Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Samorząd Uczniowski

Inf. Filip Łannik przewodniczący S.U.
 

PO SZKOLE CHODZIŁ MIKOŁAJ

  
Zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia (tzw. Mikołajki) ma swoje początki w średniowieczu, około tysiąca lat po śmierci świętego Mikołaja z Miry.
Aby tradycji stało się zadość, również w naszej szkole za sprawą przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego odbyły się Mikołajki. Tego dnia do grzecznych nauczyciel i dzieci zawitał wyczekiwany Siwobrody z koszem pełnym prezentów. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszyscy w klasach niecierpliwie czekali na przybycie zacnego Gościa w anielskiej asyście. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole, w których będziemy potrafili dzielić się dobrocią!

Tekst: Konrad Wandrasz (2G)
Zdjęcia: Igor Labocha (3G)
 

PISZEMY LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA


Mimo, że do „Pierwszej Gwiazdki” jeszcze kilkanaście dni, to nasze głowy już wypełniają marzenia o prezentach. Dlatego już teraz ruszyła w naszej Szkole wielka akcja Samorządu Uczniowskiego „Piszemy list do świętego Mikołaja”.
Z tej okazji zachęcamy Nauczycieli, Pracowników Szkoły, naszych kochanych Rodziców i miłych Gości oraz Was Koleżanki i Koledzy, aby Poczciwy Święty dowiedział się o naszych najskrytszych, świątecznych marzeniach!
Dlatego chwytamy za mazaki, kredki i farby i zabieramy się do pisania, rysowania i malowania jednego, wspólnego, wielkiego listu wystawianego w holu koło portierni. Przed Świętami naszą wspólną listę życzeń wyślemy na niebiański lub lapoński adres Siwobrodego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Tekst: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego PG5
Zdjęcia: p. Adrian Kłos
 

METRY ŻYCZLIWOŚCI


     21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują.
Jesteśmy przekonani, że życzliwość na dobre zadomowiła się w murach naszej szkoły, jednak przyłączając się do idei tego dnia zrealizowaliśmy pomysł wykonania pełnego dobrych życzeń i pozdrowień „ŁAŃCUCHA ŻYCZLIWOŚCI”, który ozdobił nasz szkolny korytarz.
Przesłanie naszej akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom, wraca do nas z nawiązką!
Tekst: Filip Łannik (3G)
Zdjęcia: p. Adrian Kłos

 

„BIAŁO-CZERWONO. OBOWIĄZKOWO!”


Pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej szkole 98. rocznicę odzyskania przez nasz kraj utraconej wolności. Aby upamiętnić Narodowe Święto Niepodległości, zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których wykonaliśmy dekoracje w barwach narodowych. Biało-czerwone kokardy, kwiaty, liście i łańcuchy oraz dumne orły, ozdobiły patriotyczne drzewko na szkolnym korytarzu.
W przeddzień 11 listopada, swoją obecnością na uroczystej akademii zaszczycili nas zaproszeni przedstawiciele Związku Sybiraków oraz ks. prałat Edward Bogaczewicz, proboszcz naszej parafii. Dla naszych szacownych Gości przygotowaliśmy okolicznościowe kotyliony, a z pomocą dyrekcji i naszych opiekunek pani Anety Knapik-Król i Marii Mielczarek -  słodki poczęstunek. Z przejęciem poprosiliśmy zaproszonych Państwa
o wyrażenie myśli o tym, z czym kojarzy się słowo wolność i patriotyzm. Biało-czerwone liście z sentencjami, ozdobiły nasze patriotyczne drzewo.
Ten podniosły dzień w życiu naszej szkolnej społeczności zaliczamy
do wyjątkowo udanych. Mogliśmy bowiem uczestniczyć w żywej lekcji historii i uczyć się miłości do Ojczyzny, od Tych, którzy wiele dla Niej poświęcili.

Tekst: Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego PG5
Zdjęcia: p. Adrian Kłos

Zaprasamy do Fotogalerii

 
Więcej artykułów…