Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Osiągnięcia sportowe 2016/2017

Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce

  
  W czwartek 7 czerwca 2018r. w Opolu na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w LA Indywidualnie. Warunkiem uczestnictwa w zawodach wojewódzkich było zajęcie dwóch pierwszych pozycji w zawodach powiatowych. W każdej konkurencji biegowej i technicznej rywalizowali ze sobą najlepsi lekkoatleci i lekkoatletki województwa opolskiego. Na stadionie w Opolu nie zabrakło również naszych uczniów. W zawodach wystartowało 8 naszych reprezentantów w 9 konkurencjach. Większość zajęła lokaty w pierwszej dziesiątce, a uczennica klasy 3d Agnieszka Strzempek posyłając dysk na odległość 29,70m została Mistrzynią Województwa. Nie udało się obronić tego tytułu z poprzedniego roku Oliwii Kuchcie, która w tej konkurencji zajęła 6m. O prawdziwym pechu może powiedzieć dyskobol Jakub Korejba kl.2b, który uplasował się tuż za podium zajmując 4 pozycję.
Wyniki naszej reprezentacji
inf. B. Nowak
 

Kolejny bardzo dobry rok piłkarzy i piłkarek nożnych ZSM nr 1!!!


Od 20.06 do 22.06 w Głuchołazach odbywały się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej szkół Gimnazjalnych.
7 miejsce w nich zajęły dziewczęta z PG nr 5, Kędzierzyn - Koźle i jest to największe historyczne  osiągnięcie naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu. W ubiegłym roku dziewczęta zajęły 10 miejsce. Równolegle w tych zawodach startowali nasi piłkarze zajmując znakomite 9 miejsce (w tamtym roku 6 miejsce) i to jest znakomite podsumowanie piłkarskiego roku dla ZSM nr 1.
Czytaj więcej
Inf. J. Węgrzyn
 

Test Coopera wyniki

          
        We wtorek 13.06.2017r. w ramach programu „Trzymaj formę” po raz drugi odbył się   w naszej szkole Test Coopera. Zaprosiliśmy do biegu wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoją kondycję. Od godziny 16.00 na bieżni lekkoatletycznej pojawiali się uczestnicy biegu. Starty odbywały się w godzinach: 16.00, 16.30, 17.00, 17.30. Pogoda i dobry humor dopisywały uczestnikom testu. W biegu wystartowało prawie 100 uczestników.
Na czym polega Test Coopera?
To 12-minutowy trening wytrzymałościowy.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

Dziewczęta tuż za podium

      
      Dnia 26.05.2017r. na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w LA. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” w Opolu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas mistrzostw przeprowadzono następujące konkurencje: bieg na 100 m, 300 m, 80mppł, 100mppł, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem i sztafetę 4x100m. Drużyna składała się z 15 zawodników.  Jeden zawodnik mógł brać udział w jednej konkurencji i sztafecie.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak

 

WARSZAWA PONOWNIE ZDOBYTA PO 12 LATACH


       Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 5 przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 9-11 czerwca wzięła udział w XXII Międzynarodowym Turnieju Młodzików o Puchar Przechodni KS METRO Warszawa. Przez trzy dni w pięknej Arenie Ursynów byliśmy świadkami wspaniałej siatkarskiej rywalizacji osiemnastu zespołów młodzików z Polski i Niemiec (roczniki 2003 i młodsi).
Nasi reprezentanci spisali się w imprezie wprost doskonale wygrywając ten prestiżowy turniej. Chłopcy z klasy I A naszego gimnazjum  powtórzyli sukces złotego rocznika 1991 sprzed 12 lat (również pod wodzą trenera Tomasza Siemaszko).
Finałowy  mecz  METRO  Warszawa – Gimnazjum  5  Kędzierzyn-Koźle  stał  na  najwyższym poziomie.
W pierwszym secie kędzierzynianie utrzymali zdobytą na początku seta rzadko spotykaną przewagę 10 : 0 !!!, a w drugim pomimo prowadzenia METRA (18:13) umieli wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Radość była ogromna.
Czytaj więcej
Inf. T. Siemaszko
 
Więcej artykułów…