kl.3c

  Krzysztof Michałek  kl.1b                               11m  Kacper Malinowski  kl.2c

  Łukasz Nossek  kl.1b                               12m  Mateusz Podborączyński  kl.2b

   

  Starty Lekkoatletów


      Dnia 16.05.2013r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie –Koźlu odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów i udało się nam zdobyć kilkanaście  czołowych miejsc.

   

  W triatlonie też jesteśmy najlepsi.


  Rano 29 kwietnia 2013roku na krytej pływalni zaczęli zbierać się młodzi sportowcy, uczniowie kędzierzyńskich podstawówek i gimnazjów. Po raz pierwszy w powiecie zostały zorganizowane sztafety triathlonowe. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach. Zawody rozpoczynali pływacy. Mieli oni do przepłynięcia dystans 200 m stylem dowolnym. Po nich na rower wskakiwali kolarze, by po przejechaniu  2700 metrów pałeczkę przekazać biegaczom. Do przebiegnięcia każdy uczestnik miał 1700 metrów.
  Nasze gimnazjum reprezentowane było przez po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Wszystkie sztafety zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując w swoich kategoriach po dwa pierwsze miejsca.
  Oto składy naszych złotych sztafet:
  dziewczęta:
  -    Marta Nowak (pływanie)
  -    Maja Mielczarek (kolarstwo)
  -    Magdalena Giet (lekkoatletyka)

  chłopcy:
  -    Remigiusz Grudziecki (pływanie)
  -    Bartosz Osowski (kolarstwo)
  -    Aleksander Cupryś (lekkoatletyka).

  Srebrne medale wywalczyli:
  dziewczęta:
  -    Katarzyna Samson (pływanie)
  -    Katarzyna Lech (kolarstwo)
  -    Aleksandra Gręzel (lekkoatletyka)

  chłopcy:
  -    Jakub Skorulski (pływanie)
  -    Dominik Rossa (kolarstwo)
  -    Adam Lisowski (lekkoatletyka).

  Rezerwowym był Przemysław Cyran.

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników.

   

  Grand Prix Pucharze Polski w Pływaniu


  W dniach 20 i 21 kwietnia 2013 roku,  w ramach przygotowań do Letnich Mistrzostw Polski, dwoje naszych uczniów Remigiusz Grodziecki (klasa III a) i Marta Nowak (klasa I a) wystartowali w zawodach z cyklu  Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu na basenie 50 metrowym. Na zawody te zjechała się cała czołówka polskich pływaków. Wśród gwiazd znaleźli się między innymi Paweł Korzeniowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i wicemistrz świata, mistrz Europy, olimpijczyk specjalizujący się w stylach motylkowym i dowolnym. O randze zawodów świadczy także udział aktualnego Mistrza Świata na dystansie 200 m stylem grzbietowym – Radosława Kawęckiego, czy naszego eksportowego żabkarza Sławomira Kuczki. Ogółem na oświęcimskiej pływalni rywalizowało aż 582 zawodników ze 101 klubów.

  Nasi młodzi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze. We wszystkich startach  poprawiali rekordy życiowe.  Remik, startując na tych samych dystansach co Paweł Korzeniowski w kategorii open w delfinie w każdym swoim starcie uplasował się w okolicach 20 miejsca. Natomiast w swojej kategorii wiekowej (rocznik 1997) uzyskał najlepszy czas na dystansie 200 m stylem motylkowym, a na dystansach 100 i 50 metrów był 4. Natomiast Marta w swojej kategorii wiekowej (rocznik 1999) w swoim najlepszym stylu  „żabce” uzyskała 2 czas na dystansie 100 metrów, 4 na dystansach 50 i 200 metrów, a na 200 m stylem zmiennym była 6.

  Serdecznie gratulujemy sukcesów i z nadzieją czekamy na Letnie Mistrzostwa Polski.


   

  PIŁKARZE NASZEJ SZKOŁY OSIĄGNELI FINAŁ WOJEWÓDZKI W TURNIEJU COCA-COLA CUP 2013 !


  30.04.2013r. Na boisku  ORLIK” w K-Koźlu odbył się półfinał wojewódzki Ogólnopolskiego TurniejuCoca – Cola Cup 2013. Na tym etapie spotkały się  trzy szkoły piłkarskie z naszego województwa : Nysy, Kietrza , PG5 K-Koźla  oraz  naszpikowanego reprezentantami  "Odry” Opole Gimnazjum nr 7. Po 2-ch zwycięstwach nad Kietrzem 3:0 i PG7  Opole 3:0 v.o.  i porażce z Nysą  0:4.   Nasi reprezentanci zdobyli  upragnione drugie  miejsce w półfinale wojewódzkim,  tym samym zdobywając przepustkę do finału wojewódzkiego. Który odbędzie się 02.06.2013r. (miejsce jeszcze nie jest znane..)
  Tym razem PG5 grała w składzie :
  Blaucik Mateusz, Gondek Rafał, Lewicki Daniel, Garbas Jakubek, Pilch Przemysław, Jagła Grzegorz Goły Wojtek,  Czuż  Marcin,  Abramik Jakubek, Wróbel Szymon, trener  Jan Węgrzyn.
  Bramki dla PG5 zdobyli : Pilch Przemek, Gondek Rafał oraz Jagła Grzegorz  (wszyscy z Kietrzem po jednej).


   

  PG nr 5 z Kędzierzyna – Koźla po raz pierwszy najlepsze w Polsce!

    W dniach 25 – 26.04.2013r. dziewięcioosobowa delegacja uczniów Naszej Szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Beaty Nowak i Zbigniewa Duchnowicza brała udział w spotkaniu Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków. Spotkanie odbyło się w miejscowości Skoki (województwo wielkopolskie), położonej niedaleko Poznania i Gniezna.

  W ramach tego spotkania odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej, Festiwal Sztafet Olimpijskich i Piknik Olimpijski połączony z obchodami Dnia Olimpijczyka i Świętem Szkoły. W spotkaniu uczestniczyło 9 szkół z całej Polski noszących zaszczytne i zobowiązujące imię Polskich Olimpijczyków. Pierwszym punktem programu było uroczyste oficjalne otwarcie Dni Olimpijczyka połączone  z ceremoniałem olimpijskim i odczytaniem Apelu Olimpijskiego. Wśród zaproszonych przez organizatorów gości było kilku Polskich Olimpijczyków m.in.:

  Ø  Dariusz Goździak – złoty medalista olimpijski w drużynie pięcioboju nowoczesnego    z Barcelony (1992), trzykrotny medalista mistrzostw świata

  Ø  dr Zbigniew Orywał – olimpijczyk z 1960r. z Rzymu, średniodystansowiec, rekordzista świata na 1000m (2.18.88), odkrywca talentu i trener Bronisława Malinowskiego

  Ø   Iwona Dzięcioł – Marcinkiewicz – łuczniczka, olimpijka z Atlanty( 1996), Aten (2004)  i Pekinu (2008), mistrzyni Europy

  Ø  Michał Bartoszak – biegacz długodystansowy, olimpijczyk z Aten (2004),  6-krotny mistrz Polski w biegach na 5000 m, 3000 m z przeszkodami i w biegu przełajowym, halowy mistrz Polski na 1500 m (1994).

  Ø  Łukasz Nowakczterokrotny medalista mistrzostw kraju w chodzie na 50 kilometrów. Na tym samym dystansie zajął 8 miejsce podczas mistrzostw Europy (Barcelona 2010)  oraz 9 miejsce w chodzie na 50 km na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

       Po krótkim występie artystycznym uczniów miejscowego gimnazjum odbyła się pisemna I część  Konkursu  Wiedzy Olimpijskiej, w której brali udział siatkarze Naszej Szkoły, uczniowie klasy 3b : Dawid Siemaszko i Sebastian Wróbel. Uczniowie ci  wygrali również Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o Sporcie, która odbyła się 5.03.2013r. w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy mieli za zadanie rozwiązać test pisemny składający się z 25 pytań.

  Następnie rozpoczął się Piknik Olimpijski. Ochotnicy mogli brać udział w takich konkurencjach takich jak: chodzenie na szczudłach, rzuty piłką do kosza, wiosłowanie na ergometrze, strzelanie z wiatrówki, dart, czy jazda rowerem po torze przeszkód. Wśród wszystkich uczestników pikniku rozlosowane były nagrody. Nasza uczennica- Daria Chmielowiec wylosowała koszulkę. Jednak wszyscy najbardziej czekali na biegi sztafetowe 7x800m. We wszystkich ekipach wyczuwało się napięcie przedstartowe. Za faworytów uchodził zespół z Gryfina (ubiegłoroczny zwycięzca), z Gliwic (kilkakrotny zwycięzca) oraz gospodarzy. Nasza reprezentacja pobiegła  w następującej kolejności:

  1.      Patryk Kościelny kl.3c

  2.      Daria Chmielowiec kl.2c

  3.      Adam Lisowski  kl.1b

  4.      Aleksandra Gręzel  kl.2c

  5.      Sławomir Toczek  kl.3c

  6.      Magdalena Giet  kl.3e

  7.      Grzegorz Jagła  kl.3c

  Świetnie rozpoczął Patryk, który przybiegł do strefy zmian na pierwszym miejscu na równi z  zawodnikiem z Gliwic. Po kolejnych zmianach zajmowaliśmy drugie, trzecie, a nawet czwarte miejsce. Rewelacyjnie pobiegła Magda, która wyprowadziła naszą sztafetę na drugą pozycję. W rezultacie po zaciętej walce z gospodarzami ukończyliśmy sztafetę na trzecim miejscu, zdobywając okazały puchar i brązowe medale. Zwyciężyło Gliwickie Gimnazjum.

       Następnie odbyła się II część Konkursu  Wiedzy Olimpijskiej, tym razem ustna. Na dużym telebimie były wyświetlane pytania i zawodnicy poprzez naciśniecie guzika  na pilocie udzielali odpowiedzi. Każdy zawodnik miał 20 sekund na zastanowienie się i naciśnięcie guzika. Kibice na widowni również widzieli pytania, które były bardzo trudne. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą i szczegółową wiedzą dotyczącą olimpiad i olimpijczyków. Indywidualnie  2 miejsce zajął Sebastian Wróbel, a Dawid Siemaszko uplasował się na 5 pozycji. Uzyskanie tak wysokich  indywidualnych lokat i dorobek punktowy obu zawodników, pozwolił nam na zajęcie  pierwszego miejsca drużynowo. Tym sposobem nasi uczniowie okazali się najlepsi w Polsce z wiedzy olimpijskiej. Wywalczyli dla siebie i szkoły nagrody, medale, dyplomy i drobne upominki. Mimo długiej i wyczerpującej podróży ze Skoków wróciliśmy zadowoleni z sukcesów.

  Zapraszamy do Fotogalerii

   

  Siatkarze „piątki” na fali zwycięstw


  Bardzo szczęśliwe dla siatkarzy Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kedzierzynie-Koźlu są ostatnie tygodnie, w których zaliczyli kilka udanych występów.
  W dniu 11.04.2013 nasi reprezentanci pewnie wygrali Finał Wojewódzkiej Gimnazjady zdobywając złote medale i przepustkę do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w połowie czerwca w Radomiu. W zawodach siatkarze z piątki ograli swoich rówieśników z Zespołu Szkół Sportowych z Nysy, z Gimnazjum w Domaszowicach oraz z Gimnazjum nr 2 w Nysie.
  Szkoleniowcy nyscy zapragnęli wziąć na nas rewanż za przegrane wcześniej zawody i zaprosili gimnazjalistów z PG 5 na jednodniowy turniej do Nysy. Zawody odbyły się 26.04.2013r. Oprócz Kędzierzynian zagrały w imprezie drużyny PG 1 i PG 2 z Nysy oraz licealiści Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego przy Zespole Szkół Rolniczych w Nysie.
  Nasi uczniowie ponownie ograli bez większego wysiłku wszystkie zespoły w stosunku 2:0 pokazując kto wiedzie siatkarski prym na Opolszczyźnie. Mamy nadzieję, że równie udane będą starty ogólnopolskie.

  W drużynie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 wystąpili w obu imprezach w następującyuczniowie: Sebastian Wróbel, Mateusz Cichoń, Dawid Siemaszko, Dawid Ziółkowski, Patryk Niemiec, Marcin Kaliński, Rafał Wójtowicz, Szymon Mrozek, Adam Rajski, Wojciech Kapusta, Marek Żurek, Grzegorz Wójtowicz, Jacek Gackowski, Dominik Stychno, Rafał Jędraszczyk, Adam Pasztaleniec oraz Artur Tyma. Szkoleniowcem zespołu jest Tomasz Siemaszko.   

  Mistrz szkoły

  W piątek 19.04.2013r. w ramach programu „Trzymaj formę” zakończyliśmy konkursy i  wyłoniliśmy  MISTRZA  szkoły w różnych konkurencjach.

       - podciąganie na drążku – MISTRZ – Paweł Kurek kl.2c

       - zwis na drążku – MISTRZNI – Maja Mielczarek kl.1a  

       - skoki na skakance – MISTRZ – Marcin Woźniak kl.3c

       - skoki na skakance – MISTRZYNI – Magdalena Giet kl.3e

       - kręcenie kółkiem hula-hop – MISTRZ – Krzysztof Michalek kl.1b

       - kręcenie kółkiem hula-hop- MISTRZYNI – Oliwia Magoń kl.1c

  Zwycięzcy poszczególnych konkursów na najbliższym apelu otrzymają nagrody.

  Pozostałe wyniki

   

  SIATKARKI ZSM Nr 1 Z KLASY 3A I 2A ZOSTAŁY MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ


  W dniu 11.04.2013r. w Gimnazjum Nr 1 w Nysie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt. Uczestniczyły w nim cztery zespoły; GIMNAZJUM Nr 1 z NYSY, GIMNAZJUM Nr 1 z KLUCZBORKA, GIMNAZJUM Nr 1 z OLESNA oraz uczennice naszego Gimnazjum. Odbyło się sześć spotkań pomiędzy wszystkimi drużynami. Nasz zespół pierwszy swój mecz zagrał z  drużyną z Olesna, pewnie pokonując ją 2:0.   Jak się okazało najtrudniejszym spotkaniem dla naszego zespołu był mecz  z drużyną z Kluczborka. Po bardzo zaciętym pierwszym secie niestety przegrywałyśmy 0:1. W drugim secie po świetnej grze wszystkich naszych  zawodniczek   prowadziłyśmy  doprowadzając  do tie-breaka. W ostatnim secie  pełnym  wielu emocji i dobrej gry obu zespołów lepszym okazał się nasz zespół pokonując  Kluczbork do 13, a tym samym  wygrywając całe spotkanie 2:1.  W trzecim meczu  dziewczyny z „piątki” również wygrały, pokonując  swoje koleżanki z Nysy 2:0. Jeszcze raz wielkie gratulacje!

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA
  I miejsce      PG nr 5 KĘDZIERZYN-KOŹLE
  II miejsce     PG nr 1 KLUCZBORK
  III miejsce    PG nr 1 OLESNO
  IV miejsce    GIMNAZJUM nr 1 NYSA


  Zajęcie pierwszego miejsca w finale zagwarantowało naszym dziewczętom udział w FINALE  OGÓLNOPOLSKIEJ  GIMNAZJADY  W  PIŁCE  SIATKOWEJ  DZIEWCZĄT , która odbędzie się w dniach 12-15.06.2013 w Radomiu.

  Zespół Publicznego Gimnazjum  nr 5 Kędzierzyn – Koźle  reprezentowały:
  Marta Florczak, Natalia Czapla, Daria Gorywoda, Aleksandra Jajuga, Monika Swacha, Martyna Kopania , Joanna Sałek, Joanna Kamińska, Magdalena Krakowiak, Magda Zając, Aleksandra Kibicka, Anna Knopik, Jessica Wilpert.

  Wspaniałym kibicowaniem i dopingiem  do zwycięstwa doprowadziły również koleżanki z klasy: Ola Mzyk, Natalia Nowicka, Angelika Lenczewska i Asia Szmigiel.


   

  Coca-Cola CUP 2013


  Dwa dni po Mistrzostwach Miasta tj. 11.04.2013r. również na boisku ORLIK przy ul. 9 Maja odbyła się pierwsza runda eliminacyjna turnieju Coca-Cola CUP 2013. Na tych zawodach spotkały się  tylko 3 drużyny: PG 4 i PG 5 z Kędzierzyna-Koźla oraz drużyna z Gościęcina.
  Nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce nie dając żadnych szans pozostałym drużynom.
  Mecz PG 4 – PG 5 był rewanżem za wtorkową przegraną Naszych dziewczyn i zakończył się wynikiem 3:0 dla PG 5. Z drużyną z Gościęcina wygraliśmy 3:1 i takim to sposobem PG 5 awansowało do następnej rundy tego turnieju.
  Skład PG 5:
  Magoń Oliwia
  Mzyk Kasia
  Skóra Daria
  Maniecka Zuzanna
  Magoń Wiktoria
  Giet Magdalena
  Mądry Natalia
  Kałążny Sara

   

  Mistrzostwa miasta w piłce nożnej dziewcząt


  W dniu 9.04.2013r. na ORLIKU przy ul. 9 Maja odbyły się mistrzostwa miasta w piłce nożnej dziewczyn. W zawodach wzięły udział cztery szkoły. PG 1, PG 4, PG 6 i Nasze Gimnazjum nr 5. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasze reprezentantki na początku zmierzyły się z PG 6, z którym wygrały 2:1. W najciekawszym drugim spotkaniu dziewczyny z PG 5 ograły reprezentantki z PG 1 1:0. W ostatnim swoim spotkaniu PG 5 uległo PG 4 1:2. Mimo porażki w ostatnim meczu dziewczyny z PG 5 zajęły pierwsze miejsce i awansowały do finału powiatowego.
  Skład PG 5:
  Magoń Oliwia
  Mzyk Kasia
  Skóra Daria
  Maniecka Zuzanna
  Magoń Wiktoria
  Gręzel Aleksandra
  Giet Magdalena
  Mądry Natalia
  Kałążny Sara

   

  Bardzo dobrą passe podtrzymują nasi piłkarze…


  W rozegranym dziś (17.04.2013) o godz. 15.00  meczu towarzyskim na boisku Orlik.” Tym razem rezerwy ZSM nr 1 PG5  –klasa 2-ga piłkarska rozegrała mecz 2 x 35minut z zespołem LZS Stary Ujazd. Zespół ten prowadzony przez dobrego trenera i zawodnika Suhsa Andrzeja, zajmuje aktualnie wysokie drugie miejsce w lidze trampkarzy 7-mio osobowej” w Podokręgu Strzelce Opolskie. Bardzo dobra gra naszego zespołu w obronie i rozegranie w środku pola pozwoliło nam odnieść zaskakująco wysokie zwycięstwo. Takiego gradu bramek nikt się nie spodziewał.Zespół wystąpił bez trzech podstawowych zawodników Śliwińskiego Jakuba, Abramika Jakuba oraz Lewickiego Daniela.

  ZSM PG5 Kadra B” (klasa 2 –ga piłkarska  ------     LZS STARY UJAZD      21:3  (10:1) !!!


  Bramki dla naszej szkoły zdobyli : Ogorzałek Piotr i Sulima Grzegorz po 6 ! Superson Konrad i Garstka Patryk po 2, Gałysa Mariusz, Starczewski Adaś, Sobczuk Szymon, Bluczak Paweł oraz Czuż Marcin po1.
  PG5 B” grała w składzie… Kolasa Aleksander, Bluczak Paweł, Czuż Marcin, Garstka Patryk,    Starczewski Adaś, Ogorzałek Piotr, Sulima Grzegorz, Superson Konrad, Migdał Kamil, Gałysa Mariusz, Sobczuk Szymon. Trener Węgrzyn Jan.


   
  Więcej artykułów…