Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Projekty edukacyjne

Owocowa środa w naszej szkole

         
        Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej. U nas  tradycją jest „owocowy dzień”. Dnia 7.03.2018r. uczennice klas gimnazjalnych 2b i 2g zorganizowały dla swoich rówieśników owocową środę. Zorganizowanie tego dnia miało za zadanie uświadomić uczestnikom cel regularnego spożywania owoców i zwiększenia ich udziału w codziennej diecie, ponieważ owoce są najlepszym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

"Ameryka na wesoło" - zapraszamy do wspólnej zabawy

 

FINAŁ AKCJI „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

W dniach 29.01. - 09.02.2018  prowadziliśmy w szkole  zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja miała  na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Udało nam się zebrać 2 palety elektrośmieci. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

 koordynator projektu: R. Cież


 

Dzień Zdrowego Śniadania

          
           W Polsce 8 listopada obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Śniadania. My również corocznie w ramach programu  „Trzymaj Formę” obchodzimy  ten dzień. W tym roku akcję śniadaniową zorganizowaliśmy w środę. Uczennice z różnych klas sprawnie przygotowały kolorowe kanapki i różne zdrowe smakołyki. Stół zdrowych pyszności znajdował się na parterze obok pokoju nauczycielskiego. Nikogo nie trzeba było namawiać do konsumpcji, wręcz przeciwnie przysmaki szybko znikały. Częstowali się uczniowie i nauczyciele. Na stole królowały różne sałaty, owoce, surowa marchewka i  nowość w tym roku- TOPINAMBUR, który był dla większości nieznanym warzywem.
Czytaj więcej

Inf. B. Nowak
 

DZIEŃ ANGIELSKI

 
     Dzień Angielski, który odbył się 28 kwietnia był ostatnią imprezą z cyklu „Patroni Zjednoczonego Królestwa”. Kolejny raz uczniowie klas językowych gimnazjum stanęli na wysokości zadania bawiąc się w trakcie przerw z najmłodszymi uczniami SP19 i przygotowali na ten dzień wiele atrakcji.
Był kącik rycerski, w którym można było zapolować na smoka i zdobyć tarcze rycerską, warsztaty robienia różyczek z papieru i stoisko z papierowymi koronami.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się quiz językowy. Uczniowie losowali pytania dotyczące Anglii, jej kultury, geografii i obyczajów. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację nasi milusińscy mogli nabywać umiejętności pozyskiwania potrzebnych informacji, zapamiętywania ich i dzielenia się nimi. Każdy uczeń mógł zostać zwycięzcą. Jeśli nie znał odpowiedzi na pytanie, mógł skorzystać ze „ściąg” umieszczonych tablicach korkowych na parterze pawilonu B i podpowiedzi dyżurujących  tam uczniów klas językowych. Należało tylko znaleźć na „ściądze” odpowiedź, wrócić do stoiska i podać prawidłową odpowiedź. Dzięki informacjom zdobytym w wyznaczonym punkcie szkoły uczniowie klas najmłodszych potrafili odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytania..
Wszystkie odpowiedzi i sprawności zdobywane na pozostałych stanowiskach nagradzane były kolorowymi żetonami, którymi dzieci mogły ozdabiać zdobyte tarcze rycerskie i korony.
Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali  wypieki z charakterystycznymi dla tego kraju motywami. Zostały również zaprezentowane prace projektowe oraz prezentacje multimedialne, których tematem była wycieczka klas językowych do Londynu.

Atmosfera była istnie wesoła i twórcza, zresztą zobaczcie sami…
Inf. J.Górniak, D. Banasik, D. Rogulska
 
Więcej artykułów…