Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

SOS - aktualności

Wyniki XIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej "Koziołek"


W dniach 18 - 20 stycznia 2019r. odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej "Koziołek".
Zapraszamy do zapoznania sie z wynikami turnieju. Wzięło w nim udział 28 drużyn z Czech, Polski i Wielkiej Brytani.

Drużyny biorące udział w turnieju


Pozostałe zdjęcia znajdują się w Fotogalerii
 

OTWARCIE TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ "KOZIOŁEK"

 

XIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 

V Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców


   W dniu 22 listopada w Hali AZOTY w Kędzierzynie – Koźlu  odbył się V Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, organizowany przez Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Publicznym Gimnazjum nr 5.
W turnieju uczestniczyło 5 drużyn dziewcząt oraz 4 chłopców z województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego.
Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Po rozegraniu 16 spotkań wyłoniono zwycięzców.
Klasyfikacja końcowa
Inf. A. Gąsior
 

XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie


Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu wygrało XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie, pokonując w finale Janków Przygodzki 2:1. Zwycięski zespół uczestniczył w zawodach w latach poprzednich, a w 2015 roku zajął drugie miejsce.
Już od dwudziestu lat w Ostrzeszowie organizowany jest OTPS. Młode zespoły przyjeżdżają tutaj na zawody, które mają być przede wszystkim dobrą zabawą i promocją naszej dyscypliny sportu.
W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło szesnaście zespołów - SKF KS Poznań, UKS Olimp Września, MKS MOS Wrocław, KS AZS AWF Wrocław, Klub Sportowy Częstochowianka, MUKS Poprad Stary Sącz, UKŻPS Kościan, MKS Piast Głogów, MKS Rokita Brzeg Dolny, Siatkarz Wieluń, UKS JEDYNKA Kluczbork, UKS 18 Szczecin, Kadra WZPS, Janków Przygodzki, Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu i gospodynie UKS Koliber Ostrzeszów.
Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, a zawodniczki walczyły o każdą piłkę. Trenerką zwycięskiego zespołu jest Wioletta Bernat. - Zespoły imponowały wolą walki. W wielu przypadkach gra była wyrównana - powiedziała.
Warto zaznaczyć, że nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze. Zaczynając od gier grupowych, później ćwierćfinał, półfinał i dopiero w finale straciły seta. Skład zespołu:
Dominika Kochet, Daria Boberska, Joanna Zdziebłowska, Dominika Zatorska, Dominika Powierska, Dominika Migacz, Ewa Strzelec, Weronika Biernnacka, Wiktoria Smędowska, Iga Misieczko,
Małgorzata Maciołek, Monika Cierpik, Wiktoria Okoń, Liwia Sołdańska. Najlepszą libero turnieju została Małgosia Maciołek a MVP Ewa Strzelec.
Inf. M. Majka
 

Najlepsze w województwie


Niedziela trzynastego marca, okazała się szczęśliwym dniem dla naszych dziewcząt z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum. Uczennice S.O.S. przy ZSM nr 1 po kilku miesiącach zmagań okazały się njlepszymi młodziczkami województwa opolskiego w piłce siatkowej. W ostatnim turnieju, który odbył się w Kluczborku pokonały 2:1 Jedynkę Kluczbork i 2:0 SMS II LO Opole I, zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa i awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Skład złotej drużyny: Domika Powierska, Dominika Migacz, Domika Zatorska, Dominika Kochet, Ewa Strzelec, Małgosia Maciołek, Weronika Biernacka, Wiktoria Okoń, Wiktoria Smędowska, Iga Misieczko, Joanna Zdziebłowska, Daria Boberska, Monika Cierpik i Liwia Sołdańska. Podziękowania za pomoc w przygotowaniach
dla Pani Wioletty Bernat i Danuty Wiktorek.
Inf. M. Majka
 

Koziołek 2016

W dniach 15-17.01.2016r. w  hali "Azoty" odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „ Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2016”. Był to już Jubileuszowy X Turniej pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle, w którym wystąpiły 24 zespoły dziewcząt i chłopców z Polski, Czech i Niemiec.
    Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabina Nowosielska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 Pani Bożena Łotecka. Podczas trzech dni turnieju rozegrano 72 spotkania na 4 boiskach, w czasie których młode siatkarki i siatkarze zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności siatkarskich. Podczas imprezy trenerzy obserwowali poczynania młodych sportowców i wybrali najlepszych całego turnieju oraz wyróżnili najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.

Wyróżnieni zawodnicy

Podczas zakończenia turnieju swoją obecnością zaszczycili nas : Wiceprezydent Miasta Wojciech Jagiełło, Prezes Zaksy Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski, Koordynator Regionalny S.O.S Marek Kwieciński, Koordynator Wojewódzki S.O.S Lucjan Krakowczyk, Ambasador S.O.S Marcin Prus oraz Marzanna i Jacek Księżarek pomysłodawca „Koziołka”.
Wszystkim sponsorom dziękujemy za wsparcie, dzięki czemu  każda drużyny otrzymała statuetkę  i pamiątkowe koszulki, a pierwsze trzy zespoły puchary, medale i nagrody rzeczowe.
 Dziękujemy również wszystkim trenerom, zawodniczkom i zawodnikom za zaangażowanie i wspaniały występ, rodzicom za pyszne ciasta i pomoc w organizacji turnieju, a kibicom za wspaniały doping naszych drużyn.

Inf. D. Wiktorek

Zapraszamy  do Fotogalerii

 

XIV Międzynarodowy Turniej Striezel Cup 2015 w Dreźnie


Drużyna Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu zajęła 1 miejsce w XIV Międzynarodowym Turnieju Striezel Cup 2015 w Dreźnie. Siatkarze z klasy III B naszego gimnazjum w gronie 23 zespołów z Niemiec, Austrii i Polski okazali się bezkonkurencyjni tracąc w imprezie tylko jednego seta. Finałowy mecz z drużyną TSC Berlin był niezwykle zacięty i emocjonujący. Kędzierzynianie pokonali rywali 2:0 zdobywając złote medale oraz puchar przechodni. Główne trofeum zagości w naszej szkole na cały rok już po raz drugi ( w roku 2011 zdobyli go siatkarze rocznika 1997) . W gronie trzech najwartościowszych graczy mistrzostw znalazł się Tomasz Filip. Drużynę podczas turnieju dzielnie wspierały: Pani Wicedyrektor Wioletta Bernat oraz Pani Angelika Adler-Palacz, które natchnęły drużynę do zwycięstw. Nasza reprezentacja oprócz emocji sportowych miała okazję do zwiedzenia przepięknego jarmarku świątecznego oraz drezdeńskiej starówki.
Skład drużyny: Tomasz Filip, Wojciech Rajski, Dominik Kaczmarczyk , Wiktor Pańków, Wojciech Gabryś , Domini Odwrot , Jakub Jakubczyk , Filip Szkudlarek , Jakub Łyczko, Kacper Kerner, Jakub Fortuna. Trener: Tomasz Siemaszko

Zapraszamy do Fotogalerii

inf. T. Siemaszko
 
 

Dwa zwycięstwa i brąz w trzech turniejach siatkarek z klasy II a

 
    Miniony tydzień to siatkarski maraton dla dziewcząt z klasy II a. W sobotę 8 listopada rywalizowały w wojewódzkim turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kluczborku. Spisały się znakomicie, pokonując swoje rówieśniczki z Nysy i Kluczborka. W śród wyróżnionych i powołanych na turniej regionalny zostały Dominika Zatorska, Joanna Zdziebłoweska i Ewa strzelec. Trzy dni później 11 listopada udaliśmy się na towarzyski ogólnopolski turniej do Krzanowic. Rywalizowaliśmy tam z rówieśniczkami z tak mocnych klubów jak Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Oświęcim, Krzanowice i Rybnik. Po zaciętych meczach wróciliśmy do domów szczęsliwi i z pucharem zdobywając trzecie miejsce. Ostatnimi zmaganiami w tym tygodniu były mecze rozgrywane w ramach wojewódzkigo turnieju młodziczek. Impreza odbyła się w naszym gimnazjum pzry udziale licznej grupy rodziców naszych oraz przyjezdnych dziewczyn. Gimnazjalistki z piątki, rozprawiły się bez większych problemów z koleżankami z Opola i Strzelec Opolskich, odnosząc dwa zwyciestwa. Skład drużyny: Ewa Strzelec, Monika Cierpik, Joanna Zdziebłowska, Dominika Powierska, Dominika Zatorska, Iga Misieczko, Wiktoria Okoń, Wiktoria Smędowska, Liwia Sołdańska, Małgorzata Maciołek, Weronika Biernacka.
Tekst M. Majka

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


 
 

 
Więcej artykułów…