Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Stowarzyszenie "Razem" - Aktualności

PCHLI TARG - ZAPRASZAMY

 

Certyfikat dla Stowarzyszenia "Razem"

 

"Szalony Naukowiec" w naszej szkole


Dzięki pracy naszego szkolnego stowarzyszenia „Razem” i uprzejmości sponsorów-firm Damen Shipyards i InstalPomp, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole „Szalonego Naukowca” - jak sam o sobie mówi pełen pasji, popularyzator nauki dr Mateusz Stocki.
   W trakcie pokazu pt. „Wściekły Azot” przybliżył uczniom naszej szkoły wspaniały świat fizyki i chemii. Nie była to jednak zwykła lekcja. W jej trakcie przeprowadzono mnóstwo eksperymentów, a młodzież ucząca się w naszej szkole mogła wcielić się w rolę asystentów. Głównym bohaterem naszego spotkania był ciekły azot, lecz nie zabrakło również efektownych wybuchów, płomieni i dymu.
   Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy sobie uzmysłowić, że z nauką nie spotykamy się tylko w szkole ale na każdym kroku codziennego życia.

Inf. Konrad Wandrasz
 

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ ZE STOWARZYSZENIEM „RAZEM”


„Wśród gorących odcieni
Złota, brązu, czerwieni
Purpury oszalałej,
(…)jesień pełna chwały”
        Leopold Staff

W sobotnie popołudnie, 15 października 2016 r., w amfiteatrze na osiedlu Piastów odbył się po raz czwarty Festyn Jesienny ze Stowarzyszeniem Razem. Impreza ta na stałe wpisuje się w tradycje szkoły. Integruje społeczność szkolną i środowisko lokalne.
To znakomita promocja szkoły i prezentacja talentów uczniów i pozyskanie środków finansowych na potrzeby społeczności szkolnej.
Tego dnia uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji artystycznych i kulinarnych. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczno-taneczne. Występy oklaskiwali nasi goście, a wśród nich rodziny artystów. Swoimi umiejętnościami wszyscy występujący na scenie zdobyli sympatie widzów.
Wielu przyłączyło się do wspólnej zabawy. Można było odpocząć przy kawie i zjeść świeże ciasto upieczone przez rodziców, a także skosztować zdrowej żywności.
Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie na przygotowanych przez nauczycieli i rodziców stoiskach z rękodziełem, własnymi przetworami owocowo-warzywnymi czy sadzonkami.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas jesiennego festynu.
 

Z UWAGI NA WARUNKI POGODOWE FESTYN JESIENNY ZOSTAJE PRZENIESIONY NA 15.10.2016R.!

 

Tyle słońca w sercach ludzi…

 

       W sobotnie przedpołudnie 23 kwietnia 2016r. piosenką Anny Jantar „Tyle słońca  w całym mieście…” rozpoczął się PCHLI TARG. Kramy z rozmaitościami cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Ogrom „słońca” było   w sercach kupujących, którzy nie szczędzili przysłowiowego grosza jak  i dobrego słowa.
Swoją obecnością zaszczycił nas pan Grzegorz Bociek - atakujący ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Pan Grzegorz wsparł naszą akcję oraz przekazał na licytację  koszulkę ZAKS – y z autografem. Dokładne informacje dotyczące terminu licytacji koszulki, zostaną zamieszczone w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły.
Dochód ze sprzedaży przedmiotów na Pchlim Targu  przeznaczony zostanie na leczenie naszej uczennicy Julii  Plewy, która zachorowała na białaczkę.
 Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz mieszkańcom miasta za okazałe wsparcie i hojność.

Zapraszamy do Fotogalerii

 

Film z festynu cz. 2


Szkolne Koło Fotograficzne FLESZ prezenuje drugą część filmu zrealizowanego podczas jesiennego festynu organizowanego przez Stowarzyszenie RAZEM.


 
Inf. J. Wolak-Machnik
 

Film z festynu

Mamy przyjemność zaprezentować film z festynu
"Złota jesień ze Stowarzyszeniem  RAZEM".
W najbliższych dniach część druga :)


Inf. J. Wolak-Machnik
 

FESTYN „Złota jesień ze Stowarzyszeniem Razem”

Sobota 27 września była bardzo ważnym dniem dla Stowarzyszenia "RAZEM" działającego przy naszej szkole. Wtedy właśnie, wspólnie z mieszkańcami osiedla, mogliśmy bawić się na festynie Złota Jesień. Wszystkich powitała pani dyrektor Bożena Łotecka oraz prezes Stowarzyszenia – pani Teresa Dziemidowicz. Gościem specjalnym był Prezydent Tomasz Wantuła oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Król. Było moc atrakcji dla małych i dużych. Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania talentów dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Festyn rozpoczął występ klasy IV c, która zaśpiewała piosenkę „Kolorowa jesień”. Czas wypełniały radosne zabawy, takie jak skoki na dużej skakance, wspólny taniec na scenie oraz konkurencje sportowe, w których mogło wziąć udział każde dziecko. Dla milusińskich przygotowano malowanie twarzy oraz stanowiska, gdzie mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne: najmłodsi malowali domki i tworzyli kredą na chodniku kolorowe cuda. Nie brakowało również atrakcji dla młodzieży i dorosłych oraz konkursów „Jakie to warzywo?”,  „Jaka to melodia?” połączonego z karaoke a także licytacji pudeł-niespodzianek. Dzieci, młodzież i nauczyciele bawili się we wspólnym tańcu belgijka. Świetnie zaprezentowały się dziewczęta z grupy tanecznej SPIN. Występowali absolwenci – Filip Semeniuk, Alex Kiran i Karol Nowaczek, przedstawiając swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Chłopcy najwyraźniej zatęsknili za czasem spędzonym w lubianej przez uczniów „Piątce”.  Śpiewali również obecni uczniowie: Agata Bacławska, Kinga Gibaszek, Marta Bąk, Maciej Wójtowicz oraz chór szkolny. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ nauczycieli naszej szkoły, którzy przedstawili scenkę z wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Powszechny zachwyt budziły stroje i charakteryzacje postaci. Atrakcjom festynu towarzyszyły przygotowane przez członków Stowarzyszenia i nauczycieli stoiska, na których można było zakupić sadzonki roślin, kwiaty cięte oraz przetwory owocowo - warzywne. W punktach gastronomicznych królowały ciasta przygotowane przez rodziców, wata cukrowa i chleb ze smalcem. Grillowała się pyszna kiełbaska oraz gastronomiczny hit – kaszanka z kiszoną kapustą. Wszystko było najwyraźniej palce lizać, bo nawet grillowany chleb rozszedł się na pniu. Nie mogło oczywiście zabraknąć zupy z warzyw.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu – rodzicom, członkom Stowarzyszenia Razem, nauczycielom i wszystkim obecnym.
Wspaniałą atmosferę całego festynu starali się uchwycić i zatrzymać w kadrze uczniowie z szkolnego Koła Fotograficznego FLESZ. W galerii można obejrzeć  efekty mozolnej pracy moich młodych fotografów. Zobaczcie to jeszcze raz naszymi oczami…
 Już wkrótce reportaż filmowy z tego wydarzenia.
Inf. Joanna Wolak-Machnik
 
Więcej artykułów…