Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Projekty edukacyjne

Dzień Zdrowego Śniadania

          
           W Polsce 8 listopada obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Śniadania. My również corocznie w ramach programu  „Trzymaj Formę” obchodzimy  ten dzień. W tym roku akcję śniadaniową zorganizowaliśmy w środę. Uczennice z różnych klas sprawnie przygotowały kolorowe kanapki i różne zdrowe smakołyki. Stół zdrowych pyszności znajdował się na parterze obok pokoju nauczycielskiego. Nikogo nie trzeba było namawiać do konsumpcji, wręcz przeciwnie przysmaki szybko znikały. Częstowali się uczniowie i nauczyciele. Na stole królowały różne sałaty, owoce, surowa marchewka i  nowość w tym roku- TOPINAMBUR, który był dla większości nieznanym warzywem.
Czytaj więcej

Inf. B. Nowak
 

DZIEŃ ANGIELSKI

 
     Dzień Angielski, który odbył się 28 kwietnia był ostatnią imprezą z cyklu „Patroni Zjednoczonego Królestwa”. Kolejny raz uczniowie klas językowych gimnazjum stanęli na wysokości zadania bawiąc się w trakcie przerw z najmłodszymi uczniami SP19 i przygotowali na ten dzień wiele atrakcji.
Był kącik rycerski, w którym można było zapolować na smoka i zdobyć tarcze rycerską, warsztaty robienia różyczek z papieru i stoisko z papierowymi koronami.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się quiz językowy. Uczniowie losowali pytania dotyczące Anglii, jej kultury, geografii i obyczajów. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację nasi milusińscy mogli nabywać umiejętności pozyskiwania potrzebnych informacji, zapamiętywania ich i dzielenia się nimi. Każdy uczeń mógł zostać zwycięzcą. Jeśli nie znał odpowiedzi na pytanie, mógł skorzystać ze „ściąg” umieszczonych tablicach korkowych na parterze pawilonu B i podpowiedzi dyżurujących  tam uczniów klas językowych. Należało tylko znaleźć na „ściądze” odpowiedź, wrócić do stoiska i podać prawidłową odpowiedź. Dzięki informacjom zdobytym w wyznaczonym punkcie szkoły uczniowie klas najmłodszych potrafili odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytania..
Wszystkie odpowiedzi i sprawności zdobywane na pozostałych stanowiskach nagradzane były kolorowymi żetonami, którymi dzieci mogły ozdabiać zdobyte tarcze rycerskie i korony.
Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali  wypieki z charakterystycznymi dla tego kraju motywami. Zostały również zaprezentowane prace projektowe oraz prezentacje multimedialne, których tematem była wycieczka klas językowych do Londynu.

Atmosfera była istnie wesoła i twórcza, zresztą zobaczcie sami…
Inf. J.Górniak, D. Banasik, D. Rogulska
 

I FESTIWAL PRAW CZŁOWIEKA

 

        Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie - Koźlu po raz pierwszy w tym roku stworzyli projekt, którego celem jest promocja praw człowieka w szerokim zakresie. Do współpracy zostały zaproszone placówki oświatowe z całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Swoim patronatem Festiwal objęły takie instytucje jak Starostwo Powiatowe, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Rzecznik Praw Dziecka. Całe przedsięwzięcie jest wspierane również przez Okręgową Radę Adwokacką w Opolu, Amnestia International Polska, Fundację Wiedzieć Więcej, oraz Publiczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Kędzierzynie – Koźlu.
        Zadaniem szkół biorących udział w projekcie było stworzenie prac konkursowych w 3 kategoriach do wyboru: plakat pt. "Narysuj mi swoje prawa" oraz spot reklamowy i scenka pantomimiczna pt. "Pokaż mi swoje prawa". Uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele prac plastycznych oraz nakręcili filmy, które zostaną pokazane podczas gali podsumowującej projekt 26 kwietnia 2017 w DK CHEMIK.
          Zapraszam już dziś do wzięcia udziału w projekcie w przyszłym roku szkolnym.

Inf. K. Lerch-Kozula
 

Owocowy piątek

        
   Dnia  17.03.2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich gimnazjum w ramach programu „Trzymaj Formę” zorganizowali owocowy dzień. Zorganizowanie tego dnia miało za zadanie uświadomić uczestnikom cel regularnego spożywania owoców i zwiększenia ich udziału w codziennej diecie. Owoce są najlepszym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Ponadto, ponieważ mają one działanie alkalizujące, przeciwdziałają zakwaszeniu organizmu. Owoce powinny stanowić podstawę żywienia i być dodawane praktycznie do każdego posiłku. Jakie owoce powinniśmy jeść? Przede wszystkim różnokolorowe, bo każdy kolor to inne składniki niezbędne dla zdrowia naszego organizmu.
       Tak też kolorowo wyglądały talerze z owocami przygotowane przez naszych uczniów. Uczniowie przygotowali różne owoce w różnej postaci. Na przerwach każdy mógł degustować różności w postaci koreczków i szaszłyków. Kolorowe pyszności bardzo szybko znikały z talerzy.
Uczniowie, którzy przygotowali owocowy piątek:
Kl.1b
Gurnacz  Aleksandra
Kuchta Oliwia
Pisula Wiktoria
Śmigiel Zuzanna
Wiktorek Zofia
Kl.1d
Borecki Bartosz 
Kowalik Zuzanna
Postolak Katarzyna 
Godula Ewelina 
Kl.3g
Fogel Julia 
Pawlicka Justyna
Miller Kacper
Kl.3e
Gołąbek Kinga  kl.3e
Wilk Aleksandra  kl.3e
Małota Weronika  kl.3e
 Koordynator programu „Trzymaj formę”
Beata Nowak
 

DZIEŃ IRLANDZKI

  
  17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. To była kolejna edycja projektu edukacyjnego klas językowych pt. „Patroni Zjednoczonego Królestwa”.
Tego dnia, na korytarzach szkoły można było dostrzec różne symbole Irlandii, tj.  trzylistna koniczynka, zwana shamrock, którą Św. Patryk użył do wyjaśnienia Irlandczykom dogmatu Świętej Trójcy.  Wszędzie były  zielone dekoracje, a uczniowie  i nauczyciele byli ubrani w kolorze zieleni. Ogromnym powodzeniem cieszył się kiermasz wypieków irlandzkich. Nasi gimnazialiści zapraszali najmłodszych uczniów szkoły  na zajęcia plastyczno- językowo- ruchowe pt. „St Patrick’s day – games , quizzes and dance”. Była „ścieżka sprawności” z  kolorowankami, wyklejankami, łamigłówkami, grami zręcznościowymi i językowymi oraz nauka tańca irlandzkiego. W  konkursie na „Najciekawsze przebranie na Dzień Świętego Patryka” wygrał uczeń szkoły podstawowej Filip Nowak. Zwycięscy gratulujemy!


Już w kwietniu Dzień Świętego Jerzego, patrona Anglii. Więcej informacji już wkrótce.
Inf. Uczniowie klas językowych
 
Więcej artykułów…