Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Projekty edukacyjne

"W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim"


    W dniu 30.10.2018 r. w klasie 8b odbyła sie lekcja "W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim". Uczniowie dowiedzieli się, że godzina "W" zastała kobiety w zwykłych, codziennych sytuacjach, a każda z nich walczyła na swój sposób. Anna Kubny przynosząc apteczkę z epoki opowiedziała o roli sanitariuszki. Uczennice chętnie wcieliły się w role kobiet udzielających pierwszej pomocy, zaś chłopcy w rannych powstańców przez nie opatrywanych. Lekcja wzbudziła mnóstwo emocji i z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów.
Inf. Joanna Górecka-Bienia


 

Escape Room


    
Dnia 12.06.2018r uczniowie klas trzecich gimnazjum wcielili się w rolę agentów Wydziału Śledczego. Ich zadaniem było rozwiązanie tajemniczej zagadki Agencji Śledczej MI 221. Wyzwania podjęły się cztery drużyny. Rywalizowały one w grze Escape Room, mając zaledwie 60 minut na znalezienie zaginionej agentki. W ciemnych zakamarkach naszej szkoły szukali poszlak, rozwiązywali zagadki i otwierali zamki, a to wszystko w języku angielskim!
Poradzili sobie świetnie, uzyskując znakomite czasy. Bez wątpienia można ich nazwać członkami Agencji. Wszystkie grupy miały zbliżone czasy, a o wygranej przesądziły sekundy.
Oto ich czasy:
I miejsce: 3G - 29,13 minut (Wiktoria Rypa, Wiktoria Popiel, Zuzia Pawłowicz, Nikolas Kula)
II miejsce: 3E - 29,35 minut (Oliwia Abramowicz, Jakub Rosak, Oskar Budyński, Jędrzej Irla)
III miejsce: 3D - 39,39 minut  (Paulina Pietrzykowska, Julia Włodarczyk, Zosia Pogorzała, wiktoria Miazek)
IV miejsce: 3G - 40,21 minut (Konrad Wandrasz, Michał Oronowicz, Jacek Szpaczek, Filip Lasiota)

Gratulujemy zwycięzcom!
        Inf. Katarzyna Rippel
 
 

Projekt edukacyjny „Bronisław Malinowski-patron naszej szkoły”


Dnia 14.06.2018r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w czytelni szkolnej odbyło się podsumowanie pracy nad projektem edukacyjnym. Projekt o życiu i karierze naszego patrona przygotowała i przedstawiła uczennica klasy 3f gimnazjum Kinga Grzybowska. Opiekunem projektu była pani Beata Nowak. Odbiorcami zaś byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Celem projektu było zapoznanie uczniów od najmłodszych klas z sylwetką patrona szkoły. Przybliżenie dyscypliny i konkurencji, jaką uprawiał Bronisław Malinowski. Realizacja projektu odbyła się w formie prezentacji multimedialnej i krótkiego testu dotyczącego życia, kariery i śmierci sportowca. Zakończeniem udziału w projekcie była wizyta uczestników pod popiersiem Bronisława Malinowskiego. Cel został osiągnięty, czego dowodem były wszystkie poprawne odpowiedzi uczniów.

Inf. B. Nowak


 

Projekt edukacyjny „Aktywność osób niepełnosprawnych”


Dnia 13.06.2018r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyło się podsumowanie pracy nad realizacją projektu edukacyjnego „Aktywność osób niepełnosprawnych”. Nad wykonaniem zadań projektowych pracowali uczniowie z klasy 2g: Julia Bolibrzuch i Dawid Pełka.  Koordynatorem projektu była pani Beata Nowak. To pierwszy projekt w naszej szkole, który ukazuje problemy niepełnosprawności.
      Julka jest osobą niepełnosprawną ruchowo od urodzenia, porusza się na wózku inwalidzkim i bez problemu realizuje obowiązek szkolny. Jest otwarta, pogodna i bardzo sprawna fizycznie. W ciągu całego roku szkolnego nie opuściła żadnej lekcji wychowania fizycznego.
Czytaj więcej
Inf. B. Nowak
 

"Kuchnie Świata" - pyszne gotowanie w naszej szkole

   Od września 2017r. pod okiem p. Karoliny Pietrzyk, działa w naszej szkole koło gastronomiczne pt. "Kuchnie Świata" . Gotujemy na nim potrawy z różnych stron świata. Przygotowaliśmy już m.in spaghetti, lasagne, krewetki, kaszotto, kuskus po marokańsku, chilli con carne, żurek. Wszystkie dania przygotowane zostały z ekologicznych produktów i przypraw ze świata. Na zakończenie projektu przygotujemy naszej klasie jedną z wyżej wymienionych potraw.

 
Inf. Oliwia Pabisiak kl. 3 F
 
Więcej artykułów…